can we help
+44(0)1983 296060
+1 757-788-8872
tell me moreJoin a rally

Menu

Entries

Current Entries

Please click a boat name to see further details about that entry.

Boat Name Design LOA(m) Display Name State Flag Route Division
Abaco Real Jeanneau 53 16.00 Andre Utting Auckland NZL ARC 2018 I Cruising
Adagio Amel Super Maramu 16.00 Gary Lee Wells FL USA ARC 2018 I Cruising
Adorsa Amel Maramu 14.00 Bernard Gander Vaud CHE ARC 2018 I Cruising
Aigua Hanse 575 17.07 Gil Triginer Barcelona ESP ARC 2018 I Cruising
Albatros Oyster 825 25.15 Michael Kerstan ATG ARC 2018 I Cruising
Alesea Hanse 505 15.39 Ian Mcgowan NZL ARC 2018 I Cruising
Alize Jeanneau 57 17.37 Knut Pfeiffer Bavaria USA ARC 2018 I Cruising
Alize Beneteau Oceanis 361 11.10 Jim Roger Antonsen NOR ARC 2018 I Cruising
Allegrini Beneteau Oceanis 473 Clipper 14.30 Steve Houssart Greater London GBR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Amaman Discovery 55 MKII 17.00 Felipe Urrutia DC JEY ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Aminata Pogo 36 10.80 Adrian Dannemann Rio Negro ARG ARC 2018 II Racing
Ananta Najad 390 11.75 Alexandre Tinoco Do Amaral Zuid-Holland NLD ARC 2018 I Cruising
Anna Mobile 53 16.19 Sergey Bryuzga RUS ARC 2018 II Racing
Annathea Grand Soleil 52 16.30 Peter Motschiedler Bavaria DEU ARC 2018 II Racing
Aphrodite Amel Maramu 14.00 Thomas Deasy CA ARC 2018 I Cruising
Aponia Hanse 415 12.40 Patrick Bruch DEU ARC 2018 I Cruising
Aquis Granus IV Lutra 52 16.00 Wilhelm Golz DEU ARC 2018 I Cruising
Arausha Contest 50CS 15.24 Wolfgang Hauer Baden DEU ARC 2018 I Cruising
Ardnagee Swan 371 11.26 Mikael Hermansson FIN ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
ASAP#2 Outremer 4x 14.62 Rodolphe Argoud Isere FRA ARC 2018 IV MultiHulls
Attitude Lagoon 450S 13.96 Rui Simões da Silva PRT ARC 2018 IV MultiHulls
Aurora B Hallberg Rassy 42F 13.22 Edward Simmonds Hants GBR ARC 2018 I Cruising
Aventure Lagoon 450 13.97 Jason Ball Surrey GGY ARC 2018 IV MultiHulls
Axeline Unknown 12.00 Kjell Inge Heiberg NOR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Babsea Nautitech 40 11.98 Helmut Lexen AUT ARC 2018 IV MultiHulls
Banyu Aman Moody 471 14.71 Christina Paterson Surrey GBR ARC 2018 I Cruising
Batt Pack Lagoon 440 13.61 Jason Batt Dorset GBR ARC 2018 IV MultiHulls
Bimble Catana 42 12.65 Nina Ducker Cornwall GBR ARC 2018 IV MultiHulls
Blue Note Hallberg Rassy 48 14.99 Nigel Wilkinson Wirral TUR ARC 2018 I Cruising
Blue Time III RM1370 13.70 Damien Goemaere FRA ARC 2018 I Cruising
Bugia Bianca Swan 70 21.34 Harald Krecker SWE ARC 2018 I Cruising
Calypso Catana 50 16.00 Paul Frew GBR ARC 2018 I Cruising
Calypso Blue Trintella 57A 17.37 Csaba Kató MLT ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Carpe Diem Dufour 44 13.35 Klaus Al Usta NLD ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Castigo Baltic 65 21.13 Matteo Uliassi CO ITA ARC 2018 I Cruising
Celtic Star Beneteau Oceanis 461 14.20 Richard & Petra Haig Conwy GBR ARC 2018 I Cruising
