can we help
+44(0)1983 296060
+1 757-788-8872
tell me moreJoin a rally

Menu

Entries

Finished Entries

Please click a boat name to see further details about that entry.

Boat Name Design LOA(m) Display Name State Flag Route Division
4 Ocean`s Dream Delphia 47 14.48 Maciej Chodur POL ARC 2015 I Cruising
4JOY Lagoon 560 17.07 Vicko Ozretic HRV ARC 2015 IV MultiHulls
Adelante One Off 16.70 Kari Lattu FIN ARC 2015 I Cruising
Adrienne Gibsea 51 15.78 Tanja Bräuer and Thomas Volnhofer AUT ARC 2015 I Cruising
Adrienne II Swan 651 21.00 Ove Rangmark Stockholm SWE ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Adventure Hakan Södergren 11.03 Konrad Geiger DEU ARC 2015 I Cruising
Ain't Fancy Albin Stratus 10.72 Dirk & Bettina Sommer Schleswig-Holstein DEU ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Albaran Bavaria 46 Cruiser 14.20 Jörg Friedländer Schleswig-Holstein DEU ARC 2015 I Cruising
Albatros Oyster 825 25.15 Michael Kerstan ATG ARC 2015 I Cruising
Alexandra Van De Stadt Samoa 14.60 Lars Taarnskov DNK ARC 2015 I Cruising
Aliena Oyster 56 17.49 Miguel Garcia Martin VALENCIA GBR ARC 2015 I Cruising
Ally Bavaria 39 Cruiser 12.14 Torbjörn Sandström SWE ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Alpaire Hallberg Rassy 48 14.99 Des Cummins Ireland IRL ARC 2015 I Cruising
Alpha Eden Island Oyster 625 19.37 Tinus Slabber Cape Province VGB ARC 2015 I Cruising
AMA Lagoon 39 11.73 Aidan Overy Kzn USA ARC 2015 IV MultiHulls
Amaltea Bavaria 41 12.83 Jean Carlo Duccini Lombardia ITA ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Anorak Hallberg-Rassy 54 16.68 Stig Larsen Billdal SWE ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Antares Grand Soleil 52 15.83 Paolo Crosetto ITALIA FRA ARC 2015 I Cruising
Aoibh Fontaine Pajot Sanya 57 17.25 SBYC MLT ARC+ Cape Verde 2015 IV MultiHulls
Apsaras Advanced A80 23.66 Li Jian HKG ARC 2015 I Cruising
Aqualuna Discovery 58 17.90 Jonathan & Gabrielle Lyne Devon GBR ARC 2015 I Cruising
Aquaryd Forgus 52 15.52 Leif Ryd SWE ARC 2015 I Cruising
Arion Sigma 362 10.97 Douglas Pattison West Sussex GBR ARC 2015 I Cruising
Arriba Beneteau First 40 12.24 Michael Lahrkamp ON CAN ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Arthur Logic Beneteau First 40 12.24 Britannia Sailing Southampton GBR ARC 2015 II Racing
Aurora Wauquiez Pilot Saloon 40 11.95 Johannis Tuinman NLD ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
AWOL Elan Impression 444 13.30 Clifford Crummey GBR ARC 2015 I Cruising
Azimuth Amel Santorin 13.97 Patrick Gardner SWE ARC 2015 I Cruising
Bam Jeanneau Sun Fast 3600 11.25 Carl Fogerty Dublin 13 IRL ARC 2015 II Racing
Bamarandi Fountaine Pajot Victoria 67 20.32 David Newnes Derbyshire GBR ARC+ Cape Verde 2015 IV MultiHulls
Belafonte Malö 42 13.15 Tim Sweet & Magda Warczok ON CAN ARC 2015 I Cruising
Belladonna Assael Grand Soleil 46 14.08 Russell Pedley Surrey GBR ARC 2015 II Racing
