facebookTwitterYou TubeNoonsiteOcean Crew LinkForum
can we help
+44(0)1983 296060
+1 757-788-8872
tell me moreJoin a rally

Menu

Entries

Current Entries

Please click a boat name to see further details about that entry.

Boat Name Design LOA(m) Display Name State Flag Route Division
@teamtigress Beneteau First 40 12.24 Susan Glenny Bucks GBR ARC 2017 II Racing
A Noi Grand Soleil 50 14.92 Ivan Romani Rimini ITA ARC 2017 I Cruising
a24e Hanse 415 12.40 Marco Marco ESP ARC 2017 I Cruising
Aava Bavaria 32 10.00 Jarmo Koskivuori FIN ARC 2017 I Cruising
Abraxas 3 X-Yachts X-50 15.28 Eivind Haugan Asker NOR ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Adele 1 Lagoon 42-2 12.80 Andrew Hakin NSW AUS ARC 2017 + Cape Verdes IV MultiHulls
Adrienne Gibsea 51 15.78 Thomas Volnhofer AUT ARC 2017 I Cruising
Aedis Nautitech Open 40 11.98 Brenton Schoemaker SA AUS ARC 2017 IV MultiHulls
Albatros Oyster 825 25.15 Manfred Kerstan ANT ARC 2017 I Cruising
ALBATROS Challenge 67 20.42 Valdo Dhoyer FRA ARC 2017 I Cruising
Alice Wauquiez Centurion 57 17.40 Bruno Collet Brabant Wallon BEL ARC 2017 I Cruising
Alicia Beneteau Oceanis 43 13.10 Per Flodin SWE ARC 2017 I Cruising
Aloha Sirena 13.55 William Malmsten SWE ARC 2017 I Cruising
Altair Sparkman & Stevens Sloop 29.16 Bob Eichler WA BVI ARC 2017 + Cape Verdes V Open
Althane CNB 66 20.61 Jean Jacques Honore BEL ARC 2017 II Racing
Amanda Dufour 455 Grand Large 13.76 Erik Andreasen DEN ARC 2017 I Cruising
Amarone Grand Soleil 45 13.90 Greger Landstedt SWE ARC 2017 I Cruising
Amethyst 3 Wauquiez 48PS 14.35 Ian D'Arcy Bucks MLT ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Amuse Outremer 45 13.77 Jennifer OLeary Dublin FRA ARC 2017 IV MultiHulls
Andrew Elan 434 Impression 13.41 Adrian Virlan NLD ARC 2017 I Cruising
Angkor Privilege 615 18.47 Ute-Nicola Dombrowski BVI ARC 2017 IV MultiHulls
Anzur Hanse 531 16.07 Eric Visschers NLD ARC 2017 I Cruising
Aquafrolic Lagoon 450F 13.96 Brian Bartels QLD AUS ARC 2017 IV MultiHulls
Aranui X-Yachts Xc 45 14.86 Niki Schmidt SUI ARC 2017 I Cruising
Ares 2 Beneteau First 40 12.24 Akin Akbali TUR ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Arruno Dufour 500 14.75 Mike Celis FRA ARC 2017 I Cruising
Associate3 Sweden Yachts 45 14.15 Chris & Katie Russell GBR ARC 2017 I Cruising
Athene More 55 16.70 Karls Olsson Västra Götaland CRO ARC 2017 I Cruising
Aurora 2 Swiss Cat 55 16.90 Andy Hoare Hertfordshire GBR ARC 2017 + Cape Verdes IV MultiHulls
Avel Biz Pogo 30 09.14 Pierre-Yves Luxey FRA ARC 2017 I Cruising
Bajka OVNI 435 13.37 Lukas & Ela Erni BE SUI ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Balam Fountaine Pajot Saba 50 14.98 Federico Fuentes CA USA ARC 2017 IV MultiHulls
Barefoot Lagoon 42-2 12.80 Martin Ruether GER ARC 2017 IV MultiHulls
Barracuda of Islay OVNI 395 12.68 Graham Walker Argyll GBR ARC 2017 I Cruising