Cerulean Seastream 43 13.80 Richard Rowley Surrey GBR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Challenger Whitbread 60 19.81 Gennady Dyachenko GBR ARC 2018 II Racing
Challenger 3 Challenge 72 21.63 Tall Ships Adventures GBR ARC 2018 II Racing
Challenger 4 Challenge 72 21.63 John Farndell GBR ARC 2018 II Racing
Charisma Swan 441 13.52 Constantin Claviez DEU ARC 2018 I Cruising
Charissa Swan 441 13.52 Raija Alapeteri FIN ARC 2018 I Cruising
Choucas 3 RM1370 13.68 Frederic Cosandey NM USA ARC 2018 I Cruising
Chubby Bunny Lagoon 450S 13.96 Flora & André van Soest PRT ARC 2018 IV MultiHulls
Circus of Southampton Grand Soleil 45 13.40 Robin Mackenzie North Yorkshire GBR ARC 2018 I Cruising
Cloud 9 TBC 13.20 Ray Ferry & Michael O’Farrell N. Ireland IRL ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Como Beneteau Oceanis 55 16.76 Martin Como Kent CHE ARC 2018 V Open
Concubine Hallberg Rassy 352 10.50 Mats Jones SWE ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Conect II Bavaria Vision 42 12.80 Jukka Lauri FIN ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Coratge Swan 45 13.83 Manel Jané Camacho ARC 2018 I Cruising
Correntoso Pogo 12.50 12.50 Alejandro Laurence Caba FRA ARC 2018 II Racing
Corryvreckan Bavaria 37 Cruiser 11.30 Paul Chopin Kent GBR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Crean Lagoon 42-2 12.80 Brendan Cahill Lagos IRL ARC+Cape Verde 2018 IV MultiHulls
Degree of Latitude Oyster 45 13.60 John Rutherford West Sussex GBR ARC 2018 I Cruising
Dolcevita ETAP 37s 11.26 Michael Cortelletti ITA ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Dreamcatcher of the Oceans Hallberg Rassy 48 Mk1 15.00 Fintan Walton Oxfordshire GBR ARC 2018 I Cruising
Duffy Felci 10.26 Enrico Calvi Napoli ITA ARC 2018 II Racing
Echelon Hallberg Rassy 62 18.88 Janez Jezersek MLT ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Elvira Bavaria 45 Cruiser 2013 14.27 Ellen Sigurdssøn NOR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Emily Beneteau Oceanis 41 12.37 Frantisek Voldan CZE ARC 2018 I Cruising
eMotion Bavaria 44 13.95 Sveinung Solhaug Vestfold NOR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Endo 2 Skorpion IV 15.99 Udo & Heike John Schleswig-Holstein DEU ARC 2018 I Cruising
Equinox Vermaas Veno 441 13.30 Richard Sawyer Cheshire GBR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Estrella Bavaria 51 Cruiser 15.00 MOLA Yachting DEU ARC 2018 I Cruising
Excalibur Halmatic 30 09.00 Timothy Butler GBR ARC 2018 I Cruising
Exuma Hallberg Rassy 49 14.95 David Watson GBR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Faraway Jeanneau Sun Odyssey 49i Performance 14.73 Miguel Barber PRT ARC 2018 I Cruising
Favole Jeanneau Sun Odyssey 54DS 16.38 John Doyle GBR ARC 2018 II Racing
Felicia Norlin 37 11.05 Jenny Bohlin SWE ARC 2018 I Cruising
Festina Lente Bavaria 37 C 11.35 Bernd Van Kampen NRW DEU ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Festina Lente Swan 54 16.48 David Rome CA CYM ARC 2018 I Cruising
Field Trip Lagoon 400 11.97 Mike Field CA USA ARC 2018 IV MultiHulls
Fitti Fountain Pajot Lucia 40 11.73 Mark Ante NRW HRV ARC+Cape Verde 2018 IV MultiHulls
