can we help
+44(0)1983 296060
+1 757-788-8872
tell me moreJoin a rally

Menu

Entries

Current Entries

Please click a boat name to see further details about that entry.

Boat Name Design LOA(m) Display Name Flag Route Division
2B3 Lagoon 42-2 12.80 Stephen Whittingham-Jones GBR ARC2023 IV MultiHulls
6 North Oyster 675 21.07 Hugh & Patrick Blaney GGY ARC2023 I Cruising
Acaia SWS100DS 30.20 Panfilo Tarantelli MLT ARC2023 V Open
Adina Hylas 46 14.12 Andrew & Carole Terry GBR ARC2023 I Cruising
Adrienne Gibsea 51 15.78 Adrienne Yachting AUT ARC2023 I Cruising
Alandi One Sunreef 60 19.22 Andreas Schwerla MLT ARC2023 IV MultiHulls
Anna Isabella Fountaine Pajot Saba 50 14.98 More Sailing Seglingsresor AB HRV ARC2023 IV MultiHulls
Another Brick Beneteau First 44.7 13.68 Jan Markus Renlund FIN ARC2023 I Cruising
Aphrodite Swan 68 21.31 Christopher Otorowski USA ARC2023 I Cruising
Aria Legra Hallberg-Rassy 340 10.36 Carol Wu GBR ARC2023 I Cruising
Asante Oyster 56 17.48 Ian Patience GBR ARC2023 I Cruising
Athena Contest 50CS 14.99 Carsten Seebach DEU ARC2023 I Cruising
Babiana Oyster 885GT 27.37 Anthony Ward GBR ARC2023 V Open
Bare Necessities Oyster 82 24.15 Dean Alexander Pettipher GBR ARC2023 I Cruising
Berenice Cube Swan 90 27.70 Marco Rodolfi GBR ARC2023 II Racing
Blue Pepper Jeanneau Yacht 51 15.50 Julian Harper GBR ARC2023 I Cruising
Bonkers Salona S38 11.50 Donald Macdonald GBR ARC2023 II Racing
Chiron Jeanneau Sun Legende 12.50 Jeremy Sanderson GBR ARC2023 I Cruising
Chitos Trident Challenger 10.67 Douglas Megran & Emily Mulligan GBR ARC2023 I Cruising
Duffy Dufour 34E 10.28 Enrico Calvi ITA ARC2023 I Cruising
Easter Snow Southerly 42 12.80 John Lambert ARC2023 I Cruising
Easy Moody 54DS 17.09 Roland Wölk DEU ARC2023 I Cruising
EH01 Beneteau First 47.7 14.80 Global Yacht Racing GBR ARC2023 II Racing
Eira Swan 51 15.62 Sebastian Gylling FIN ARC2023 I Cruising
Entropie Amel 60 19.00 Jeremie Dubois-Lacoste BMU ARC2023 I Cruising
Escapado Beneteau First 40.7 12.17 Sail Racing Academy GBR ARC2023 II Racing
Filando X-Yachts X-55 16.76 Filippo Mantegazza GBR ARC2023 I Cruising
Fiore Garcia Exploration 60 19.50 Harmen-Jan Geerts NLD ARC2023 I Cruising
Fisk Oyster 46 14.00 Keith Bradley GBR ARC2023 I Cruising
Flying Grand Soleil 46 14.00 Peter Blackadder GBR ARC2023 I Cruising
ForeRunner II Contest 55CS 17.00 Robert Sansom GBR ARC2023 I Cruising
Free At Last Custom 28.80 Marco Piana MLT ARC2023 V Open
Freedom Sweden Yachts 42 13.25 Ian Whitaker GBR ARC2023 I Cruising
Freedom Cooper Ketch 24.00 Kimberly Damratowski USA ARC2023 I Cruising
FREYA Nautitech 482 15.00 Helmut Lexen AUT ARC2023 IV MultiHulls
