can we help
+44(0)1983 296060
+1 757-788-8872
tell me moreJoin a rally

Menu

Entries

Current Entries

Please click a boat name to see further details about that entry.

Boat Name Design LOA(m) Display Name State Flag Route Division
@teamtigress on Jua Kali Grand Soleil 43 13.20 Susan Glenny Bucks GBR ARC 2018 II Racing
Adagio Amel Super Maramu 16.00 Gary Lee Wells FL USA ARC 2018 I Cruising
Adorsa Amel Maramu 14.00 Bernard Gander Vaud CHE ARC 2018 I Cruising
Aigua Hanse 575 17.15 Gil Triginer Barcelona ESP ARC 2018 I Cruising
Albatros Oyster 825 25.15 Michael Kerstan ATG ARC 2018 I Cruising
Alcade 5 Nautitech 47 14.45 Vittorio Morbidelli ITA ARC 2018 IV MultiHulls
Alesea Hanse 505 15.39 Ian Mcgowan NZL ARC 2018 I Cruising
Alize Beneteau Oceanis 37 11.48 Jim Roger Antonsen NOR ARC 2018 I Cruising
Allegrini Beneteau Oceanis 473 Clipper 14.30 Steve Houssart GBR ARC+ 2018 I Cruising
Amaman Discovery 55 MKII 17.00 Felipe Urrutia DC JEY ARC+ St.Vincent I Cruising
Aminata Pogo 36 10.86 Adrian Dannemann Rio Negro ARG ARC 2018 II Racing
Ananta Najad 390 11.75 Alexandre Tinoco Do Amaral Zuid-Holland NLD ARC 2018 I Cruising
Anita Hanse 505 15.39 Andrea Sironi ITA ARC 2018 I Cruising
Anna Mobile 53 16.19 Sergey Bryuzga RUS ARC 2018 II Racing
Aphrodite Amel Maramu 14.00 Thomas Deasy CA USA ARC 2018 I Cruising
Aquila Bavaria 36 11.30 Steve Pilling Berkshire GBR ARC 2018 I Cruising
Aquis Granus IV Lutra 52 16.00 Wilhelm Golz DEU ARC 2018 I Cruising
Ardnagee Swan 371 11.28 Mikael Hermansson FIN ARC+ 2018 I Cruising
ASAP Outremer 4x 14.62 Rodolphe Argoud Isere FRA ARC 2018 IV MultiHulls
Athene More 55 16.70 More Sailing Västra Götaland HRV ARC 2018 I Cruising
Attitude Lagoon 450S 13.96 Rui Simões da Silva Lisboa PRT ARC 2018 IV MultiHulls
Aurora B Hallberg-Rassy 42F 13.22 Ed & Gemma Simmonds Hants GBR ARC 2018 I Cruising
Aventure Lagoon 450F 13.96 Jason Ball Surrey GGY ARC 2018 IV MultiHulls
Axeline 2 Baltic 56 17.17 Kjell Inge Heiberg NOR ARC+ 2018 I Cruising
Babsea Nautitech 40 11.98 Helmut Lexen Upper Austria AUT ARC 2018 IV MultiHulls
Baltica Bavaria Cruiser 51 15.00 MOLA Yachting DEU ARC 2018 I Cruising
Banyu Aman Moody 471 14.17 Christina Paterson Surrey GBR ARC 2018 I Cruising
BattPack Lagoon 440 13.61 Jason Batt Dorset GBR ARC 2018 IV MultiHulls
BellaRose Hallberg-Rassy 48 14.99 Larry Avins & Mary Ellen Biebel NJ USA ARC+ St.Vincent I Cruising
Biguá Lagoon 42-2 12.80 Marcio Machemer Rio Grande Do Sul GIB ARC 2018 IV MultiHulls
Bimble Catana 42 12.58 Nina and Rod Ducker Cornwall GBR ARC 2018 IV MultiHulls