Frangipani German-Yachtbau 48DS 14.90 Hariolf Glab BLZ ARC 2018 I Cruising
FreeCloud Belliure Endurance 50 17.50 Christopher Wildblood Staffordshire GBR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Freedom X-Yachts X-46 14.01 Jacob Pociot DNK ARC 2018 I Cruising
Fryd Ovni 445 13.80 Svein Lien NOR ARC 2018 I Cruising
Gauntlet of Tamar Sigma 38 11.06 Andy Canning Hampshire GBR ARC 2018 I Cruising
Gepetho Marimba 44 13.85 Sascha & Bianca Röhle DEU ARC 2018 V Open
Gertha 4 Hanse 370 11.35 Dave Moring BEL ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Gertha 5 Swan 46 14.36 Simon Ridley GBR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Gitana Gitana 43 13.11 James Fiske Devon GBR ARC 2018 I Cruising
Glittra Hallberg-Rassy 43 13.57 Jan-Olov Olsson SWE ARC 2018 I Cruising
Glory Lagoon 42-2 12.80 Glen Yates Ontario CAN ARC 2018 IV MultiHulls
Goodwin Najad 49 14.50 Pieter Van den Eijnden NLD ARC 2018 I Cruising
Gwenhyfar Spirit 63 19.20 Peter Lloyd Guernsey GGY ARC 2018 II Racing
Haerlem Nautor Swan 55 16.76 Hendrikus Wisker Virginia USA ARC 2018 I Cruising
Halcyon Contest 62CS 19.18 Peter Van Gerve Vaud MLT ARC 2018 I Cruising
Hallelujah Beneteau Sense 57 17.20 John Davies Nottinghamshire ESP ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Happy Destiny Jeanneau Sun Odyssey 43 13.21 Ray Smith PA USA ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Hestia Allures 39.9 12.60 Christophe Rigot FRA ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Hugo Beneteau Oceanis 41.1 12.43 Emir Ruzdic NSW AUS ARC 2018 I Cruising
Hummingbird Clipper 60 18.26 Rubicon 3 Sailing Hants GBR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Incisor Corby 45 13.72 Derek Saunders Isle Of Wight GBR ARC 2018 II Racing
Indy Jeanneau Sun Odyssey 54DS 16.74 James Gardner Lancashire GBR ARC 2018 I Cruising
Irina II Benetau First 50 14.97 Dusko Dulovic Vojvodina USA ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Istria Beneteau 57 17.50 Fulvio Dobrich CT USA ARC 2018 I Cruising
Itchycoo Park Moody 42 12.80 Roger Severn Middx GBR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Ithaka Hallberg Rassy 42F 13.21 Sibylle Becher DEU ARC 2018 I Cruising
Ithaka Contest 50 14.99 Christoph & Angela Baldus Bavaria DEU ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Jack Rowland Smith Hanse 531 16.10 John And Sue Hardy Essex GBR ARC 2018 I Cruising
Jep 6 Beneteau First 51 15.63 Francesco Da Rios ITA ARC 2018 I Cruising
Johanna X-Yachts X-412 12.50 Bernadette Schreyer Bavaria DEU ARC 2018 I Cruising
Josefine Beneteau Oceanis 48 14.60 Allan Bastkjær DNK ARC 2018 I Cruising
Karibu Discovery 58 17.88 Stephen Bowring Aberdeenshire GBR ARC 2018 I Cruising
Kelpie Najad 391 12.00 Sarah Holtby ARC 2018 I Cruising
Kiet Dehler 39JV 11.80 Hanna Stark FIN ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
LaDiala Fountaine Pajot Helia 44 13.30 Mark Bitterli & Michele Rohner CHE ARC+Cape Verde 2018 IV MultiHulls
Lady N Privilege 435 13.26 Ben & Nancy Stahnke North Carolina USA ARC 2018 IV MultiHulls
Layla Jeanneau 64 19.55 Malcolm Goater GBR ARC 2018 I Cruising
