can we help
+44(0)1983 296060
+1 757-788-8872
tell me moreJoin a rally

Menu

Entries

Current Entries

Please click a boat name to see further details about that entry.

Boat Name Design LOA(m) Display Name State Flag Route Division
2 Canoes Outremer New 51 15.65 Richard Gauthier ON CAN ARC 2019 IV MultiHulls
Accomplice Westerly Ocean 43 13.26 Andrew West Isle Of Wight GBR ARC 2019 I Cruising
Agua Dulce Hylas 54 16.48 Charles Cunningham TX USA ARC 2019 I Cruising
Aira Jeanneau 42DS 12.93 Jacques Charl Roux Tortola VGB ARC 2019 I Cruising
Albatros Oyster 825 25.15 Manfred Kerstan ATG ARC 2019 I Cruising
Alisara Moody 47 14.53 Douglas Pattison West Sussex GBR ARC 2019 I Cruising
Alize Jeanneau 57 17.37 Knut Pfeiffer Bavaria USA ARC 2019 I Cruising
Allegra Nigel Irens 25.50 Rob Grimm Balears CYM ARC 2019 IV MultiHulls
Allegria Southerly 480 15.00 Peter Lansdale Lancashire GBR ARC 2019 I Cruising
Alma Diva Hallberg-Rassy 64 19.85 Georgi Krumov Sofia BGR ARC 2019 I Cruising
Altair Saga 48 15.39 Joseph Reed Jr MD USA ARC 2019 I Cruising
Amadeus Cori 45 mod 14.00 Tamas Bolcsvolgyi HUN ARC 2019 I Cruising
Aminata Pogo 36 10.86 Oliver Langhans DEU ARC 2019 I Cruising
Anja Hanse 415 12.40 Peter Schlumpf CHE ARC 2019 I Cruising
Annathea Grand Soleil 52 16.30 Peter Motschiedler Bavaria DEU ARC 2019 II Racing
Apache Custom 32.00 Pacific Expeditions FL CYM ARC 2019 II Racing
Arausha Contest 50CS 14.99 Wolfgang Hauer Baden DEU ARC 2019 I Cruising
Atlantix Express Open 45 13.72 Sascha Schmid Baden-Wuerttemberg DEU ARC 2019 II Racing
Aurora Swan 651 19.81 Francesco Serafini NY USA ARC 2019 I Cruising
Ayesha II Oyster 575 17.89 Leslie Joyce Lincs JEY ARC 2019 I Cruising
Baltica Bavaria Cruiser 51 15.00 MOLA Yachting Buero DEU ARC 2019 I Cruising
Be Love Amel 55 17.30 Bedo Doganian NLD ARC 2019 I Cruising
Bijoux Fountaine Pajot Salina 48 14.30 Debra Turner WA AUS ARC 2019 IV MultiHulls
BioTrek Outremer 5X 18.28 Pierre Caouette Massachusetts CAN ARC 2019 IV MultiHulls
Blown Away Nautitech Open 46 13.72 Natasha Lambert Isle Of Wight GBR ARC 2019 IV MultiHulls
Blue Tattoo Lagoon 380 S2 11.55 Steven Dalgleish East Lothian GBR ARC 2019 IV MultiHulls
Blueone Grand Soleil 46 14.10 Peter Julen Wallis CHE ARC 2019 I Cruising
Bluewave Lagoon 46 14.00 Hubert Larmaraud FRA ARC 2019 IV MultiHulls
Boucher TBC Lagoon 42 12.80 Richard Boucher BC CAN ARC 2019 I Cruising
BriZo Fountaine Pajot Saona 47 13.96 Stuart & Pat Smith Devon GBR ARC 2019 IV MultiHulls
Carpe Diem Dufour 44 13.35 Klaus Al Usta NLD ARC 2019 I Cruising
Celtic Star Beneteau Oceanis 461 14.20 Richard Haig GBR ARC 2019 I Cruising
Champayne Hippy Oyster 825 25.15 James Barke Essex GBR ARC 2019 I Cruising
Cross Ocean Bavaria Ocean 38 11.75 Kaj Maass Solna SWE ARC 2019 I Cruising
Daphne Najad 390 11.75 Michael Jungclaus Brandenburg DEU ARC 2019 I Cruising