Beam IV Amel 55 17.30 Stuart Hemingway GBR ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Blonde Moment Hallberg Rassy 48 14.99 Paul Wade Glos GBR ARC 2017 I Cruising
Blue Bayou Oyster 54 16.43 Alan Turner Ayrshire GBR ARC 2017 I Cruising
Blue Mist Pearson Vanguard 32 09.75 David Nichols CA USA ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Blue Ocean Lagoon 560 17.07 Janusz Owczarek POL ARC 2017 IV MultiHulls
Blue Top Grand Soleil 37 BC 11.75 Jean Noel & Catherine Tourin FRA ARC 2017 II Racing
Blues Dufour 455 Grand Large 13.75 Vasily Dudnikov FRA ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Bob Farr 52 15.85 Nemesis Yacht Racing Hampshire GBR ARC 2017 II Racing
Boxcar XLV X-Yachts Xc 45 13.86 Murray Findlay Renfrewshire GBR ARC 2017 I Cruising
Brag Island Packet 420 13.59 Brian Steven Argyll GBR ARC 2017 I Cruising
Bravo Cigale16 15.99 Dariusz Pietraszkiewicz NLD ARC 2017 II Racing
Buena Vista Lagoon 42-2 12.80 Hiroshi Hashimoto JPN ARC 2017 + Cape Verdes IV MultiHulls
Cabana Lagoon 450 13.96 George Stent NSW AUS ARC 2017 + Cape Verdes IV MultiHulls
Caliope Bavaria 56 16.75 Juan Grunwaldt URY ARC 2017 I Cruising
Calla Discovery 55 17.00 Alan Espey Quebec USA ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Calle 2 Hallberg Rassy 42E 12.90 Stine Skriver DEN ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Capall Mara Beneteau Sense 50 15.27 John & Sal Potter QLD AUS ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Carioca Beneteau Oceanis 37 11.48 Walter Vandoninck Antwerpen BEL ARC 2017 I Cruising
Cassiopeia Beneteau Oceanis 38 11.51 Liviu Chiric Sector 1 ROM ARC 2017 I Cruising
Cayuse Outremer 51 15.27 Hal & Marsha Haltom Texas USA ARC 2017 + Cape Verdes IV MultiHulls
Celeste of Solent Farr 65r 19.74 Bengt Tarre GBR ARC 2017 II Racing
Chablis Linjett 37 11.45 Lars Hugoson SWE ARC 2017 I Cruising
Challenger 1 Challenge 72 21.63 Tall Ships Adventures GBR ARC 2017 II Racing
Challenger 2 Challenge 72 21.63 Tall Ships Adventures GBR ARC 2017 II Racing
Chantana Oyster 56 17.47 Terry Sandling GBR ARC 2017 I Cruising
Charm Outremer 55 Light 16.00 Joe & Lara Grosjean NC USA ARC 2017 + Cape Verdes IV MultiHulls
Cheri Swan 51 15.62 Ronald Wulff GER ARC 2017 I Cruising
Christine Sweden Yachts 45 14.15 Wolf-Dietrich Pflaumbaum BW GER ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Clare Oyster 885-03 26.90 Frank Chapman Surrey GBR ARC 2017 V Open
Clarelsa Oyster 72 22.10 Nigel Martin Surrey GBR ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Dante's Swan 48 S&S 14.70 Michael Orgzey GER ARC 2017 I Cruising
Dew Baltic 51 15.50 Luciano Binelli ITA ARC 2017 I Cruising
Djualyn Lagoon 42 12.80 Johan Kusters Utrecht NLD ARC 2017 IV MultiHulls
Doodad Bavaria 390 Lagoon 12.15 Martin Matthews Kent GBR ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Dorado Oyster 62 19.28 Steve Everett E Sussex GBR ARC 2017 I Cruising
Double Joy Lagoon 450F 13.96 Kjeld & Ulla Pedersen DEN ARC 2017 + Cape Verdes IV MultiHulls