Blue Infinity Lagoon 42-2 12.80 Bob Lamovec WI USA ARC+ St.Vincent IV MultiHulls
Blue Note Hallberg-Rassy 48 14.99 Oya & Atacan Ergeneci Wirral USA ARC 2018 I Cruising
Blue Ocean Lagoon 560 17.07 Janusz Owczarek POL ARC 2018 IV MultiHulls
Bourbon Jeanneau Sun Odyssey 519 15.75 Pavlo Nepsha UKR ARC 2018 I Cruising
Bugia Bianca Swan 70 21.34 Harald Krecker SWE ARC 2018 I Cruising
Calypso Blue Trintella 57A 17.30 Csaba Kató MLT ARC+ 2018 I Cruising
Carissa Ocean Lady Swan 441 13.52 Raija Alapeteri Helsinki FIN ARC 2018 I Cruising
Carpe Diem Dufour 44 13.35 Klaus & Nadja Al Usta NLD ARC 2018 I Cruising
Cerulean of Penryn Seastream 43 13.80 Richard & Alison Rowley Surrey GBR ARC+ 2018 I Cruising
CHALLENGE OCEAN Challenge 67 20.42 Valdo Dhoyer FRA ARC 2018 I Cruising
Challenger Whitbread 60 19.81 Gennady Dyachenko GBR ARC 2018 II Racing
Challenger 3 Challenge 72 21.63 Tall Ships Adventures GBR ARC 2018 II Racing
Challenger 4 Challenge 72 21.63 Tall Ships Adventures GBR ARC 2018 II Racing
Charisma Swan 441 13.52 Constantin Claviez DEU ARC 2018 I Cruising
Charlie Elan 40 12.20 Jonas Andre Gruben Hedmark NOR ARC 2018 V Open
Choucas 3 RM1370 14.74 Frederic Cosandey NM IMN ARC 2018 I Cruising
Chubby Bunny Lagoon 450S 13.96 Flora & André van Soest NLD ARC 2018 IV MultiHulls
Coco Swan 54 16.48 Alex & Jacqui Morcom Otago NZL ARC 2018 I Cruising
Como Beneteau Oceanis 55 16.79 Martin Como Kent CHE ARC 2018 V Open
Concubine Hallberg-Rassy 352 10.54 Mats Jones SWE ARC+ 2018 I Cruising
Conect II Bavaria Vision 42 12.80 Jukka Lauri FIN ARC+ 2018 I Cruising
Corryvreckan Bavaria Cruiser 37 11.30 Paul Chopin Kent GBR ARC+ 2018 I Cruising
Crean Lagoon 42-2 12.80 Brendan Cahill Lagos IRL ARC+ 2018 IV MultiHulls
Cygnus Cygnus Ocean Explorer 60 18.50 Carl Philip Carlsson Halland EST ARC 2018 IV MultiHulls
Danica I Fountaine Pajot Belize 43 14.00 Glen & Mary Wilson BC CAN ARC 2018 IV MultiHulls
Degree of Latitude Oyster 45 13.60 John Rutherford West Sussex GBR ARC 2018 I Cruising
Dobro Dani Elan 434 Impression 13.41 Roberta and Jason Bowman BC CAN ARC+ St.Vincent I Cruising
EH01 Beneteau First 47.7 14.80 Performance Yacht Racing GBR ARC 2018 II Racing
Elvira Bavaria Cruiser 45 13.60 Ellen Sigurdssøn NOR ARC+ 2018 I Cruising
Emily Beneteau Oceanis 41 12.37 Frantisek Voldan HRV ARC 2018 I Cruising
eMotion Bavaria 44 13.95 Sveinung Solhaug Vestfold NOR ARC+ 2018 I Cruising
Endo 2 Skorpion IV 15.99 Udo & Heike John Schleswig-Holstein DEU ARC 2018 I Cruising