DARK VADOR KM 38 CC 12.00 Jean-Baptiste Van Hamme Finistère FRA ARC 2019 I Cruising
Deo Juvante Sunreef 60 18.29 Thierry Verstraete BEL ARC 2019 IV MultiHulls
Desert Eagle Leopard 46 14.02 Lucy Boullin Surrey GBR ARC 2019 IV MultiHulls
Distraction Oyster 53 16.15 Simon Tysoe GBR ARC 2019 I Cruising
Double Vision Catana 42 12.60 Bill Aylward London GBR ARC 2019 IV MultiHulls
Duffy Felci 10.26 Enrico Calvi Napoli ITA ARC 2019 II Racing
EA Hans Groop 60 ft 18.20 Jarmo Lohikari FIN ARC 2019 I Cruising
EH01 Beneteau First 47.7 14.80 Andrew Middleton GBR ARC 2019 II Racing
Eight Fountaine Pajot Saona 47 13.96 Robbert Verboon NLD ARC 2019 IV MultiHulls
Emily Morgan Bowman 57 17.37 Anna Black Hampshire GBR ARC 2019 I Cruising
Escape CNB 66 20.60 Annemarie Auer-Frank DEU ARC 2019 I Cruising
Fatjax Shipman 63 19.03 Iain Kirkpatrick GBR ARC 2019 I Cruising
Finoor S Hallberg-Rassy 412 12.61 Stefan Nikolov BGR ARC 2019 I Cruising
Fish Pie Elan 410 12.20 Adrian Parsons Berkshire GBR ARC 2019 I Cruising
Florence of Dart Discovery 55 17.00 Philip Hampton Surrey GBR ARC 2019 I Cruising
Flying Penguin Najad 440 CC 13.41 Hakan Arnby Stockholm SWE ARC 2019 I Cruising
Fra Diavolo Mylius 60 18.33 Giulio Gatti ITA ARC 2019 II Racing
Fram Fountaine Pajot 13.94 Niels Boerma GIB ARC 2019 IV MultiHulls
Frangipani German-Yachtbau 48DS 14.90 Hariolf Glab BLZ ARC 2019 I Cruising
Gentoo Feltz Skorpion 1200 12.91 Marc Schiffbauer Hamburg DEU ARC 2019 I Cruising
Gitane Moody 44 13.41 Chris Brookes-Hoy Ryan Kent GBR ARC 2019 I Cruising
Gladan unknown 13.41 Gianni Caldron Me ARC 2019 IV MultiHulls
Grand Cru Bavaria 56 16.75 Anthony Prowde North Yorkshire GBR ARC 2019 I Cruising
Greatcircle Lagoon 52S 15.84 Marijke Wellens Noord Holland NLD ARC 2019 IV MultiHulls
Gumtrees Lagoon 450F 13.96 Mark Farnan South Australia AUS ARC 2019 IV MultiHulls
Gwenhyfar Spirit 63 19.14 Peter Lloyd Guernsey GGY ARC 2019 II Racing
Halcyon Contest 62CS 19.18 Peter Van Gerve Nidwalden MLT ARC 2019 I Cruising
Hawkeye Lagoon 450 13.96 Richard Freeborn Cornwall GBR ARC 2019 IV MultiHulls
Heartbeat McConaghy Bermuda 52 15.70 Dennis Dakin HKG ARC 2019 I Cruising
Helga Bavaria Cruiser 40 12.25 Christian Haag SWE ARC 2019 I Cruising
Hera Catana 50 15.20 Paul Frew Isle Of Wight GBR ARC 2019 IV MultiHulls
Idefix Lagoon 450 S 13.97 Cyrille Rio CA USA ARC 2019 IV MultiHulls
Jua Kali Grand Soleil 43 13.20 Andrew Middleton GBR ARC 2019 II Racing
Just Go Beneteau First 40.7 12.26 Sten Caap Norrköping SWE ARC 2019 I Cruising
Justina Amel 54 17.20 M Lutostanski TX USA ARC 2019 I Cruising
KaliX X-Yachts X4-3 12.91 Jean-Louis Alixant FRA ARC 2019 I Cruising
Karhammel IV Southerly 35RS 10.82 Bruno Leray FRA ARC 2019 I Cruising
Kathryn Del Fuego Hallberg-Rassy 46 14.78 Russell Hall Warwickshire GBR ARC 2019 I Cruising