Bepa Shipman 63 19.18 Alexey Vorobev VGB ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Best Buddies Swan 441R by Ron Holland 13.53 Kay-Johannes Wrede DEU ARC 2015 II Racing
Blew Beyond Oyster 49 Pilot House 15.75 James Wilkinson Devon GBR ARC 2015 I Cruising
Bliss II BD80 24.11 Jörn Bielenberg NRW MLT ARC 2015 I Cruising
Bluewater Mooney Hallberg Rassy 54 16.68 Wilhelm Klaas NRW DEU ARC 2015 I Cruising
Bo Bridget Jeanneau Sun Odyssey 54DS 16.75 Roger Martel Guernsey GBR ARC 2015 I Cruising
Braveheart of Sark Truly Classic 75 22.69 Tim Aitken GBR ARC 2015 I Cruising
Briet Najad 34 10.45 Duco Pulle NLD ARC 2015 I Cruising
Britican Oyster 56 17.49 Simon Brown Hants GBR ARC 2015 I Cruising
Bull Durham Baltic 42 dp 12.78 Jens Riegel DNK ARC 2015 I Cruising
Calypso Moody 54DS 17.10 Ed Jones & Rick Assender Herts CYM ARC 2015 II Racing
Carango Amel 54 17.20 Peter Forbes Dorset GBR ARC 2015 I Cruising
Carisma II Bavaria 46 Vision 13.99 Øyvind Bjørnås NOR ARC 2015 I Cruising
Carpe Diem Fountaine Pajot Belize 43 13.10 Willy Köjer DEU ARC 2015 IV MultiHulls
Cassiopeia68 Marten 68 20.73 Zoltan Bognar Komarom-Esztergom MLT ARC 2015 II Racing
Cavatina Hallberg Rassy 46 14.78 Anders Sundqvist SWE ARC 2015 I Cruising
Cesarina Swan 55 Yawl 17.40 Dietmar Henke DEU ARC 2015 I Cruising
Challenger 1 Challenge 72 21.63 John Farndell GBR ARC 2015 II Racing
Challenger 3 Challenge 72 21.63 John Farndell GBR ARC 2015 II Racing
Chanto Bowman 48 14.93 Peter Harvey Cornwall GBR ARC 2015 I Cruising
Cheery Bye Beneteau Sense 50 15.27 Brian Mills East Sussex GBR ARC 2015 I Cruising
Chimo Bavaria 44 13.95 Leonard Roelofs NH NLD ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Cookelu meu Tayana 37 11.18 Panagiotis Kontogiannis Ilvof FIN ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Corona Aq Laurin 32 09.81 Pekka & Barbro Karlsson Las Palmas de Gran Canaria SWE ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Crackerjack Oyster 53 15.07 Colum O'Sullivan Co. Cork IRL ARC 2015 I Cruising
Dalliance Oyster 62 19.20 Rory Mcgrath Oxon GBR ARC 2015 I Cruising
Dawn Chorus Southerly 42RST 12.86 Dawn Kelly & Martin Whitfield GBR ARC 2015 I Cruising
Desna Knierim 49 15.00 Sven Wackerhagen Schleswig-Holstein DEU ARC 2015 II Racing
Distant Shores II Southerly 49 14.90 Sheryl Shard Ontario CAN ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Dona Flor Jeanneau 57 17.78 Bernard Samson FRA ARC 2015 I Cruising
Duffy Felci 10.26 Enrico Calvi Napoli ITA ARC 2015 II Racing
Durlindana 3 Carroll Marine 60 18.30 Giancarlo Gianni ITA ARC 2015 II Racing
EH01 Beneteau First 47.7 14.80 Global Yacht Racing GBR ARC 2015 II Racing
El Gato Catana 472 14.29 Annie Gardner & Eric Witte CA USA ARC+ Cape Verde 2015 IV MultiHulls
El Mundo Oyster 56 17.49 Tom Reed Jersey GBR ARC 2015 I Cruising
El Oro Auzepy-Brenneur 68 20.72 Kent King NSW GBR ARC 2015 II Racing