Ensemble Outremer New 51 15.65 Thierry Fauchard FRA ARC 2018 IV MultiHulls
Equinox Vermaas Veno 441 13.30 Richard Sawyer Cheshire GBR ARC+ 2018 I Cruising
Escapado Beneteau First 40.7 12.26 Sail Racing Academy GBR ARC 2018 II Racing
Excalibur Halmatic 30 08.99 Timothy Butler GBR ARC 2018 I Cruising
Exuma Hallberg-Rassy 49 14.96 David Watson GBR ARC+ 2018 I Cruising
Falkor CSY Antigua 44 13.41 Neil Montague Dorset GBR ARC 2018 II Racing
Far Out Southern Wind Farr 72 21.95 Panfilo Tarantelli MLT ARC 2018 I Cruising
Faraway Jeanneau Sun Odyssey 49i Performance 15.07 Miguel Barber PRT ARC 2018 I Cruising
Felicia Norlin 37 11.05 Jenny & Tobias Bohlin SWE ARC 2018 I Cruising
Festina Lente Bavaria 37 Cruiser 11.30 Bernd Van Kampen NRW DEU ARC+ 2018 I Cruising
Festina Lente Swan 54 16.48 David Rome CA CYM ARC 2018 I Cruising
Field Trip Lagoon 400 11.97 Mike Field CA USA ARC 2018 IV MultiHulls
Finding Avalon Elan Impression 384 11.55 Xanthe Hayes-Yapp NSW AUS ARC 2018 I Cruising
Fitti Fountaine Pajot Lucia 40 11.73 Mark Ante NRW HRV ARC+ 2018 IV MultiHulls
Frangipani German-Yachtbau 48DS 14.90 Hariolf Glab BLZ ARC 2018 I Cruising
FreeCloud Belliure Endurance 50 15.25 Christopher Wildblood Staffordshire GBR ARC+ St.Vincent I Cruising
Freedom X-Yachts X-46 14.01 Jacob Pociot DNK ARC 2018 I Cruising
Fryd OVNI 445 13.80 Svein Lien NOR ARC 2018 I Cruising
G2 Bill Tripp 39.00 Jason Geale MLT ARC 2018 V Open
Garuda Beneteau First 50 14.98 Viacheslav Gromov VGB ARC 2018 I Cruising
Gauntlet of Tamar Sigma 38 11.58 Andy Canning Hampshire GBR ARC 2018 I Cruising
Gepetho Marimba 44 14.00 Sascha & Bianca Röhle DEU ARC 2018 I Cruising
Gertha 4 Hanse 370 11.35 Dave Moring BEL ARC+ 2018 I Cruising
Gertha 5 Swan 46 Mk I 14.35 Simon Ridley GBR ARC+ 2018 I Cruising
Gitana Gitana 43 13.11 James Fiske Devon GBR ARC 2018 I Cruising
Glittra Hallberg-Rassy 43 13.57 Jan-Olov Olsson SWE ARC 2018 I Cruising
Glory Lagoon 42-2 12.80 Glen Yates Ontario CAN ARC 2018 IV MultiHulls
Godspeed 52 Farr 520 Performance 15.85 Peter Steinkogler Upper Austria AUT ARC 2018 II Racing
Goodwin Najad 49 14.97 Pieter Van den Eijnden NLD ARC 2018 I Cruising
Haerlem Swan 55 16.76 Henk Wisker VA USA ARC 2018 I Cruising
Happy Destiny Jeanneau Sun Odyssey 43DS 13.21 Ray Smith PA USA ARC+ 2018 I Cruising
Hector Dean 440 Espace 14.41 Armin Stauch DEU ARC 2018 IV MultiHulls
Hermes Pogo 12.50 12.50 Morgen Watson AB CAN ARC 2018 II Racing
Hestia Allures 39.9 12.65 Christophe Rigot FRA ARC+ 2018 I Cruising
Hippo V Beneteau Oceanis 62 19.00 Pau Serracanta I Marcet Catalunya ESP ARC+ 2018 I Cruising
