can we help
+44(0)1983 296060
+1 757-788-8872
tell me moreJoin a rally

Menu

Entries

Current Entries

Please click a boat name to see further details about that entry.

Boat Name Design LOA(m) Display Name Flag Route Division
A1 Test Boat TBN 14.22 Martine Waitt GBR ARC 2024 I Cruising
Abigail Hallberg Rassy 38 11.57 Alexander Bronimann GBR ARC 2024 I Cruising
Addiction Outremer 5x 17.98 Laurent Chatelanat CHE ARC 2024 IV MultiHulls
Adrienne Gibsea 51 15.78 Thomas Volnhofer AUT ARC 2024 I Cruising
Adventure Awaits Seawind 1370 13.70 David Gravlin COK ARC 2024 IV MultiHulls
Aglaia Hallberg-Rassy 54 16.80 Anders Fredholm SWE ARC 2024 I Cruising
Ahìnamà Hanse 540e 16.00 Massimo Peschiulli ITA ARC 2024 I Cruising
Aisling Ron Holland 465 14.02 Edward Thomas GBR ARC 2024 I Cruising
Akoya Outremer 55-2 16.73 Neil Taylor AUS ARC 2024 IV MultiHulls
Akula Leopard 50 15.24 Chris Wright USA ARC 2024 IV MultiHulls
Albatros Challenge 67 20.42 Valdo Dhoyer FRA ARC 2024 I Cruising
Alika Oyster 675 21.07 Ross Wilson Allonby GBR ARC 2024 I Cruising
Amelia Jeanneau 54 16.16 Jim & Heather Flynn GBR ARC 2024 I Cruising
Amped Up Fountaine Pajot Aura 51 15.54 Tim Peach USA ARC 2024 IV MultiHulls
Another Brick Beneteau First 44.7 13.68 Markus Renlund FIN ARC 2024 I Cruising
Anthem Bill Tripp 54 16.46 Erik Klijn NLD ARC 2024 I Cruising
Aphrodite Swan 68 21.31 Christopher Otorowski USA ARC 2024 I Cruising
Avanti Bavaria 38 Ocean 11.90 Jonathan Grün SWE ARC 2024 I Cruising
Avel Vaez ORC57 18.40 Yves Nerisson FRA ARC 2024 IV MultiHulls
Balavu Outremer 55 16.73 Rob Peters FRA ARC 2024 IV MultiHulls
Bianca Grand Soleil 72 LC 22.00 Michele Fondelli MLT ARC 2024 II Racing
Blue Hallberg Rassy 48 mkii 14.99 Per-Ola Baalerud NOR ARC 2024 I Cruising
Bluejay Clipper 60 18.26 Alethea Jacobs GBR ARC 2024 I Cruising
Bluewater Mooney Hallberg-Rassy 54 16.68 Wilhelm Klaas DEU ARC 2024 I Cruising
Brightside Hallberg-Rassy 53 16.44 Eric Revsbech DNK ARC 2024 I Cruising
Calm Grand Soleil 58 17.60 Alexandre De Juniac ARC 2024 II Racing
CAN Do Too Oyster 575 18.00 Adam Byrne GBR ARC 2024 I Cruising
Caprice Hanse 445 13.52 Véronique Sulliger FRA ARC 2024 I Cruising
Cara of the South Tradewind 35 10.67 Gary O'grady IRL ARC 2024 I Cruising
Caramel Amel 54 17.20 Levent Mustafa Sabir SWE ARC 2024 I Cruising
Carpe Diem II Beneteau Oceanis 423 Clipper 12.88 Arne Franck-Petersen NOR ARC 2024 I Cruising
Celeste of Solent Farr 65r 19.74 Bengt Tarre GBR ARC 2024 I Cruising
Charisma Swan 441 13.52 Constantin Claviez DEU ARC 2024 I Cruising
Chillalot Hanse 575 17.15 Kevin Prinsen NLD ARC 2024 I Cruising
Chimaera of Falmouth Rustler 36 10.77 Graham Rice GBR ARC 2024 I Cruising