Duale Hallberg Rassy 42F 13.21 Alberto Rudi ITA ARC 2017 I Cruising
Duffy Felci 10.26 Enrico Calvi Napoli ITA ARC 2017 II Racing
Echelon Hallberg Rassy 62 18.88 Janez Jezersek MLT ARC 2017 I Cruising
Ecover of Skagen Challenge 67 20.42 Chris Golborne Cambs GBR ARC 2017 I Cruising
EH01 Beneteau First 47.7 14.80 Performance Yacht Racing GBR ARC 2017 II Racing
Ellen Arcona 430 13.15 Peter Magnsjö SWE ARC 2017 I Cruising
Ellen Najad 460 13.95 Göran Westerberg SWE ARC 2017 I Cruising
Emily Morgan Bowman 57 17.37 Anna Black Hampshire GBR ARC 2017 I Cruising
Engla Swan 42 12.80 Kent Einar Simmasgard SWE ARC 2017 I Cruising
Enigma VIII Swan 66 20.00 Per Arne Dalene Nilsen NOR ARC 2017 I Cruising
Equinox X-Yachts Xc 38 11.58 Thomas Strøm NOR ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Estrella Bavaria 51 Cruiser 15.00 MOLA Yachting GER ARC 2017 I Cruising
Eva Swan 47 14.58 Alexander Miller London NED ARC 2017 I Cruising
Fine Line Sun Reef 60 Loft 18.50 Israel Perlov --- CYM ARC 2017 + Cape Verdes IV MultiHulls
Finnegans Wake Allures 52 16.30 Derek Joyce County Wexford FRA ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Flying Merlin Dragonfly 35 Ultimate 10.68 Martin Kottmann SUI ARC 2017 V Open
Garbin2 Jeanneau Sun Odyssey 36 10.67 Andrea Bassi ITA ARC 2017 I Cruising
Geronimo Beneteau Oceanis 400 11.90 Janie Elrick NZL ARC 2017 I Cruising
Godspeed X-Yachts X41 12.34 Peter Steinkogler Upper Austria AUT ARC 2017 II Racing
Golok Auzepy 13.30 Jean Vallette FRA ARC 2017 I Cruising
Gregal V Mystic 60 18.28 Jose Manuel Gomendio ESP ARC 2017 I Cruising
Grey Goose Hanse 445 13.52 Steve Calvert GBR ARC 2017 I Cruising
GreyHound Berckemeyer 48 14.70 Dietmar Segner GER ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Gudgeon Hallberg Rassy 31 09.56 Giovanni Barone BEL ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Gust of Wind Catana 62 18.68 Paul Anley Western Cape USA ARC 2017 IV MultiHulls
Guyader Gastronomie TS42 12.98 Christian Guyader FRA ARC 2017 IV MultiHulls
Haji Rival 38A 11.45 David Nixon GBR ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Helen Oyster 575 17.89 Philip Scott Norfolk GBR ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Helmi Hallberg Rassy 39 Mk II. 12.22 Carl-Gustav Rudolf Mählck SWE ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Hexe Outremer 5x 17.98 Volker Mandler Hessen FRA ARC 2017 + Cape Verdes IV MultiHulls
Hot Stuff Beneteau First 40.7 11.99 Girls for Sail Isle of Wight GBR ARC 2017 II Racing
Hummingbird Clipper 60 18.26 Bruce Jacobs Hants GBR ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Indian Summer Hallberg Rassy 42F 13.21 Cecilia & Mattias Hellner SWE ARC 2017 I Cruising
Infinity Hallberg-Rassy 34 10.28 Niels Blixenkrone DEN ARC 2017 I Cruising
Infinity of Yar Hanse 455 13.55 Keith & Sarah Davey Isle of Wight GBR ARC 2017 I Cruising
Interlude Discovery 55 16.70 Daniel Rice MN USA ARC 2017 I Cruising