Hugo EX Beneteau Oceanis 41.1 12.43 Emir Ruzdic NSW AUS ARC 2018 I Cruising
Hullabaloo Jeanneau Sun Odyssey 45 13.72 Neil Ballantyne Midlothian GBR ARC 2018 I Cruising
Hummingbird Clipper 60 18.26 Rubicon 3 Sailing Hants GBR ARC+ 2018 I Cruising
Ice Cat Lagoon 42-2 12.80 Inge Brattli POL ARC 2018 IV MultiHulls
Ikigai JFA 83 25.30 Arnoud Litjens GBR ARC 2018 I Cruising
Imperia Jeanneau Sun Odyssey 49i 15.07 Guido Sieger Baden Wüttemberg DEU ARC+ 2018 I Cruising
In Tune Fountaine Pajot Lipari 11.95 Philip Greetham Victoria AUS ARC 2018 IV MultiHulls
Incisor Corby 45 13.72 Derek Saunders Isle Of Wight GBR ARC 2018 II Racing
Indy Jeanneau Sun Odyssey 54DS 16.48 James Gardner Lancashire GBR ARC 2018 I Cruising
Irina II Beneteau First 50 14.98 Dusko Dulovic Vojvodina USA ARC+ 2018 I Cruising
Istria Beneteau 57 17.60 Fulvio Dobrich CT USA ARC 2018 I Cruising
Itchycoo Park Moody 42 12.80 Roger Severn Middx GBR ARC+ 2018 I Cruising
Ithaka Hallberg-Rassy 42F 13.22 Burkhard & Sibylle Becher DEU ARC 2018 I Cruising
Ithaka Contest 50CS 14.99 Christoph & Angela Baldus Bavaria DEU ARC+ 2018 I Cruising
Jack Rowland Smith Hanse 531 16.20 John & Sue Hardy Essex GBR ARC 2018 I Cruising
Johanna X-Yachts X-412 12.90 Stephan Fuchs & Bernie Schreyer Bavaria DEU ARC 2018 I Cruising
Josefine Beneteau Oceanis 48 14.61 Allan Bastkjær DNK ARC+ St.Vincent I Cruising
Kelpie Najad 391 12.10 Sarah & David Holtby Hants GBR ARC+ St.Vincent I Cruising
Kiet Dehler 39JV 11.78 Hanna Stark-Heikkinen FIN ARC+ 2018 I Cruising
Kiwa Lagoon 450S 13.96 James Joll NZL ARC 2018 IV MultiHulls
La Bohème Lagoon 400 S2 11.97 Peter Dunham Dorset GBR ARC+ 2018 IV MultiHulls
LaDiala Fountaine Pajot Helia 44 13.30 Mark Bitterli & Michèle Rohner CHE ARC+ 2018 IV MultiHulls
Lallona Jeanneau Sun Odyssey 49i 15.07 Giuseppe Greco ITA ARC+ 2018 I Cruising
L'Aureline Prout 13.98 James Aitken QLD NZL ARC 2018 IV MultiHulls
Leontina Beneteau First 47.7 14.80 Jens Christiansen DNK ARC 2018 I Cruising
Lifeaholic III Privilege Series 5 15.24 Jose Paolo Guimaraes Bahia VGB ARC+ 2018 IV MultiHulls
Lorraine Jeanneau Sun Odyssey 54DS 16.75 Francisco Agardy Catalonia GGY ARC 2018 I Cruising
Lucy Z Sunreef 74 23.30 Avigdor Rothem DNGE CYM ARC+ 2018 IV MultiHulls
Lunni Colin Archer 40 14.50 Satu Morri-Niemelä FIN ARC+ 2018 I Cruising
Mad Max Comet 50CL 15.40 Marco Morosi Va SVK ARC 2018 I Cruising
Magneta Beneteau Oceanis 42 CC 13.50 Axel Lubisch DEU ARC+ 2018 I Cruising