Kia Ora Norseman 46 13.59 Thomas Arnold DEU ARC 2019 I Cruising
Kiam Beneteau Oceanis 60 18.29 Yves Meyer Montana USA ARC 2019 I Cruising
Kiterunner Lagoon 42-2 12.80 Paul Haywood GGY ARC 2019 IV MultiHulls
La Chica Hanse 415 12.40 Sergey Yurkov MYS ARC 2019 I Cruising
Laddy Beneteau Oceanis 55.1 16.76 Stanislav Shestopalov DMA ARC 2019 I Cruising
Lamitye Fountaine Pajot Saona 47 13.96 Ralf Halbherr Baden-Württemberg DEU ARC 2019 IV MultiHulls
Lanaton Lagoon 42-2 12.80 Anthony Fleming Dorset GBR ARC 2019 IV MultiHulls
Laura IV Nautitech 541 16.46 Giuseppe Lasalandra RM ITA ARC 2019 IV MultiHulls
Lilli Mae Bavaria Cruiser 46 14.27 Howard Linton GBR ARC 2019 I Cruising
Living Daylights Leopard 48 14.75 Luca Coloso AG USA ARC 2019 IV MultiHulls
Lubilu III Jouet 10.88 Graham Helsby Cheshire FRA ARC 2019 V Open
Magicus Jeanneau Sun Odyssey 42i 12.85 Otto Andreas Rustand NOR ARC 2019 I Cruising
Milanto Swan 46 Mk II 14.38 Valerio Bardi GBR ARC 2019 II Racing
Milena Bonatti X-Yachts Xc 38 11.58 Alfred Punke Lower Saxony DEU ARC 2019 I Cruising
Milly Hanse 388 11.40 Johan Broxford NOR ARC 2019 I Cruising
Miss Sophie Hallberg-Rassy 39 12.22 Markus Fechler Baden-Württemberg DEU ARC 2019 I Cruising
Moana Nautitech 47 14.50 Mareike Guhr VGB ARC 2019 IV MultiHulls
Montana Swan 48 14.80 Markus Bocks DEU ARC 2019 I Cruising
More Sailing 1 Unknown 16.00 More Sailing Västra Götaland HRV ARC 2019 I Cruising
More Sailing 2 Unknown 16.00 More Sailing Västra Götaland HRV ARC 2019 I Cruising
Next Step Bavaria 46 14.40 Christopher Regnart Wiltshire GBR ARC 2019 I Cruising
Nonna Maria Levrier de Mer 14 (Plan Finot) 14.25 Matteo Gervasoni Lombardia GBR ARC 2019 I Cruising
Now Moody 346 10.52 Catherine Platts Isle Of Wight GBR ARC 2019 I Cruising
Oarsome Dream Dufour 460GL 14.15 Britannia Events Southampton GBR ARC 2019 II Racing
Octanes Memoires Jeanneau 57 17.37 Shahid Hamid Bucks GBR ARC 2019 I Cruising
Oyster Belle Oyster 435 13.23 Stefan Hunger GBR ARC 2019 I Cruising
Pacific Pearl Oyster Lightwave 48 14.60 George Leicester-Thackara Hants GBR ARC 2019 I Cruising
Paloma Lagoon 52 15.85 Thomas Engzell SWE ARC 2019 IV MultiHulls
Pearl Oyster 625 19.37 Michael W. Grigsby GA CYM ARC 2019 I Cruising
Prime Evil Sigma 400 12.19 Andy Bates Hants GBR ARC 2019 I Cruising
Quokka 8 Grand Soleil 43 13.20 Andrew Middleton GBR ARC 2019 II Racing
Ragamuffin Oyster 56 17.47 Jacques Van Rooyen VGB ARC 2019 I Cruising
Regina del Mare Beneteau Oceanis 523 16.25 Alessandro Greco Switzerland - Ticino NLD ARC 2019 I Cruising
Requin Beneteau First 42 15.14 Darryl & Joanna Saayman GBR ARC 2019 I Cruising
Ruffen Beneteau Oceanis 423 13.15 Andreas Baartvedt NOR ARC 2019 I Cruising
Salamander Nauticat 521 15.92 Christopher White Hampshire GBR ARC 2019 II Racing