Leontina Beneteau First 47.7 14.33 Jens Christiansen DNK ARC 2018 I Cruising
Lia Oyster Lightwave 48 14.63 Ed Curtis Co Cork IRL ARC 2018 II Racing
Libera Jeanneau Sun Odyssey 45 13.72 Neil Ballantyne Midlothian GBR ARC 2018 I Cruising
Lifeaholic III Privilege Seres 5 15.24 Jose Paolo Guimaraes Bahia VGB ARC+Cape Verde 2018 IV MultiHulls
Lucy Z Sunreef 74 22.00 Avigdor Rothem DNGE CYM ARC+Cape Verde 2018 V Open
Mad Max Comet 50CL 15.40 Marco Morosi Va ITA ARC 2018 I Cruising
Magneta Beneteau Oceanis 42 CC 13.50 Axel Lubisch DEU ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Magnetic Attraction Premier 41 12.49 Gerald Lydiate Kent GBR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Maja Endurance 35 10.75 Ian Reid North Somerset GBR ARC 2018 I Cruising
Makara of Exe X-Yachts X-55 16.76 Mike Reece Devon GBR ARC 2018 I Cruising
Malisa X-Yachts Xc 38 11.58 Atle Bakkehaug NOR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Mamosa Jeanneau Sun Odyssey 44i 13.75 Martin Røstvold Thorsen NOR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Mango Lagoon 50 14.75 Patrik Hes GBR ARC+Cape Verde 2018 IV MultiHulls
Manihi Hanse 548 16.22 Christopher Cope GBR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Mares Tail Bavaria Vision 42 12.80 Jonathan Haines Hampshire GBR ARC 2018 I Cruising
Marja II Malö 46 Classic 14.40 Matti & Marja Salo FIN ARC 2018 I Cruising
Mary II Hallberg Rassy 55 16.68 Michael Pierre Cadier SWE ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Meltemi Beneteau Oceanis 54 16.70 DHH Yachtschule Elba DEU ARC 2018 I Cruising
Milanto Swan 46 Mk II 14.63 Valerio Bardi GBR ARC 2018 II Racing
Milla of Falmouth Arcona 460 14.02 Derek Southworth Lancashire GBR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Miraculix X-Yachts X-37 11.40 Allan Hansen DNK ARC 2018 I Cruising
Mo Chara Bavaria 40 Ocean 12.19 Susanne Nordqvist SWE ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Moana Oyster 56 17.07 Stephen Goodwin GGY ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Mon Ami of Sweden Beneteau 57 17.60 Mats Warnqvist SWE ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Mon Reve Fountaine Pajot Belize 43 13.00 Günter Konrad CHE ARC+Cape Verde 2018 IV MultiHulls
Moonfleet of Firth Beneteau Oceanis 461 14.10 Ron Fraser Highland GBR ARC 2018 I Cruising
Moving 2 Lagoon 450 13.96 Frank Lambrechts BEL ARC 2018 IV MultiHulls
MR Beneteau Oceanis 48 14.60 Roy Pinder NSW AUS ARC 2018 I Cruising
Mrs Seven SW 100 RS 30.20 Gerald Read MLT ARC 2018 V Open
Najad One Najad 395 AC 11.99 Najad AB SWE ARC 2018 I Cruising
Nam Kok Kazubek 11.10 Frank & Corinna Steinbrecher DEU ARC 2018 I Cruising
Nashachata II Challenge 67 18.54 Zbigniew Jalocha Malopolska GBR ARC 2018 I Cruising
Nica FC 53 16.17 Gorm Iver Gondesen DEU ARC 2018 II Racing
Nika X-Yachts X6⁵ 20.10 Ziga Polanc SVN ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Nikitoo Oyster 625 19.37 Hugh Johnson GBR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Nina of Southampton X-Yachts Xc 45 13.86 James Dean Surrey GBR ARC 2018 I Cruising