Magnetic Attraction Premier 41 xx 13.00 Ged Lydiate & Ann Sparrow Kent GBR ARC+ 2018 I Cruising
Maja Endurance 35 10.75 Ian Reid North Somerset GBR ARC 2018 I Cruising
Makara of Exe X-Yachts X-55 16.76 Mike Reece & Ian Rogers Devon GBR ARC 2018 I Cruising
Malisa X-Yachts Xc 38 11.58 Atle Bakkehaug NOR ARC+ 2018 I Cruising
Mamosa Jeanneau Sun Odyssey 44i 13.75 Martin Røstvold Thorsen NOR ARC+ 2018 I Cruising
Mango Lagoon 50 14.75 Patrik Hes GBR ARC+ 2018 IV MultiHulls
Manihi Hanse 548 16.22 Christopher Cope GBR ARC+ 2018 I Cruising
Mares Tail Bavaria Vision 42 12.80 Jonathan Haines Hampshire GBR ARC 2018 I Cruising
Marja II Malö 46 Classic 14.60 Matti & Marja Salo FIN ARC 2018 I Cruising
Marlin Lagoon 420 12.61 Alf Weinmüller DEU ARC+ 2018 IV MultiHulls
Meltemi Beneteau Oceanis 54 16.69 DHH e.V. DEU ARC 2018 I Cruising
Milanto Swan 46 Mk II 14.38 Valerio Bardi GBR ARC 2018 II Racing
Milla of Falmouth Arcona 460 14.02 Derek Southworth Lancashire GBR ARC+ 2018 I Cruising
Miraculix X-Yachts X-37 11.35 Allan Hansen DNK ARC 2018 I Cruising
Mizar 3 Jeanneau 52 15.03 Francesco Da Rios FRA ARC 2018 I Cruising
Mo Chara Bavaria Ocean 40 12.19 Susanne Nordqvist SWE ARC+ 2018 I Cruising
Moana Oyster 56 17.47 Steve Goodwin GGY ARC+ 2018 I Cruising
Mon Ami of Sweden Beneteau 57 17.60 Mats Warnqvist SWE ARC+ 2018 I Cruising
Mon Reve Fountaine Pajot Belize 43 13.10 Günter Konrad CHE ARC+ 2018 IV MultiHulls
Moonfleet of Firth Beneteau Oceanis 461 14.20 Ron Fraser Highland GBR ARC 2018 I Cruising
More Grey More 55 16.70 More Sailing Västra Götaland HRV ARC 2018 I Cruising
Moving 2 Lagoon 450 13.96 Frank Lambrechts BEL ARC 2018 IV MultiHulls
MR Beneteau Oceanis 48 14.60 Roy Pinder NSW AUS ARC 2018 I Cruising
Murphys Law Sweden Yachts C34 10.36 Pål Dahl - NOR ARC 2018 I Cruising
Nashachata II Challenge 67 20.42 Zbigniew Jalocha Malopolska GBR ARC 2018 I Cruising
Nica Finot Conq FC53 by Knierim 17.57 Gorm Iver Gondesen DEU ARC 2018 II Racing
Nika X-Yachts X6⁵ 20.09 Ziga Polanc MLT ARC+ 2018 I Cruising
Nikitoo Oyster 625 19.37 Hugh Johnson GBR ARC+ 2018 I Cruising
Nina of Southampton X-Yachts Xc 45 13.86 James Dean Surrey GBR ARC 2018 I Cruising
Niobe Amel 50 15.51 Bence Horvath Madrid ESP ARC 2018 I Cruising
Njord Najad 511 15.50 Alessandro Grönqvist SWE ARC 2018 I Cruising
No Worries Lagoon 450F 13.96 Rick Ankone NLD ARC 2018 IV MultiHulls
Nou Horitzo CNB 76 23.16 Erik Achten Brabant NLD ARC 2018 I Cruising
Ocean Magic Beneteau Oceanis 461 14.20 Andrew Leake Essex GBR ARC 2018 I Cruising