Cinderella di Sanremo Jongert 20DS 22.50 Gerald Desmond Smith GBR ARC 2024 I Cruising
Clarelsa Oyster 72 22.10 Nigel Martin GBR ARC 2024 I Cruising
Coccinella Fountaine Pajot Tanna 47 13.98 Christoph Zeller CHE ARC 2024 IV MultiHulls
Deseo Fountaine Pajot - Samana 17.98 Jared Hodge AUS ARC 2024 IV MultiHulls
E1 Volvo 70 21.65 Johannes Schwarz AUT ARC 2024 II Racing
Eira Swan 51 15.62 Sebastian Gylling FIN ARC 2024 I Cruising
Elios 2 Leopard 45 13.72 Joe Fenech Conti MLT ARC 2024 IV MultiHulls
Elsie Arcona 385 12.07 Nicholas Worthington ARC 2024 V Open
Emily Morgan Bowman 57 17.37 Anna Black GBR ARC 2024 I Cruising
Escapado Beneteau First 40.7 12.17 Germaine Williams GBR ARC 2024 II Racing
Esperance Jeanneau Sun Odyssey 44DS 13.34 Frank Fuhrhop DEU ARC 2024 I Cruising
Faros Excess 15 14.84 More Sailing Seglingsresor AB HRV ARC 2024 IV MultiHulls
Flying Fish Leopard 12.98 Peter Adams USA ARC 2024 IV MultiHulls
ForeRunner II Contest 55CS 17.00 Robert Sansom GBR ARC 2024 I Cruising
Free At Last Custom 28.80 Dare Mighty Things SRL MLT ARC 2024 V Open
Freya Balance 442 13.30 Andrew Handasyde Dick ARC 2024 IV MultiHulls
Galini Hanse 575 17.15 Marco Ferigutti DEU ARC 2024 I Cruising
Gentoo Arcona 435 13.34 Phil Balderson JEY ARC 2024 I Cruising
Glemm Grand Soleil GS46LC 14.72 Guido Rivolta ITA ARC 2024 I Cruising
Going Deeper Lagoon 51 15.24 Stevan Leibowitz GBR ARC 2024 IV MultiHulls
Great Dane Fountaine Pajot Saona 47 14.98 Sven Henri Bruynooghe BEL ARC 2024 IV MultiHulls
Greta Arcona 400 12.00 Daniel Schalander ARC 2024 I Cruising
Hagazussa III Shipman 63 19.20 Andrej Mertelj SVN ARC 2024 I Cruising
Hello Beautiful 47’ Sailing catamaran 14.94 Edward Goldinger USA ARC 2024 IV MultiHulls
Hi Grand Soleil 46, B&C 14.50 Patrick Homm DEU ARC 2024 I Cruising
Horizon Discovery Excess 15 14.84 Hiroshi Hamada MYS ARC 2024 IV MultiHulls
Hummingbird Clipper 60 18.26 Alethea Jacobs GBR ARC 2024 I Cruising
Incisor Corby 45 13.72 Derek Saunders GBR ARC 2024 II Racing
Inez Outremer 52 15.85 Richard Border CAN ARC 2024 IV MultiHulls
Joie de Vivre Bali 4.6 13.54 Ray Ferguson HRV ARC 2024 IV MultiHulls
JolieF Rustler 42 12.80 Christopher Allen GBR ARC 2024 I Cruising
Juniper Grand Soleil 50 14.90 John Boughton GBR ARC 2024 I Cruising
Jupiter Moon Ancaster 50 15.19 Rohan Tully GBR ARC 2024 I Cruising
Kali Beneteau First 47.7 14.80 Erich Buri GBR ARC 2024 I Cruising
Kallima Swan 82 24.00 Romain Mouchel GBR ARC 2024 I Cruising
Kari of Lymington Oyster 46 14.27 Andrew Wells GBR ARC 2024 V Open
Karibu Bavaria Cruiser 51 15.00 Andreas Reinecke DEU ARC 2024 I Cruising
Karolina Viking Leopard 45 13.72 Johan Skold SWE ARC 2024 IV MultiHulls
Kwaheri Oyster 435 13.23 Alexander Harms BEL ARC 2024 I Cruising