Niobe Amel 50 15.00 Bence Horvath ESP ARC 2018 I Cruising
Njord Najad 511 15.50 Alessandro Piano Grönqvist SWE ARC 2018 I Cruising
No name 1 More 55 16.42 More Sailing Västra Götaland HRV ARC 2018 I Cruising
No name 2 More 55 16.42 More Sailing Västra Götaland HRV ARC 2018 I Cruising
No name 3 More 55 16.42 More Sailing Västra Götaland HRV ARC 2018 I Cruising
No Worries Lagoon 450F 13.96 Rick Ankone NLD ARC 2018 IV MultiHulls
Nou Horitzo CNB 76 23.16 Erik Achten Brabant NLD ARC 2018 I Cruising
Oceanis Beneteau Oceanis 58 18.00 Vladimir Mihailovski BGR ARC 2018 V Open
Offbeat Nautitech Open 46 13.71 David Mcleman Berkshire GBR ARC+Cape Verde 2018 IV MultiHulls
Olos Amel 54 16.30 Federico Favretto FRA ARC 2018 I Cruising
One Life Lagoon 400 11.97 Colbjoern Foss DE USA ARC 2018 IV MultiHulls
One&only Pogo 30 09.14 Alexey Trofimov JEY ARC 2018 II Racing
Oran Mor Hallberg Rassy 34 10.28 Douglas Guthrie GBR ARC 2018 I Cruising
Orion Allures 39.9 12.65 Karl-Rudolf Stratmann DEU ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Orsa Amel 64 19.00 Eugenio Alphandery FRA ARC 2018 I Cruising
Oxidiana X-Yachts X-442 13.48 Ignazio Cusumano Sicilia ITA ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Paint It Black Solaris 58 17.40 Thomas Wotschiski DEU ARC 2018 I Cruising
Papageno Dufour Grand Large 525 15.00 Ed Britton GBR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Passat II Fountaine Pajot Belize 43 13.00 Andreas Ober Bavaria DEU ARC+Cape Verde 2018 IV MultiHulls
Paula Rosa Shipman 80 23.00 Pol Caetano Catalunia GBR ARC 2018 I Cruising
Per Sempre Elan 450 13.60 Andrzej Ciepal Malopolskie POL ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Peter von Seestermühe Henry Gruber 17.98 Christoph Von Reibnitz DEU ARC 2018 I Cruising
Phase 8 Beneteau Oceanis 18.90 Jack Yeager Florida USA ARC 2018 I Cruising
Phi Beneteau Oceanis 423 Clipper 12.75 Jurgen Kramer NLD ARC 2018 I Cruising
Phoenix Knierim 50 15.08 August Kiermaier Bayern DEU ARC 2018 I Cruising
Pitanga Oyster 745 22.74 Henrik Nyman GBR ARC 2018 I Cruising
Por Que No Wauquiez Centurion 40 12.00 Barry Lucassen GBR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Porto Salgado Beneteau Oceanis 46 14.40 Conor Haughey Dublin PRT ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
POV II Lagoon 42 12.80 Mark Jacobsen CA USA ARC 2018 IV MultiHulls
Princess Arguella Oyster 55 14.75 Simon Coates Walker GBR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Raggy Doll Hanse 415 12.42 Andrew Dolden Kent GBR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Raid Fountaine Pajot Saba 50 14.98 Ralf Schlaepfer CHE ARC+Cape Verde 2018 IV MultiHulls
Raritan Hanse 675 21.10 Matthew Finlay NJ USA ARC 2018 I Cruising
Realta Bheag Lagoon 450 13.97 George Coombes IRL ARC+Cape Verde 2018 IV MultiHulls
Red Carpet Vismara 71 21.80 Vincenzo Castelli MLT ARC 2018 I Cruising
Riduna Crossbow 40 12.30 David Holmes Devon GBR ARC 2018 I Cruising
Right Turn Bowman 42 13.00 Jeremy Gassman GBR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Riri Garcia Exploration 45 14.88 Torbjörn Holm Stockholm SWE ARC 2018 I Cruising