Into the Blue Oyster 56 17.47 Bill Warburg Suffolk GBR ARC 2017 I Cruising
Iracunda Lagoon 52 15.82 Randall Bone CO USA ARC 2017 IV MultiHulls
Jacky X J/133 13.29 Gerard Feenema NLD ARC 2017 I Cruising
Jarramas X -Yachts X46 14.50 Erol Toprak TUR ARC 2017 I Cruising
Jinja Pogo 12.50 12.50 Ian Matthews Hertfordshire GBR ARC 2017 II Racing
Johara 2 Beneteau Sense 50 15.27 Mario Moghini Ticino SUI ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Jua Kali Grand Soleil 43 13.20 Performance Yacht Racing GBR ARC 2017 II Racing
Juba Bavaria 44 13.96 Uwe Strüwing MVP GER ARC 2017 I Cruising
Jubilate Mare Oyster 47 14.30 Pete Townsend GBR ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Julia Beneteau Oceanis 55 16.79 Louie Neocleous GBR ARC 2017 I Cruising
Just Joia Mystic 60 18.29 Richard Hubbard Kent GBR ARC 2017 I Cruising
Kallima Catana 42 12.58 Wayne Camamile GER ARC 2017 IV MultiHulls
Kalluna X-Yachts Xc 42 12.83 Douglas Kennedy BC CAN ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
KALU' III Jeanneau Sun Odyssey 49 14.93 Alfredo Bajo ITA ARC 2017 I Cruising
Kapalai Najad 460 14.18 Lars Elvroth SWE ARC 2017 I Cruising
Kerafnos Jeanneau 53 15.73 Taras Levytskyi USA ARC 2017 I Cruising
Khaleesi Wauquiez 41 13.10 Stuart & Allison Kirkham GBR ARC 2017 I Cruising
Kiloran of Edinburgh Discovery 55 16.76 Cameron Stewart GBR ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Kiltartan Dufour 525 15.85 Geoffrey O'Byrne White MLT ARC 2017 V Open
Kindred Spirit Westerly Ocean 43 13.26 Geoffrey & Bernice Holden GBR ARC 2017 I Cruising
Knot On Call Beneteau 60 18.00 Graham Cornes GBR ARC 2017 I Cruising
Knotty Girl Discovery 55 17.00 Roberto Gradnik SUI ARC 2017 I Cruising
L&L Lagoon 450 13.96 Didier Vandenkerckhove FRA ARC 2017 + Cape Verdes IV MultiHulls
La Cigale Nautitech Open 40 11.98 Xavier Van Hove SUI ARC 2017 IV MultiHulls
La Pecadora Ker 63 21.00 Rainer Alois Anders CYM ARC 2017 II Racing
Lady Be Good Hallberg Rassy 32 09.45 Eskil Haglund Stockholm SWE ARC 2017 I Cruising
Lalumano Bavaria 35 10.97 Mirko Dieseler GER ARC 2017 I Cruising
Layla Jeanneau 64 19.55 Malcolm Goater GBR ARC 2017 I Cruising
Lazy Way Fountaine Pajot Lucia 40 11.73 Raynald Jr Leonard Québec CAN ARC 2017 IV MultiHulls
Le Aum Dufour 405 12.20 Jose Teixeira POR ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Le Soleil Jeanneau Sun Odyssey 36i 10.94 Kristian Torgersen NOR ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
lei lei Hanse 575 17.15 Christian Herbert Böcker Carinthia AUT ARC 2017 I Cruising
Libélula Lagoon 42 12.80 Wayne Allen CA USA ARC 2017 IV MultiHulls
Lidia Beneteau Sense 55 17.20 Dmitry Solopov GGY ARC 2017 I Cruising
Lilith Hanse 575 17.15 Thomas Guenther GBR ARC 2017 I Cruising
Lily Najad 440 13.30 Peder Sunde NOR ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Lin Bi Lan X-Yachts Xc 45 13.86 Karl-Thomas Neumann Hessen GER ARC 2017 I Cruising