Oceanis Beneteau Oceanis 58 17.75 Vladimir Mihailovski BGR ARC 2018 I Cruising
Offbeat Nautitech Open 46 13.79 David & Anne-Laure McLeman Berkshire GBR ARC+ 2018 IV MultiHulls
One & Only Pogo 30 09.14 Alexey Trofimov JEY ARC 2018 II Racing
One Life Lagoon 400 11.97 Didem & Colbjørn Foss DE USA ARC 2018 IV MultiHulls
Oran Mor Hallberg-Rassy 352 10.54 Douglas Guthrie GBR ARC 2018 I Cruising
Orion Allures 39.9 12.65 Karl-Rudolf Stratmann DEU ARC+ 2018 I Cruising
Orsa Amel 64 19.60 Eugenio Alphandery FRA ARC 2018 I Cruising
Oscar IV Lagoon 40 11.74 Marc Bellon FRA ARC 2018 IV MultiHulls
Oxidiana X-Yachts X-442 13.78 Ignazio Cusumano Sicilia ITA ARC+ 2018 I Cruising
OZ IMOCA 60 18.50 Mikhail Agafontsev NLD ARC 2018 II Racing
Passat II Fountaine Pajot Belize 43 13.10 Andreas Ober Bavaria DEU ARC+ 2018 IV MultiHulls
Paula Rosa Shipman 80 23.99 Pol Caetano Catalunia GBR ARC 2018 I Cruising
Per Sempre Elan 450 13.58 Andrzej Ciepal Malopolskie POL ARC+ 2018 I Cruising
Peter von Seestermühe Henry Gruber 17.98 Christoph Von Reibnitz DEU ARC 2018 I Cruising
Petit Poney Catana 531 16.10 Manuel Conejo FRA ARC 2018 IV MultiHulls
Phase 8 Beneteau Oceanis 62 19.16 Jack Yeager FL USA ARC 2018 I Cruising
Phi Beneteau Oceanis 423 Clipper 13.15 Jurgen Kramer NLD ARC 2018 I Cruising
Pitanga Oyster 745 22.74 Henrik Nyman GBR ARC 2018 I Cruising
Por Que No Wauquiez Centurion 40 12.06 Barry Lucassen GBR ARC+ 2018 I Cruising
Porto Salgado Beneteau Oceanis 46 14.40 Conor Haughey Dublin PRT ARC+ 2018 I Cruising
POV 2 Lagoon 42-2 12.80 Mark Jacobsen CA USA ARC 2018 IV MultiHulls
Princess Arguella Oyster 55 17.15 Simon Coates Walker GBR ARC+ 2018 I Cruising
Pure Elegance Dufour 560 17.15 Graham Ponsford West Sussex GBR ARC 2018 I Cruising
Purple Rain Pogo 12.50 12.50 Alejandro Laurence Caba FRA ARC 2018 II Racing
Queen Fountaine Pajot Saona 47 14.02 Eivind Farstad NOR ARC 2018 IV MultiHulls
Quokka 8 Grand Soleil 43 13.20 Performance Yacht Racing GBR ARC 2018 II Racing
RAID Fountaine Pajot Saba 50 14.98 Ralf Schlaepfer CHE ARC+ 2018 IV MultiHulls
Raritan Hanse 675 21.10 Matthew Finlay NJ USA ARC 2018 I Cruising
Réalta Bheag Lagoon 450 15.00 George Coombes IRL ARC+ 2018 IV MultiHulls
Right Turn Bowman 42 12.70 Jeremy Gassman GBR ARC+ 2018 I Cruising
Riri Garcia Exploration 45 14.88 Torbjörn Holm Stockholm SWE ARC 2018 I Cruising
Rocket Dog 2 Beneteau First 40 12.24 Nemesis Yacht Racing London GBR ARC 2018 II Racing
Rohkea Swan 46 Mk II 14.35 Tim Corner Hampshire GBR ARC+ 2018 I Cruising
Rose Marie Feeling 486 14.48 Steven Ismail NOR ARC+ St.Vincent I Cruising