Lagoon 46 Lagoon 46 13.99 Nicolas FRA ARC 2024 IV MultiHulls
Leaps & Bounds 2 Vismara 62 19.00 Jean Philippe M Blanpain MLT ARC 2024 I Cruising
Lentiggini Azzurre Solaris 58 17.40 Hanno Renner ARC 2024 II Racing
Libertad Swan 56 17.20 Andreas Jaunsen NOR ARC 2024 II Racing
Lowana Fountaine Pajot Helia 44 13.30 Gerry Williams AUS ARC 2024 IV MultiHulls
Lucia Hallberg-Rassy 352 10.93 Hinrich Brumm DEU ARC 2024 I Cruising
Macchiato Jeanneau Sun Odyssey 54DS 16.75 Alexander Litvinov ARC 2024 I Cruising
MackenSea Nautitech 44 Open 13.30 Simon Mackenzie CAN ARC 2024 IV MultiHulls
Mahalo Lagoon 42-2 12.80 Isabelle Van Dalen NLD ARC 2024 IV MultiHulls
Maimai Swan 75 FD 23.30 Alessandro Fabbri ITA ARC 2024 I Cruising
Major King Beneteau Oceanis 473 14.30 Terje Tjoestolvsen POL ARC 2024 I Cruising
Manyeleti Baltic 67 20.05 Erik Lindgren SWE ARC 2024 I Cruising
Marisja X-Yachts X-562 17.23 Haico Minne Endstra NLD ARC 2024 I Cruising
Maui 1 Pitturazzi 13.90 Patrizio Schifa ITA ARC 2024 IV MultiHulls
Maxime Jeanneau 57 17.28 Lewis Wallner USA ARC 2024 I Cruising
Mellivora Oyster 625/17 19.04 Stuart Galbraith GBR ARC 2024 I Cruising
Mindfulness Advanced A 80 23.98 Marco Tursini GBR ARC 2024 I Cruising
Mira Amel 54 16.04 Scott Waller CYP ARC 2024 I Cruising
Misfit Catana 65 19.81 David Pignolet USA ARC 2024 IV MultiHulls
Montana Swan 48 (S&S) 14.70 Markus Bernhard Bocks DEU ARC 2024 I Cruising
Moonah Nautitech 40 Open 12.19 Kim Pollock AUS ARC 2024 IV MultiHulls
Mr Blue Sky Elan Impression 494 14.86 Stephen Anthony Ryan POL ARC 2024 I Cruising
Musketeer of Cowes Jeanneau Yachts 55 16.93 Nigel Lewis GBR ARC 2024 I Cruising
My Cherie Amour Fountaine Pajot Elba 45 13.40 Kenneth Frantz USA ARC 2024 IV MultiHulls
Neverland Beneteau Oceanis 43 13.11 Stefan Wetzel DEU ARC 2024 I Cruising
NN NN 14.00 Jan Weustink DEU ARC 2024 IV MultiHulls
Nomadic Rose Vision 444 Catamaran 13.44 Axel Doerwald JEY ARC 2024 IV MultiHulls
Oar to Sail Southerly 115 Mk 3 11.43 Paul Hardisty GBR ARC 2024 I Cruising
Ocean Dreamer not known 23.16 Captain Smith ARC 2024 II Racing
Off the Grid Southerly 42 12.86 Patrick Whatley USA ARC 2024 I Cruising
Ohana Arcona 435 13.34 Ken Wisdom USA ARC 2024 II Racing
Orinoco JPK 38 11.38 Gesa Höpcke DEU ARC 2024 I Cruising
Princess Cinderella Lagoon 42 12.80 Jacobus Kaspers - Aftersails IKE GRC ARC 2024 IV MultiHulls
Raider Dehler 46SQ 14.00 Anthony Bracegirdle GBR ARC 2024 I Cruising
RE/MAX ONE 2 Baltic 65 21.13 Dario Castiglia MLT ARC 2024 II Racing
Rosiere Malø 37 11.80 Peter Williams GBR ARC 2024 I Cruising
Rubin Jeanneau Sun Odyssey 519 15.75 Andreas Reinecke DEU ARC 2024 I Cruising
Salacia Hanse 385 11.90 Sonia Johal GBR ARC 2024 I Cruising
Salamander Van de Stad Samoa 14.60 Jan Vonck POL ARC 2024 I Cruising