Little Pink More 55 16.70 Karls Olsson Västra Götaland CRO ARC 2017 I Cruising
Lothlorien Hanse 411 12.35 Ralf Zacharias NRW GER ARC 2017 I Cruising
Louanne Beneteau Sense 50 14.98 Beverley Goldshaft Akershus NOR ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Lucky Lady Dufour 11.72 Atlantic Women 2017 FIN ARC 2017 I Cruising
Lumikki Swan 48 14.83 Jukka Mäki-Kullas FIN ARC 2017 I Cruising
Luna Hanse 575 17.15 Andrew Davis Rutland GBR ARC 2017 I Cruising
Luna Dufour 44 13.67 Andreas Berg GER ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Luna of Castletown Beneteau 57 17.37 Jens Jørgen Nygaard IOM ARC 2017 I Cruising
Lykke Hallberg Rassy 46 14.78 Stephan Muehlhause Hessen / Rheingau GER ARC 2017 I Cruising
Mad Monkey Grand Soleil 56 16.80 Mark Chatfield Glos GBR ARC 2017 I Cruising
Madelene II Jeanneau 64 19.55 John Lill ON CAN ARC 2017 I Cruising
Manihi Dufour 425 12.60 Bertrand Godin FRA ARC 2017 I Cruising
Marisja X-Yachts X-562 16.97 Haico Minne Endstra NH NLD ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Mar-Jolie Hallberg-Rassy 54 16.74 Frank Huis Noord-Brabant NLD ARC 2017 I Cruising
Marlin Custom Robert Perry 60 18.29 Michael Wnuk GER ARC 2017 I Cruising
Mateńka Cetus 13.60 Elisa Jasinska POL ARC 2017 I Cruising
Mbolo Jongert 2900 29.08 Johan Gedda MLT ARC 2017 II Racing
Meltemi Beneteau Oceanis 54 16.70 DHH Yachtschule Elba GER ARC 2017 I Cruising
Mera Swan 48 S&S 14.70 Espen Overland NOR ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Mercury OVNI 395 12.68 Richard Simons CT USA ARC 2017 I Cruising
Micoton 7 Jeanneau Sun Odyssey 479 13.65 Jehan Godefroy De France de Tersant FRA ARC 2017 II Racing
Milanto Swan 46 Mk II 14.63 Valerio Bardi GBR ARC 2017 II Racing
Miltonia Najad 410 12.20 Peder Williamson SWE ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Mischief Jeanneau Sun Odyssey 479 14.43 David Tipton GBR ARC 2017 I Cruising
Mood Magic Moody Carbineer 44 13.40 Michael John Lloyd Wilts JER ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Moondragon Oyster 42 12.80 Trevor Nash GBR ARC 2017 I Cruising
Moose Of Poole Lagoon 620 19.00 Rik Farrer Surrey GBR ARC 2017 IV MultiHulls
Mr Percival Gulfstar 68 20.70 James Craig Victoria AUS ARC 2017 I Cruising
Mupi RM 1070 11.44 Bertrand Ciavaldini FRA ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Mustique Moody 66 20.04 Finbar McGurran Tivat GBR ARC 2017 II Racing
Muttley Hallberg Rassy 342 10.32 Mark Henley Derbyshire GBR ARC 2017 I Cruising
Nada Dufour 450 13.50 David Faure FRA ARC 2017 I Cruising
Naylamp Outremer 5X 18.33 Romain Gindre PAN ARC 2017 IV MultiHulls
Nereida Hanse 630 19.00 Karl Fleming Co. Wexford IRL ARC 2017 I Cruising
Never Say Never Beneteau 57 17.37 Pierre Laurent Trial ITA ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Neverland Beneteau Oceanis 38 11.51 Thomas & Emily Englander GBR ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Ngahue IV Hallberg Rassy 53 16.44 Marco Thyssen NLD ARC 2017 I Cruising