Rohkea Swan 46 14.35 Tim Corner Hampshire GBR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Royal Cracow Fountaine Pajot Saba 50 14.98 Witold Malek POL ARC 2018 IV MultiHulls
Rum Bucket More 55 16.70 Ross Masters NZL ARC 2018 II Racing
Rum Truffle Moody 49 14.04 Mark Thurlow GBR ARC 2018 I Cruising
Ruth II Oyster 625 19.37 Liam Shanahan IRL ARC 2018 I Cruising
Safena Jeanneau Yacht 54 16.16 Simon Ashley Devon GBR ARC 2018 I Cruising
Salamander Nauticat 521 15.92 Christopher White Hampshire GBR ARC 2018 II Racing
Salty Dog X-Yachts Xc 42 13.00 Johann Jakob Hout DEU ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
São Bernardo Shipman 63 19.20 Pierre-Jerome Bataillard Bali FRA ARC 2018 I Cruising
Saorsa Hallberg Rassy 16.04 Pauline Lamb Canterbury NZL ARC 2018 I Cruising
Sapphire Lagoon L42 13.50 Chris Dockery NORTHANTS GBR ARC 2018 IV MultiHulls
Sapphire Knight Farr 87 26.52 Phillip Friedman Nevada USA ARC 2018 V Open
Saramia Jeanneau Sun Odyssey 52.2 14.95 Jorge Mora Valencia ARC 2018 I Cruising
Sarenella Outremer 5x 18.30 Jean-Marc Matéos Y Jara FRA ARC 2018 IV MultiHulls
Saul Goodman Lagoon 450F 13.96 Ann Pickin Algarve GBR ARC+Cape Verde 2018 IV MultiHulls
Sea Change II Bavaria 55 Cruiser 16.75 Markus Reckers DEU ARC 2018 V Open
Sea Child Aikane 56 17.07 Eric & Tamara Barto HI USA ARC 2018 IV MultiHulls
Seaside Hanse 575 17.15 Torsten Jonas DEU ARC 2018 I Cruising
Seatius Southern Wind 31.00 Angus Fuller MLT ARC 2018 I Cruising
Setsail Farr 40 12.04 Valentin Oeru Ilfov ROU ARC 2018 II Racing
Sextra X-Yachts Xc 45 13.86 Sandro Vinci ITA ARC 2018 I Cruising
Silent Progression Beneteau Oceanis 473 14.30 Mark McInnes WA JEY ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Silhouette Beneteau Oceanis 473 Clipper 14.30 Ian Moors Dorset GBR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Silhouette Oyster 575 17.89 Bruno Claude VS USA ARC 2018 I Cruising
Silver Lining Alubat - ONVI 435 12.90 Rafe Eddington Devon JEY ARC 2018 I Cruising
Sine Cura II Jeanneau 15.00 Annika Eichner SWE ARC 2018 I Cruising
Siroco VII CNB Bordeaux 60 18.38 Juan Ehlis ESP ARC 2018 I Cruising
Skiathos Beneteau First 47.7 14.80 Andreas Reinecke DEU ARC 2018 I Cruising
Skyelark of London Skye 51 15.50 Daniel Bower Derbyshire GBR ARC 2018 I Cruising
Skyfall1 Lagoon 450F 13.96 Rolf Douteil NRW DEU ARC+Cape Verde 2018 IV MultiHulls
Sonoma Too Neel 51 15.60 Jan Telander Baja California SWE ARC 2018 IV MultiHulls
Splash Beneteau Sense 50 15.00 Steve Evans Hampshire GBR ARC 2018 I Cruising
Starling Clipper 60 18.26 Bruce Jacobs Hants GBR ARC 2018 I Cruising
Starship Friendship Lagoon 42 12.80 David Weible & Kellie Peterson Fl USA ARC+Cape Verde 2018 IV MultiHulls
Sunra Del Mare Jeanneau Sun Odyssey 50 DS 15.24 Miroslaw Nowak Ontario CAN ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Sunrise Beneteau First 47.7 14.80 Andreas Reinecke DEU ARC 2018 I Cruising
T&T Jeanneau 57 17.78 Dirk Mertens FRA ARC 2018 I Cruising
Talanoa Lagoon 42-2 12.80 Martin Meyer Baden-Württemberg DEU ARC 2018 IV MultiHulls