Gaia Swan 53 16.48 Marjolijn Van Oordt NLD ARC2023 II Racing
Gian Jeanneau Sun Odyssey 54DS 16.75 Wolfgang Hass MLT ARC2023 I Cruising
Haromi Swan 78 23.99 Stefanie Leverenz DEU ARC2023 II Racing
Hermione III Oyster 565 18.06 Sarah Jenner GBR ARC2023 I Cruising
Homecoming Lagoon 450 13.96 Peter Kolf USA ARC2023 IV MultiHulls
Hot Stuff Beneteau First 40.7 12.26 Stephen Bromley GBR ARC2023 II Racing
Ikigai Van der Stadt Samoa 47 14.33 Laura Blom-Sipkens NLD ARC2023 I Cruising
Incisor Corby 45 13.72 Derek Saunders GBR ARC2023 II Racing
Ipanema X Yachts X4.6 14.06 Martin Keulemans NLD ARC2023 I Cruising
Irelanda Alloy Yacht 32.00 Chris Reilly MLT ARC2023 V Open
Jarina Oyster 53 16.41 Stephen Ingleton GBR ARC2023 I Cruising
JaZoFi Oyster 595 19.05 Scott Bailey AUS ARC2023 I Cruising
Jet-Lagged Lagoon 42-2 12.80 Paul & Shannon Archer AUS ARC2023 IV MultiHulls
Joline Lagoon 421 12.07 Petra Ballon-Guertler DEU ARC2023 IV MultiHulls
June Nautitech 44 Open 13.31 Peter Hunt CAN ARC2023 IV MultiHulls
Kaperen Bavaria Cruiser 37 11.27 Karsten Pedersen DNK ARC2023 I Cruising
Karibu 84 Bavaria Cruiser 51 15.00 Schoenicke Skipperteam DEU ARC2023 I Cruising
Kincsem Amel 55 17.30 Joerg Esdorn USA ARC2023 I Cruising
Leaps & Bounds 2 Vismara 62 18.90 Jean-Philippe Blanpain MLT ARC2023 II Racing
Little Big Boat Jeanneau Sun Odyssey 42i 12.59 Patrick Met FRA ARC2023 I Cruising
Lullaby Swan 18.00 Miguel Rojo ESP ARC2023 I Cruising
Lulu Passad 38 (OE38) 11.65 Jodi Andersson SWE ARC2023 I Cruising
Malstrøm X-Yachts X6⁵ 20.20 Manuel Klein MCO ARC2023 I Cruising
Marlove Lagoon 450F 13.72 Massimo Murri VGB ARC2023 IV MultiHulls
Maui 1 Pitturazzi 13.90 Patrizio Schifa ITA ARC2023 IV MultiHulls
Maxim X Yachts X-412 12.51 Jörg Hübner DEU ARC2023 I Cruising
Meltemi Beneteau Oceanis 54 16.70 Anders Lars Bernhardsson SWE ARC2023 I Cruising
Meribel Lagoon SIXTY 5 19.50 Timo Salminen EST ARC2023 IV MultiHulls
Mexican Wave Oyster 745 22.74 Charles Covill GBR ARC2023 I Cruising
Mojito Hanse 505 15.30 Dave Anning GBR ARC2023 I Cruising
Mojo Hanse 505 15.40 Paul Worthington GBR ARC2023 I Cruising
Mola Bavaria Cruiser 51 15.00 MOLA Yachting DEU ARC2023 I Cruising
Mon Cor Nautitech 44 Open 13.30 Stephen Leach GBR ARC2023 IV MultiHulls
Moonstruck III Rustler 44DS 13.52 Gordon Lawson GBR ARC2023 I Cruising
Mr French Windelo 50 Yachting 15.24 John Bibb USA ARC2023 IV MultiHulls
Naughty Corner Grand Soleil 44 13.40 François-Charles Levy FRA ARC2023 I Cruising
Nautilia Moody 54DS 17.10 Hans Haueter CHE ARC2023 I Cruising
Newbee Lagoon 410S2 12.37 Benedicte Holøien & Paul Fleet NOR ARC2023 IV MultiHulls
Nica Roger Hill Yacht Design 19.22 Gorm Iver Gondesen DEU ARC2023 IV MultiHulls