El Viajero Lagoon 450 13.96 Eduardo Torres Puebla MEX ARC 2015 IV MultiHulls
Elas Beneteau Oceanis 44 CC 13.25 Kim Kaufmann SWZ ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Emily Morgan Bowman 57 17.37 Anna Black Hampshire GBR ARC 2015 I Cruising
Eupraxia Discovery 55 17.00 John & Sandra Pickles Hants GBR ARC 2015 I Cruising
Far Out Southern Wind Farr 72 21.95 Panfilo Tarantelli MLT ARC 2015 I Cruising
Farfalla Southern Wind 31.78 Ross Warburton Western Cape MLT ARC 2015 Invitation Racing
Feluka Nissen 53 16.00 Ralph Helmers Niedersachsen DEU ARC 2015 I Cruising
First Step Lagoon 400 S2 11.97 Martin Kleinschmidt Baden Württemberg DEU ARC+ Cape Verde 2015 IV MultiHulls
Four Seasons Beneteau First 435 13.25 Black Dog Sailing GBR ARC 2015 II Racing
Frangipani German-Yachtbau 48DS 14.90 Hariolf Glab BLZ ARC 2015 I Cruising
Friskus VI Hanse 445 13.52 Frode Brattum NOR ARC 2015 I Cruising
Fryd Najad 415 Performance 12.61 Jarl Spandow NOR ARC 2015 I Cruising
Furia Luffe 37.09 11.18 Rumen Kotov Sofia town BGR ARC 2015 I Cruising
Grace Beneteau Sense 50 15.27 Arnstein Wee NOR ARC 2015 I Cruising
Grace ll Arcona 460 14.20 Niklas Samberg & Åsa Lundborg SWE ARC 2015 I Cruising
Grand Bleu CNB 76 23.17 Adriaan Kok NLD ARC 2015 I Cruising
Guarda XP 44 13.40 Christian Santer Kärnten AUT ARC 2015 I Cruising
Hanse Sailor Hanse 505 15.39 Sailing GB AUS ARC 2015 I Cruising
Haumana Lagoon 52 15.85 Frank Artis QC CAN ARC+ Cape Verde 2015 IV MultiHulls
Havhunden Lagoon 380 11.55 Lars Oudrup DNK ARC+ Cape Verde 2015 IV MultiHulls
Hejira Southerly 135 13.86 Nicholas Mines Berkshire GBR ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Hera Bavaria 50 Cruiser 15.57 Stefan Friedrich DEU ARC 2015 I Cruising
Hestia Allures 39.9 12.60 Christophe Rigot FRA ARC 2015 I Cruising
Homer Bavaria 51 Cruiser 15.00 Markus Seebich DEU ARC 2015 I Cruising
Hot Stuff Beneteau First 40.7 11.99 Girls for Sail GBR ARC 2015 II Racing
Into The Blue of Lowestoft Oyster 56 17.49 Andy & Gina Hilton Norfolk GBR ARC 2015 I Cruising
Inua Hallberg Rassy 310 09.40 Enno Rodegerdts Nordland NOR ARC 2015 I Cruising
Isabel Oyster 575 17.89 Philip Wilson Hampshire GBR ARC 2015 I Cruising
It Started With A Kiss Jeanneau Sun Odyssey 439 12.99 Caroline Hardy & Garry Pallot QLD AUS ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Jandamarra Beneteau Oceanis 50 15.48 John Pool QLD VGB ARC 2015 I Cruising
Jolly Red Farr 520 15.85 Peter Gillemot DEU ARC 2015 I Cruising
Jua Kali Grand Soleil 43 13.20 James Agace Surrey GBR ARC 2015 I Cruising
Jucunda Swan 43 13.10 Frank & Julius Kurth DEU ARC 2015 I Cruising
K1W1-Beanz Fountaine Pajot Lipari 41 12.20 Sarah Le Claire & Gavin Chittenden Jersey JEY ARC+ Cape Verde 2015 IV MultiHulls
Kalisea Outremer 51 15.27 Jean-Camille & Delphine Raymond FRA ARC 2015 IV MultiHulls