Nikita Beneteau Oceanis 60 18.24 Michael Rosenthal GER ARC 2017 I Cruising
Nisida Geiffe Yachts 51 15.85 Carl Wilcock Hampshire GBR ARC 2017 II Racing
Njord Najad 511 15.50 Alessandro Grönqvist SWE ARC 2017 I Cruising
Noisy Oyster J/122 12.19 Olivier Parchet FRA ARC 2017 II Racing
North Star Hallberg Rassy 48 14.99 Marie & Kim Graven Nielsen DEN ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
North Star Shannon Pilothouse 38 13.11 Theodore Rice RI USA ARC 2017 I Cruising
NorXL X-Yachts XP 50 14.99 Andreas Gottschling NOR ARC 2017 I Cruising
NoStress Jeanneau Sun Odyssey 49 14.73 Nick Rawbone Kent GBR ARC 2017 I Cruising
Nutcracker Oyster 53 16.40 Simon Timm GBR ARC 2017 I Cruising
Oda OVNI 395 12.70 Liv-Marie & Lars Loraas NOR ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
O'Deline Beneteau Oceanis 473 CP 14.15 Harry Reichenbach SUI ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Odessa Hanse 575 17.15 Anatoly Breyvinskiy MNE ARC 2017 I Cruising
Odisea Lagoon 620 18.91 Ulises Quevedo Berastain PAN ARC 2017 + Cape Verdes IV MultiHulls
Opptur Lagoon 500 15.54 Ingve Kjelsrud NOR ARC 2017 + Cape Verdes IV MultiHulls
Optim'x X-Yachts X-40 12.19 Frank Lang FRA ARC 2017 II Racing
Osprey Bavaria 40 Ocean 12.48 Ulf Holmlund FIN ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Oui Chérie Lagoon 52 15.85 Andre Dube Quebec CAN ARC 2017 + Cape Verdes IV MultiHulls
Pagan Hallberg Rassy 372 11.35 Liam Atkinson & Jacqueline Irving Cheshire GBR ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Pamela Discovery 55 17.00 Eamon Crosbie Dublin 4 IRL ARC 2017 I Cruising
Pampero TS 52,8 16.10 Bertrand De Broc FRA ARC 2017 IV MultiHulls
Passepartout Allures 40 12.46 Doug Cuming NSW AUS ARC 2017 I Cruising
Peer Gynt Hanse 470 14.31 Norbert Hoesserman GER ARC 2017 I Cruising
Pelican Prout Quasar 14.00 Paul Redman Essex GBR ARC 2017 IV MultiHulls
Pelizeno Beneteau Sense 50 15.27 Peter Nicholas Scotland GBR ARC 2017 I Cruising
Pinta Hallberg Rassy 48 14.99 Gyorgy Istvan Piedl HUN ARC 2017 I Cruising
PretAixte X-Yachts Xc 42 12.83 Denis Chabassiere FRA ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Queen Bee Jeanneau Sun Odyssey 49 14.70 Andrea Guidorzi & Arnaldo Aleotti ITA ARC 2017 I Cruising
Quiset Wauquiez Centurion 47 14.85 Eduard Ollefers NLD ARC 2017 I Cruising
Quiviana Primero Beneteau 50 15.00 Javier Bereincua Illes balears ESP ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Quokka 8 Grand Soleil 43 13.20 Performance Yacht Racing GBR ARC 2017 II Racing
Raftkin Lagoon 440 13.60 David Fisher NSW AUS ARC 2017 IV MultiHulls
Rapido Rapido 60 18.10 Paul Koch COK ARC 2017 V Open
Red Carpet Vismara 71 21.80 Polaris S.r.l. MLT ARC 2017 I Cruising
Region33 Jeanneau Sun Odyssey 509 15.38 Vitaly Varfolomeev BVI ARC 2017 I Cruising