Niord of Deep Dene Island Packet 380 11.58 Antony Gratton GBR ARC2023 I Cruising
no name More 55 16.70 Milan Mandic HRV ARC2023 I Cruising
Not known Not known 10.00 Dr. Johannes Kirchhoff DEU ARC2023 I Cruising
Off the Grid Southerly 42 12.86 Patrick Whatley USA ARC2023 I Cruising
Opus Next Contest 67 21.26 Oleg Mikhaylov NLD ARC2023 I Cruising
Orsobrillo More 55 16.00 Paolo Fioravanti ITA ARC2023 I Cruising
Ostara Oyster 54 16.40 Joe Sowton GBR ARC2023 V Open
Our First One Beneteau First 50 15.24 Olivier Osterwind GBR ARC2023 I Cruising
Paw Paw Leopard 46 14.12 Roy & Elaine Cadman GBR ARC2023 IV MultiHulls
Penny Oyster Oyster 406 12.55 David Warner & Amelia Webb GBR ARC2023 I Cruising
Peristera Beneteau Oceanis 473 Clipper 14.30 Linda Lindenau SWE ARC2023 I Cruising
Pilgrim Dehler 41CR 12.50 Eric De Spoelberch ARC2023 I Cruising
Piment Rouge Outremer 51 15.65 Pierre De Saint-Vincent FRA ARC2023 IV MultiHulls
Platon Baltic 52 16.00 Sonny Johansson SWE ARC2023 I Cruising
Portlish Fountaine Pajot Tanna 47 13.94 Miguel Queiroz PRT ARC2023 IV MultiHulls
Promise 4 Alliage 56 17.20 Graeme & Moira Walker GBR ARC2023 I Cruising
Pure Joy Seawind 1600 16.15 David Poole JEY ARC2023 IV MultiHulls
Reverie OVNI 450 14.02 Christopher & Laura Mlynarczyk USA ARC2023 I Cruising
Riptide Beneteau First 47.7 14.50 Michael Kuhlmann DEU ARC2023 II Racing
Rockhopper of London Lagoon 42-2 12.80 Joanna & Carl Greenwood GBR ARC2023 IV MultiHulls
Rubin Jeanneau Sun Odyssey 519 15.75 Schoenicke Skipperteam DEU ARC2023 I Cruising
Saga 1 Fountaine Pajot Saona 47 14.76 More Sailing Seglingsresor AB HRV ARC2023 IV MultiHulls
SAIDA Swan 65 19.68 Jürg Schneider CHE ARC2023 I Cruising
Salamander Nauticat 521 15.92 Christopher John White GBR ARC2023 II Racing
Salt Najad 440 14.00 Niklas Pernvik SWE ARC2023 I Cruising
Samsara Fountaine Pajot Helia 44 13.25 Arne Jansson ARC2023 IV MultiHulls
Sandvita Beneteau First 47.7 14.80 Lars Hedman SWE ARC2023 I Cruising
Sao Jorge Harmony 52 15.06 Sail Racing Academy GBR ARC2023 II Racing
Sea Drop Jeanneau Sun Odyssey 410 11.99 Hugo Paviana PRT ARC2023 V Open
SeaDweller Lagoon 52S 15.80 Klaus Spranz HRV ARC2023 IV MultiHulls
Shake Dehler 44sq 13.70 Karsten Klettner DEU ARC2023 I Cruising
Shakti Bavaria 36 11.40 Karsten Eskelund NOR ARC2023 I Cruising
Sidney ll Grand Soleil 50 (JV) 14.96 Tanya Sullivan GBR ARC2023 II Racing
Sissi Hallberg-Rassy 46 14.78 Jussi Logren FIN ARC2023 I Cruising
Skyelark 2 Oyster 62 19.30 Skyelark Charters MLT ARC2023 I Cruising
Sofa So Good Elan Impression 434 13.40 John Ramsden GBR ARC2023 I Cruising