Salamander Nauticat 521 15.92 Christopher John White GBR ARC 2024 II Racing
Salt Najad 440 13.50 Niklas Pernvik SWE ARC 2024 I Cruising
Samourai Catana 15.24 Maksims Fausts CHE ARC 2024 IV MultiHulls
Sandvita Beneteau First 47.7 14.80 Lars Hedman SWE ARC 2024 I Cruising
Sao Jorge Harmony 52 15.06 Germaine Williams GBR ARC 2024 II Racing
Sea Dragon Challenge 72 21.95 Shanley Mcentee ARC 2024 I Cruising
Second Star Windelo 15.24 Paul & Beth Winkle ARC 2024 IV MultiHulls
Sleeper X Swan 48 15.78 Jonty Layfield GBR ARC 2024 I Cruising
Snowmane Beneteau Oceanis 50 15.24 Will Hutcheson CAN ARC 2024 I Cruising
Starr Oyster 495 16.05 Steve Hathaway USA ARC 2024 I Cruising
Stay Calm Swan 82s 24.33 Stuart Robinson GBR ARC 2024 II Racing
Sulis Catana 47 14.15 Wayne Camamile DEU ARC 2024 IV MultiHulls
Summertime Hanse 445 13.52 Gerardus Karreman NLD ARC 2024 I Cruising
Sunday Morning CNB 76 22.09 Attila Varkonyi GBR ARC 2024 I Cruising
TBC Fountaine Pajot Isla 40 12.19 Stephen Huntsman ARC 2024 IV MultiHulls
TBC Murphy Swan 82 24.89 Byrne Murphy GBR ARC 2024 II Racing
TBC Outremer 5X Outremer 5X 18.29 Lieke Van Klaveren NLD ARC 2024 IV MultiHulls
Team Shepherd Dufour Grand Large 382 11.89 Ryan Ketchum ARC 2024 I Cruising
The Golden Argosy Hinckley Sou‘Wester 61 18.60 Heinrich Mis AUT ARC 2024 I Cruising
Tintin Boreal 47 14.20 Rob & Jo Withers GBR ARC 2024 I Cruising
Tranquillity Excess 15 14.84 More Sailing Seglingsresor AB HRV ARC 2024 IV MultiHulls
True North Hallberg-Rassy 44 14.45 Michael Ryan USA ARC 2024 I Cruising
Truenorth Bavaria 14.33 Brian Magowan GBR ARC 2024 I Cruising
Tuvalu Beneteau Oceanis 45 13.50 Aurelio Muñoz ESP ARC 2024 I Cruising
Two Hoots Lagoon 400 11.97 Mark & Penny Belcher GBR ARC 2024 IV MultiHulls
Ubuntu Excess 14 13.72 Andre Gauthier ARC 2024 IV MultiHulls
Under the Stars Bavaria 44 14.00 Aimee Rich GBR ARC 2024 I Cruising
unknown unknown 23.70 Semoma Ltd ARC 2024 I Cruising
Unknown Lagoon Sixty5 20.55 Jan Brzezek CHE ARC 2024 IV MultiHulls
Unknown Catamaran Unknown 12.80 Victoria Vassilev ESP ARC 2024 IV MultiHulls
Urbania Volvo Open 60 19.50 Tomas Gasset ESP ARC 2024 II Racing
Varix X 4.3 12.50 Lars Rasmussen DNK ARC 2024 I Cruising
Villi Nordship 38 12.00 Uwe Gottschalk DEU ARC 2024 I Cruising
WAYAG II Catana 47 14.02 Stephan Derasse FRA ARC 2024 IV MultiHulls
White Lotus Excess 15 14.84 More Sailing Seglingsresor AB HRV ARC 2024 IV MultiHulls
Whynot Swan 56-003 German Frers 17.07 Dario Calogero ITA ARC 2024 I Cruising
Wife of Pi Beneteau 57 17.50 Enda Connellan IRL ARC 2024 I Cruising
Xtasy X-Yachts Xp 38 11.58 Matthias Höfig DEU ARC 2024 I Cruising
YANEL Neel 47 14.20 Jean-Marie Caillaud FRA ARC 2024 IV MultiHulls