Sally Hallberg-Rassy 48 14.99 Carina Edlund SWE ARC 2019 I Cruising
Santosha Too Island Packet 380 12.00 Paul Hendry BC CAN ARC 2019 I Cruising
Scilla Jeanneau Sun Odyssey 54DS 16.75 Robertus Wesselman Utrecht NLD ARC 2019 I Cruising
Seabra Lagoon 450F 13.96 Ernst Jost DEU ARC 2019 IV MultiHulls
Seatius Southern Wind 96 31.00 Angus Fuller MLT ARC 2019 I Cruising
Selkie Bavaria 37 11.30 David Stanley Fuerte Ventura GBR ARC 2019 I Cruising
Setsail Farr 40 12.42 Marine Branding s.r.l. Ilfov ROU ARC 2019 II Racing
Seven Grand Soleil 46 14.05 Klaus Voshege NRW DEU ARC 2019 I Cruising
Seventeens Lagoon 450 13.96 Sergei Yuschenko Greater Accra VGB ARC 2019 IV MultiHulls
Sidney ll Grand Soleil 50 14.96 Tanya Sullivan Hampshire GBR ARC 2019 II Racing
Siroco VII CNB Bordeaux 60 18.38 Juan Ehlis ESP ARC 2019 I Cruising
Skiathos Beneteau First 47.7 14.80 Andreas Reinecke DEU ARC 2019 I Cruising
Skyelark of London Skye 51 15.54 Daniel Bower Derbyshire GBR ARC 2019 I Cruising
Solmate Fountaine Pajot Saona 47 13.96 Steve Williams FL USA ARC 2019 IV MultiHulls
Starling Clipper 60 18.26 Bruce Jacobs GBR ARC 2019 I Cruising
Summerwinds of Cuan Moody 419 12.72 Jim & Ann Macdonald North Somerset GBR ARC 2019 I Cruising
Sunrise Beneteau First 47.7 14.80 Andreas Reinecke DEU ARC 2019 I Cruising
Tamatea VI Dufour 56 17.15 François Froment-Meurice FRA ARC 2019 I Cruising
TBC Adamson Hanse 458 13.84 Luke Adamson VIC AUS ARC 2019 I Cruising
TBC Guite Hanse 588 17.20 Jean-Francois Guite Qc CAN ARC 2019 I Cruising
TBC Schlesinger Bavaria 49 15.40 Mikkel Schlesinger Aarhus DNK ARC 2019 I Cruising
TBC Warner Unknown 13.72 Simon Warner GBR ARC 2019 I Cruising
TBC Yordanov Seawind 1600 15.75 Nikolay Yordanov COK ARC 2019 IV MultiHulls
Terne Beneteau Oceanis 461 14.20 Magnus Sunnarvik-Ween Buskerud NOR ARC 2019 I Cruising
TILT Pogo 12.5 12.50 Max Haot NY USA ARC 2019 II Racing
Tokka-Lotta II MP42 12.70 Juuso Räisälä Varsinais-Suomi FIN ARC 2019 I Cruising
Trouville Oceanis 55 16.76 Lill Anita Johansen Buskerud NOR ARC 2019 I Cruising
Tuvalu Beneteau 45 13.94 Aurelio Muñoz ESP ARC 2019 I Cruising
Vahine Swan 65 19.68 Stefan Abrahamsson FIN ARC 2019 I Cruising
Vera Hallberg-Rassy 46 14.78 Jens Almdal DNK ARC 2019 I Cruising
Vinyet Jeanneau Sun Odyssey 49e 14.94 Mario Alvarado Pflucker ESP ARC 2019 I Cruising
Walter Bavaria 44 13.95 Thomas & Christine Goeke DEU ARC 2019 I Cruising
Xplorer X-Yachts X4-3 12.91 Roland Jarlgaard DNK ARC 2019 I Cruising
Xplorer of Hamble X-Yachts Xc 45 13.86 Peter Bamford GBR ARC 2019 I Cruising
Zabava Shipman 59 18.90 Valerii Sokolckii MNE ARC 2019 I Cruising
Zamia Sadler 34 SE 10.59 Alexander Sansome GBR ARC 2019 II Racing
Zaurak Contest 48CS 14.75 Richard Walsh West Midlands GBR ARC 2019 I Cruising
Zuri lll Bali 5.4 16.80 Stephen Cockcroft FL USA ARC 2019 IV MultiHulls