Rose des vents Lagoon 42-2 12.80 David Le Trouher Lorraine FRA ARC 2017 + Cape Verdes IV MultiHulls
Rubikon Lagoon 400 S2 11.97 Sail Watersport GER ARC 2017 IV MultiHulls
Saga Hanse 531 16.16 Jonathan Stretton Hampshire GBR ARC 2017 II Racing
Salamander Nauticat 521 15.06 Christopher & Sue White Hampshire GBR ARC 2017 II Racing
Salenita Boreal 47 14.55 Irakli Metreveli GEO ARC 2017 I Cruising
Salsa Hallberg Rassy 43 13.57 Fredrik Hallström SWE ARC 2017 I Cruising
Sana Hallberg Rassy 64 19.85 Asle Helgheim NOR ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Santjana OVNI 395 12.68 Doris & Hanspeter Faehndrich Aargau SUI ARC 2017 I Cruising
São Bernardo Shipman 63 19.20 Pierre-Jerome Bataillard FRA ARC 2017 I Cruising
Sapphire Knight Farr 87 26.52 Phillip Friedman Nevada USA ARC 2017 V Open
Saudade Outremer 64 Light 19.51 Udo Moser AUT ARC 2017 IV MultiHulls
Sauvage Hanse 505 15.38 Marc Locher SUI ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Scarlet Island Girl Dufour 45e 13.95 Ross Applebey Hampshire GBR ARC 2017 II Racing
Sea Candy Malö 42 13.15 Christopher Greenwood Middlesex GBR ARC 2017 I Cruising
Sea Change Bavaria 51 Cruiser 15.00 Sailing Island GmbH GER ARC 2017 I Cruising
Selene Malo 43 13.15 Tjerk Koops NLD ARC 2017 I Cruising
Sequentia Dufour 500 GL 14.75 David Duns NOR ARC 2017 I Cruising
Serafina Dufour Sortilege 12.49 Heinz Niemann Hampshire GBR ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Shah Pogo 36 10.97 Edouard Pinta FRA ARC 2017 II Racing
Shepherd Moon Hallberg Rassy 46 14.78 Richard Savage Sevenoaks GBR ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Shimna Malo 46 14.20 David Pratt Merseyside GBR ARC 2017 I Cruising
Sissi Hallberg Rassy 46 14.78 Hannu Hartman FIN ARC 2017 I Cruising
Skiathos Beneteau First 47.7 14.80 Schoenicke Skipperteam Hamburg GER ARC 2017 I Cruising
Snatch Swan 48 15.09 Performance Yacht Charter Hampshire GBR ARC 2017 II Racing
Solair X-612 18.27 Stefan Urban Schleswig-Holstein GER ARC 2017 I Cruising
Solid White More 55 16.42 Karls Olsson Västra Götaland CRO ARC 2017 I Cruising
Somnia Bavaria Vision 14.99 Lars Nielsen DEN ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Southern Star Nauta 78 23.99 Andrea Calabria ITA ARC 2017 II Racing
Summer Star Jeanneau Sun Odyssey 54DS 16.42 Ingve Kjelsrud NOR ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Summer Star Jeanneau 45 13.75 Tommas Konrad Holm DEN ARC 2017 I Cruising
Sunrise Beneteau First 47.7 14.80 Schoenicke Skipperteam Hamburg GER ARC 2017 I Cruising
Surfinn Lagoon 450F 13.96 John Finnemore QLD AUS ARC 2017 + Cape Verdes IV MultiHulls
Surya Oyster 575 17.89 Jacobus Janssen BEL ARC 2017 I Cruising
Susan Ann II Lagoon 450s 13.96 Hayley Dodson Cambs GBR ARC 2017 IV MultiHulls
Sweet Harmony Contest 36S 10.94 Mike Vass GBR ARC 2017 I Cruising
Tairua Bowman 48 DS 15.25 Ute Schroeter GBR ARC 2017 I Cruising
Talulah Ruby II Jeanneau Sun Odyssey 49DS 14.96 Rebecca Tilley Somerset GBR ARC 2017 I Cruising