Royal Cracow Fountaine Pajot Saba 50 14.98 Witold Malek POL ARC 2018 IV MultiHulls
Rum Truffle Moody 49 14.05 Mark Thurlow GBR ARC 2018 I Cruising
Ruth II Oyster 625 19.37 Liam Shanahan IRL ARC 2018 I Cruising
Safena Jeanneau Yacht 54 16.16 Simon Ashley Devon GBR ARC 2018 I Cruising
Sail Be Happy Oyster 435 13.22 Zeynep Dhawan NV USA ARC+ St.Vincent I Cruising
Salamander Nauticat 521 15.92 Christopher White Hampshire GBR ARC 2018 II Racing
Salana Bavaria 46 14.20 Lawrence Craig GBR ARC+ 2018 I Cruising
Salty Dog X-Yachts Xc 42 13.44 Johann Jakob Hout NRW DEU ARC+ 2018 I Cruising
Sancta Anna Pomerania Cl-15 16.01 Andrzej Pietrucha Województwo Łódzkie POL ARC+ St.Vincent I Cruising
Saorsa Hallberg-Rassy 53 16.43 Pauline Lamb Canterbury NZL ARC 2018 I Cruising
Sapphire Lagoon 42-2 12.80 Chris Dockery Northants GBR ARC 2018 IV MultiHulls
Saramia Jeanneau Sun Odyssey 52.2 15.39 Jorge Mora Valencia ESP ARC 2018 I Cruising
S'Arenella Outremer 5x 18.28 Jean-Marc Matéos Y Jara FRA ARC 2018 IV MultiHulls
Saul Goodman Lagoon 450F 13.96 Ann Pickin Algarve GBR ARC+ 2018 IV MultiHulls
Scarlet Oyster Oyster Lightwave 48 14.60 Ross Applebey Hampshire GBR ARC 2018 II Racing
Sea Change II Bavaria Cruiser 55 16.75 Sailing Island GmbH DEU ARC 2018 V Open
Sea Child Aikane 56 17.07 Eric & Tamara Barto HI USA ARC 2018 IV MultiHulls
Seagoddess X-Yachts X-50 15.24 Jeffrey Broer Sliema NLD ARC 2018 I Cruising
Seaside Hanse 575 17.15 Torsten Jonas DEU ARC 2018 I Cruising
Seren Moody 419 12.73 Tobias Lagerbäck Copenhagen SWE ARC 2018 I Cruising
S'Extra X-Yachts Xc 45 13.86 Sandro Vinci ITA ARC 2018 I Cruising
Silhouette Beneteau Oceanis 473 Clipper 14.30 Ian & Caroline Moors Dorset GBR ARC+ 2018 I Cruising
Silhouette Oyster 575 17.89 Bruno Claude VS JEY ARC 2018 I Cruising
Sine Cura II Jeanneau Sun Odyssey 50DS 15.07 Annika Eichner Stockholm SWE ARC 2018 I Cruising
Skiathos Beneteau First 47.7 14.80 Schoenicke Skipperteam DEU ARC 2018 I Cruising
Skyelark of London Skye 51 15.54 Daniel Bower Derbyshire GBR ARC 2018 II Racing
Skyfall1 Lagoon 450F 13.96 Rolf Douteil NRW DEU ARC+ 2018 IV MultiHulls
Solid White More 55 16.70 More Sailing Västra Götaland HRV ARC 2018 I Cruising
Starling Clipper 60 18.26 Rubicon 3 Sailing Hants GBR ARC 2018 I Cruising
Starship Friendship Lagoon 42-2 12.80 David Weible & Kellie Peterson FL USA ARC+ 2018 IV MultiHulls
Starsplitter III Lagoon 42-2 12.80 Jeff Watkins MD USA ARC 2018 IV MultiHulls
Stephias Bavaria Cruiser 38 11.68 Francois Wieland CHE ARC 2018 I Cruising
