can we help
+44(0)1983 296060
+1 757-788-8872
tell me moreJoin a rally

Menu

Entries

Current Entries

Please click a boat name to see further details about that entry.

Boat Name Design LOA(m) Display Name State Flag Route Division
Altair Saga 48 16.61 Joseph Reed MD USA St.Lucia to St.Lucia I Cruising
Arabela Dufour 525 Grand Large 15.32 Sergey Eriskin Krasnodarskiy LVA St.Lucia to St.Lucia I Cruising
Ashia Amel Super Maramu 2000 15.97 Armin & Nicole Binder DEU St.Lucia to St.Lucia I Cruising
Aurora Hylas 51 15.54 Ken & Eileen Swan Massachusetts USA St.Lucia to St.Lucia I Cruising
Cesarina Swan 55 Yawl 17.40 Dietmar Henke DEU St.Lucia to St.Lucia I Cruising
Hanna Garcia SC 48 17.00 Gottfried Sodeck AUT St.Lucia to St.Lucia IV MultiHulls
Lexington Morris 46 14.00 Robert Woods KY USA St.Lucia to St.Lucia I Cruising
Owl Hallberg Rassy 46 14.78 Bill Straker TX USA St.Lucia to St.Lucia I Cruising
Sandvita Beneteau First 47.7 14.80 Lars Hedman SWE St.Lucia to St.Lucia I Cruising
Skyelark of London Skye 51 15.50 Dan & Em Bower Derbyshire GBR St.Lucia to St.Lucia I Cruising
Solo Amel 54 17.20 Christoph Mutter Hessen DEU Australia to St.Lucia I Cruising
Take Off Elan 410 12.25 Jorgen & Louise Wennberg SWE Fiji - St.Lucia I Cruising
Toujours Belle Jeanneau Sun Odyssey 42 DS 12.93 Thomas Stein Brandenburg DEU Australia to St.Lucia I Cruising
Tulla Mhor Arcona 430 13.15 Dugald & Val Glen Stirlingshire GBR St.Lucia to St.Lucia I Cruising
Zeeland Hallberg Rassy 43 13.57 Edwin Alexander Zonligt ITA St.Lucia to St.Lucia I Cruising
Finished Entries

Please click a boat name to see further details about that entry.

Boat Name Design LOA(m) Display Name State Flag Route Division
Atla Sundeer 64 19.51 Eva & Peter Askulv VGB St.Lucia to Fiji I Cruising
Aurora Polaris Discovery 55 17.00 Terje Håland NOR St.Lucia to Australia I Cruising
Exit Strategy Antares 44i 13.41 Chuck Johnson FL USA St.Lucia to Fiji IV MultiHulls
Hakuna Matata II Forgus 37 11.20 Ingvar & Tuija Lovtangen SWE ARC Panama #2 I Cruising
Like a Breeze Ocean Explorer C60 18.51 Käsmu Laevaomanikud OÜ GBR St.Lucia to Fiji IV MultiHulls
Loupan Arcona 430 13.15 Per & Ulla Lilja Berg SWE ARC Panama #2 I Cruising
Misto Nautitech 442 13.47 Howard & Ros Cheetham NC USA St.Lucia to Australia IV MultiHulls
North Hallberg Rassy 43 13.57 Nejat Avci Istanbul USA St.Lucia to Fiji I Cruising
Ocean Bird Amel Super Maramu 2000 15.97 Pietro Frisani Toscana ITA St.Lucia to Fiji I Cruising
Rainbow Amel 55 17.30 Hans-Peter & Rosemarie Neumayer Baden-Württemberg DEU St.Lucia to Fiji V Open
Scallywag Beneteau Oceanis 55 16.79 Roland Bechtiger TG SWZ St.Lucia to Fiji I Cruising
Shamal Amel 55 17.30 Marcel & Rita Baldinger CHE St.Lucia to Fiji I Cruising
Spray Hallberg Rassy 40 12.40 Karl-Axel & Anna Elisabet Wenzlaff SWE ARC Panama #2 I Cruising
Sumore Lagoon 570 17.06 Stephen Kingsman GBR St.Lucia to Fiji IV MultiHulls
Taistealai Wauquiez Centurion 40s 12.55 Helen & Chris Tibbs Devon GBR St.Lucia to Australia I Cruising
TBC Hanse 470 14.19 Peter Vogt SWZ Panama to Australia #2 I Cruising
Timshel Westerly Oceanlord 41 12.34 Steven Hamilton GBR St.Lucia to Australia I Cruising