Tao Jeanneau Sun Odyssey 45.1 14.15 Line Urup DEN ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Tapati Nui Lagoon 450 13.96 Martin Pluta GER ARC 2017 + Cape Verdes IV MultiHulls
Think Twice Fountaine Pajot Lavezzi 40 11.90 Björn Sjöström SWE ARC 2017 IV MultiHulls
Thunderboat Elan 40 11.90 Frederic Dupont USA ARC 2017 I Cruising
Thyra Hallberg Rassy 37 11.60 Werner Buhtz GER ARC 2017 I Cruising
Tiffin Arcona 400 11.98 Martin Bøhm-Pedersen NOR ARC 2017 I Cruising
Tintomara RM 1350 14.45 Markus Gamenius NOR ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Toccata Hallberg Rassy 39 12.22 Martin Kossen Niedersachsen GER ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Togina Nautitech 46 Fly 13.71 Anton Schaller Bayern GER ARC 2017 IV MultiHulls
Tommy Bordeaux 60 18.60 Jason Jefferys Buckinghamshire GBR ARC 2017 I Cruising
Tranquilo Hanse 455 13.55 Filip Makowski NSW AUS ARC 2017 I Cruising
Triad Dragonfly 1000 10.00 Marc Benoist FRA ARC 2017 V Open
Trident Tides Catana 47 14.33 Eric Thor BC CAN ARC 2017 IV MultiHulls
Trifon Levrier 16m 16.00 Carl Hughes MON ARC 2017 I Cruising
Trimley Maid Hillyard 9 Ton 11.89 Grant Jamieson-Hesk Hants GBR ARC 2017 I Cruising
Tugela Swan 77 24.01 Giovanni Funis ITA ARC 2017 I Cruising
Tupaï Bordeaux 60 18.38 Jean-Philippe Bourbotte LUX ARC 2017 II Racing
Tuscan Spirit Hanse 630 custom 19.00 Stefano Cioni Tuscany GBR ARC 2017 I Cruising
Twenty Twenty Gibsea Serena 100 10.00 Pete & Jan Dearden GBR ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Ulises Farr DS 645 19.40 Jose Antonio De Tomas Alonso BEL ARC 2017 I Cruising
Umoya of London Catana 471 14.30 Colin & Kim Fox GBR ARC 2017 IV MultiHulls
Vahine Swan 65 19.68 Stefan Abrahamsson FIN ARC 2017 I Cruising
Vega Lagoon 42-2 12.80 Oddvar Kristian Sand NOR ARC 2017 + Cape Verdes IV MultiHulls
Victory Cat Seawind 1160 11.60 Tim Henning AZ USA ARC 2017 IV MultiHulls
Voglia Beneteau Sense 50 14.98 Juergen Eberling AUT ARC 2017 I Cruising
Wabi SLY 54 16.00 Jean Nicolas Laurenceau FRA ARC 2017 I Cruising
Wam Bam Sigma 33 OOD 09.91 Edward Clay Essex GBR ARC 2017 I Cruising
White Cliffs Jeanneau Sun Odyssey 45.2 14.15 Joost Van Riel NLD ARC 2017 I Cruising
Wild Iris Sweden Yachts 45 14.15 Mark Pollington Berkshire GBR ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Windgather Tradewind 35 10.69 Rory Stewart Devon GBR ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Windseeker Dufour 525 15.31 Francesc Turro Garriga Girona NLD ARC 2017 + Cape Verdes I Cruising
Wink CNB 76 23.17 Worldwide Sailing Company Malaga BEL ARC 2017 I Cruising
X86 Seawind 1160 11.60 Rich Carey NSW COK ARC 2017 IV MultiHulls
Zamia Sadler 34 SE 10.59 Alex Sansome Gwynedd GBR ARC 2017 II Racing
Zarco Jeanneau 57 17.78 SEAFREE – Azores International Charters Lda POR ARC 2017 I Cruising
Zwerver Koopmans 48 14.75 Hans Voorneveld Fryslan NLD ARC 2017 I Cruising