Sogno di piu Lagoon 440 13.61 Thomas Rostock DEU ARC2023 IV MultiHulls
SOL CNB 76 23.17 Olaf Hoffmann MLT ARC2023 II Racing
Sonsy Lass Oyster 46 14.26 Martin Elstow GBR ARC2023 I Cruising
Spirit of Caipirinha Dehler 30OD 10.30 Martin Reintjes ITA ARC2023 I Cruising
Stardust Windelo 54 16.24 Jan Prins NLD ARC2023 IV MultiHulls
Starlight Island Packet 380 12.06 Robin Barrett GBR ARC2023 I Cruising
Sulis Catana 47 14.15 Wayne Camamile DEU ARC2023 IV MultiHulls
Sulyna Tayana 58 17.46 Andrew Allan GBR ARC2023 I Cruising
Tanoa Privilege 37 11.20 Gerald Ost & Martina Waltner DEU ARC2023 IV MultiHulls
TBC Gander CNB 76 23.17 Matt Gander MLT ARC2023 II Racing
TBC Harjak Oyster 565 18.09 Marek Harjak EST ARC2023 I Cruising
TBC Holt Excess 14 13.97 Michael Holt USA ARC2023 IV MultiHulls
TBC Mackenzie Vision 444 13.50 Grant Mackenzie ARC2023 IV MultiHulls
TBC Spiegel Hallberg-Rassy 57 17.37 Adam Spiegel USA ARC2023 I Cruising
Tempus RCC Majestic 530 16.23 Anders Johnsrud NOR ARC2023 IV MultiHulls
Ticluna Privilege 510 15.24 Sam Baker USA ARC2023 IV MultiHulls
Time AUT Beneteau Oceanis 523 15.70 Thomas Hackspiel AUT ARC2023 I Cruising
Tir Na nOg Oyster 565 18.09 Robert Rendell GBR ARC2023 I Cruising
Tranquillity Excess 15 14.84 More Sailing Seglingsresor AB HRV ARC2023 IV MultiHulls
T-Rex Beneteau First 53 16.00 Teff Reed USA ARC2023 I Cruising
unknown lagoon 47 14.02 Francesco Da Rios ITA ARC2023 IV MultiHulls
Vesper Oyster 495 16.05 Ian Niblock VGB ARC2023 I Cruising
Vi la ut Lagoon 50 14.75 More Sailing Seglingsresor AB HRV ARC2023 IV MultiHulls
Vitamin Sea Lagoon 42-2 12.50 Peter Hegemann DEU ARC2023 IV MultiHulls
WAFLE/Arcadia Moody 47 14.53 Gary David Gale CAN ARC2023 I Cruising
Wanderlust Fountaine Pajot Lucia 40 11.73 Mike Elms GBR ARC2023 IV MultiHulls
Water Sprite Leopard 48 14.60 Peter Mullins AUS ARC2023 IV MultiHulls
Waymaker Fountaine Pajot Saona 47 13.97 Todd & Danielle Weiden GIB ARC2023 IV MultiHulls
Westward Rustler 42 12.81 David Sketchley GBR ARC2023 I Cruising
White Lotus Excess 15 14.84 More Sailing Seglingsresor AB HRV ARC2023 IV MultiHulls
Wilma Bavaria Cruiser 46 14.27 Michael Gülicher DEU ARC2023 V Open
Wimsey Malo 46 14.20 Andrew Jagoe-Salter & Sophia Lagus GBR ARC2023 I Cruising
Windhexe X-Yachts XP-38 11.58 Peter Birwe DEU ARC2023 I Cruising
Wolkenschlößchen Jeanneau 51 15.38 Lennart Bösch DEU ARC2023 I Cruising
WoW Jeanneau Sun Odyssey 49DS 14.98 Bob Walker GBR ARC2023 I Cruising
Xtasy unknown 11.58 Matthias Höfig DEU ARC2023 I Cruising
Xummer X-Yachts Xp44 13.29 Rudy Van Es NLD ARC2023 I Cruising
Zemi Baltic 110 33.50 Brad Nann SWE ARC2023 V Open
Zs Lagoon 620 18.90 Konak Rent S.L. ESP ARC2023 IV MultiHulls