Sunra Del Mare Jeanneau Sun Odyssey 50DS 15.07 Miroslaw Nowak Ontario CAN ARC+ 2018 I Cruising
Sunrise Beneteau First 47.7 14.80 Schoenicke Skipperteam DEU ARC 2018 I Cruising
Supertaff van de Stadt Rebel 41 12.65 Neil Chapman Hampshire GBR ARC 2018 I Cruising
Talanoa Lagoon 42-2 12.80 Martin Meyer Baden-Württemberg DEU ARC 2018 IV MultiHulls
Tarsaval Victory 40 12.30 Neal Brinsley Kent GBR ARC 2018 I Cruising
Testarossa Beneteau Oceanis 55 16.79 George Gamble FL USA ARC 2018 I Cruising
The Kid JP54 16.45 JP Dick FRA ARC 2018 II Racing
The Project Sigma 38 11.58 Andrew Budgen Hampshire GBR ARC+ 2018 I Cruising
Theia of London CNB Bordeaux 60 18.32 Mark Jagger Cheshire GBR ARC 2018 I Cruising
Theodora Grand Soleil 50 (JV) 14.97 Adam Fowle Nottingham GBR ARC 2018 I Cruising
Thilde Jeanneau Sun Odyssey 42i 12.86 Rune Holte NOR ARC+ 2018 I Cruising
Three Sheets Lafitte 44 13.50 Martin Haszard NSW AUS ARC+ 2018 I Cruising
Tintin Boreal 47 14.20 Rob & Jo Withers Bucks GBR ARC 2018 I Cruising
Titania Swan 68 21.31 Richard Dobbs Somerset GBR ARC 2018 I Cruising
Tonia Advantage 44 13.45 Andreas Haltinner DEU ARC+ St.Vincent IV MultiHulls
Tortola 2.0 Bavaria Cruiser 46 14.27 Daniel Roth CHE ARC+ St.Vincent I Cruising
TRI II FLY Neel 51 15.96 Peter Schwarze MYS ARC+ 2018 IV MultiHulls
Trinity III Hallberg-Rassy 54 16.74 Peter Hedlund Småland SWE ARC 2018 V Open
TrollCat Fountaine Pajot Lavezzi 40 11.92 Johan Hansteen NOR ARC 2018 IV MultiHulls
Ulises Farr 645 DS 20.00 Jose Antonio De Tomas Alonso BEL ARC 2018 I Cruising
Umiko Swan 80 24.90 Conquistador Sailing Ltd Lincs GBR ARC 2018 I Cruising
Vahine Swan 65 19.68 Sail Training Association Finland FIN ARC 2018 I Cruising
Ventosa II Beneteau Oceanis 41.1 12.43 Gerry Murray County Wicklow IRL ARC+ 2018 I Cruising
Venus Bavaria Cruiser 50 15.57 Jörg Friedländer Schleswig-Holstein DEU ARC 2018 I Cruising
Via Nostra Boreal 55 16.40 Michael Klemm Bayern MLT ARC+ 2018 I Cruising
Vittoria Beneteau First 47.7 14.80 Rob Grijpma Aruba USA ARC 2018 I Cruising
White Pearl Lagoon 400 11.97 Heli Isomäki NLD ARC+ St.Vincent IV MultiHulls
Wight Spirit Contest 55CS 16.75 Richard Hill Hampshire GBR ARC 2018 I Cruising
Wild Beast II Beneteau Oceanis 361 11.80 David Mather GBR ARC+ St.Vincent I Cruising
Wind Guru Lagoon 450F 13.96 Andrzej Bronka POL ARC 2018 IV MultiHulls
Yavas Yavas Jeanneau Sun Odyssey 45.1 14.15 Wolfgang Kahl DEU ARC+ 2018 I Cruising
Zirocco Rhapsody 43 13.10 Anders Norberg Faro SWE ARC+ St.Vincent I Cruising