Tarsaval Victory 40 12.40 Neal Brinsley Kent GBR ARC 2018 I Cruising
TBA Oyster 625 19.37 Gottfried Boehringer Ontario CAN ARC+Cape Verde 2018 V Open
TBC Bellon Lagoon 380 11.55 Marc Bellon FRA ARC 2018 IV MultiHulls
TBC Jeff Watkins Lagoon 42-2 12.80 Jeff Watkins MD USA ARC 2018 IV MultiHulls
Te Hau Lagoon 450S 13.96 James Joll NZL ARC 2018 IV MultiHulls
Testarossa Beneteau Oceanis 55 16.92 George Gamble FL USA ARC 2018 I Cruising
The Kid JP54 16.45 JP Dick Morbihan FRA ARC 2018 II Racing
The Project Sigma 38 12.00 Andrew Budgen Hampshire GBR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Theia of London Bordeaux 60 18.38 Mark Jagger Cheshire GBR ARC 2018 I Cruising
Theodora Grand Soleil 50 15.00 Adam Fowle Nottingham GBR ARC 2018 I Cruising
Thilde Jeanneau Sun Odyssey 42i 12.86 Rune Holte NOR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Three Sheets Lafitte 44 13.51 Martin Haszard NSW AUS ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Tintin Boreal 47 14.20 Rob & Jo Withers Bucks GBR ARC 2018 I Cruising
Titania Swan 68 21.16 Richard Dobbs Somerset GBR ARC 2018 I Cruising
Tortola 2.0 Bavaria Cruiser 46 13.60 Daniel Roth CHE ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
tri2fly Neel 51 15.60 Peter Schwarze MYS ARC+Cape Verde 2018 IV MultiHulls
Trinity III Hallberg Rassy 54 17.09 Peter Hedlund Småland SWE ARC 2018 V Open
TrollCat FP Lavezzi 11.81 Johan Hansteen NOR ARC 2018 IV MultiHulls
Tuscan Spirit Hanse 630 custom 19.00 Prima design surl Tuscany GBR ARC 2018 II Racing
Ulises Farr 645 DS 19.40 Jose Antonio De Tomas Alonso BEL ARC 2018 I Cruising
unknown unknown 14.00 Ron Den Harder St. Gallen DEU ARC 2018 IV MultiHulls
Unknown Lagoon 420 12.61 Alf Weinmüller DEU ARC+Cape Verde 2018 IV MultiHulls
Unknown Unknown 11.06 Lawrence Craig GBR ARC+Cape Verde 2018 V Open
unknown unknown 17.60 Christian Mende BY MLT ARC 2018 I Cruising
Vahine Swan 65 19.68 Stefan Abrahamsson FIN ARC 2018 I Cruising
Vaiana Saona 47 13.94 Eivind Farstad NOR ARC 2018 IV MultiHulls
Venn Dufour 560GL 17.15 Erkan Haznedar TUR ARC 2018 I Cruising
Ventosa II Unknown 12.70 Gerry Murray County Wicklow IRL ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Venus Bavaria Cruiser 50 15.57 Jörg Friedländer Schleswig-Holstein DEU ARC 2018 I Cruising
Via Nostra Boreal 55 16.40 Michael Klemm MLT ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Viking Hallberg-Rassy 46 14.78 Andrew Ralph Isle Of Wight GBR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Vittoria Beneteau First 47.7 14.70 Rob Grijpma USA ARC 2018 I Cruising
Wight Spirit Contest 55CS 17.50 Richard Hill Hampshire GBR ARC 2018 I Cruising
Wild Beast II Beneteau Oceanis 361 11.10 David Mather GBR ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Wildling Outremer 5x 18.00 Douglas Hibberd Aix-En-Provence AUS ARC 2018 IV MultiHulls
Yavas Yavas Jeanneau Sun Odyssey 45.1 14.15 Wolfgang Kahl DEU ARC+Cape Verde 2018 I Cruising
Zamia Sadler 34 SE 10.59 Alex Sansome Gwynedd GBR ARC 2018 II Racing
Zarco Jeanneau 57 17.78 SEAFREE – Azores International Charters Lda PRT ARC 2018 I Cruising