Kipepeo Furria 44 13.40 Albert Joas Bavaria DEU ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Kleronia Judel & Vrolijk 17.85 Fabio Sebastiani & Fabio Rosciglione ITA ARC 2015 I Cruising
Koco Lagoon 52 15.85 Sybille Coppex & Edwin Kölliker Lucerne SWZ ARC 2015 IV MultiHulls
La Caravelle Neel 45 13.50 Jean-Marie Caillaud FRA ARC 2015 IV MultiHulls
Lady Annabelle Amel Super Maramu 2000 15.97 Harrison Ashton & Sera Visser Noord Holland GBR ARC 2015 I Cruising
Laissez Faire Lagoon 560 17.07 Aljoscha Lubos Bavaria DEU ARC 2015 IV MultiHulls
LaLuna Winner Yachts 12 12.20 Lode Jacobs Antwerpen BEL ARC 2015 I Cruising
Lanchen Bavaria 38 11.45 Uwe Behrens Brandenburg DEU ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Lazy Beach by Mollo Club Lagoon 52 15.85 Karolina Kroplewska & Tomasz Antoniewicz POL ARC 2015 IV MultiHulls
Lea Bavaria 44 13.95 Anne Ramm Salbu Bergen NOR ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Lerina Camper & Nicholson 48 14.50 Pascal Caruhel FRA ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Likedeeler X-Yacht 412 12.50 Lisa Boje DEU ARC 2015 I Cruising
Lilith Hanse 575 17.15 Thomas Günther GBR ARC 2015 I Cruising
Limone Maestro 40 12.10 Janne Kjellman FIN ARC 2015 I Cruising
Lir Fountaine Pajot Victoria 67 20.32 SBYC MLT ARC+ Cape Verde 2015 IV MultiHulls
Live Edge Swan 47 14.58 Petter B Schjelderup NOR ARC 2015 I Cruising
Loryma II Dufour 39 CC 11.64 Jean-Gabriel Causse FRA ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Lottus Lagoon 450 13.96 Ido Jimenez PAN ARC 2015 IV MultiHulls
Loupan Arcona 430 13.15 Ulla Lilja Berg SWE ARC 2015 I Cruising
Lucky Star Beneteau First 42 12.70 Kevin Lemoine FRA ARC 2015 I Cruising
Lumiere Jeanneau Sun Odyssey 45 DS 13.70 Patrick Verhoegstraete BEL ARC 2015 I Cruising
Luna Rosa Pogo 12.50 12.18 Oliver Langhans FRA ARC 2015 I Cruising
Lydja Jeanneau Sun Odyssey 52.2 15.39 Roar Engen NOR ARC 2015 I Cruising
Madeleine Bavaria 46 Cruiser 14.20 Kjell Ingvar Sandberg & Göran Silvander Stockholm SWE ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Maegan Oyster 825 25.15 James Micklem Hants GBR ARC 2015 II Racing
Magic Hanse 540e 16.08 Tina Davies West Yorkshire GBR ARC 2015 I Cruising
Magritte Moody Grenadier 134 13.40 Steve & Teresa Arnold GBR ARC 2015 I Cruising
Maremosso Pogo 50 16.15 Guido Wenzl & Florian Linse Bavaria DEU ARC 2015 I Cruising
Marisja X-Yachts X-562 16.97 Haico Minne Endstra NH NLD ARC 2015 I Cruising
Marlene F Oyster 66 20.37 Wayne Gould Palma de Mallorca VGB ARC 2015 I Cruising
Mearra Nieida Finngulf 46 14.00 Pekka Salonoja FIN ARC 2015 I Cruising
Meermowe Commodo 51 14.99 Predrag & Jasminka Tomic NZL ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Melipal Hallberg Rassy 352 10.50 Peter Spiteri-Gonzi MLT ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Meltemi Beneteau Oceanis 54 16.70 DHH Yachtschule Elba DEU ARC 2015 I Cruising
Mevoy Lagoon 39 11.73 Karen & Niels Brøgger DNK ARC+ Cape Verde 2015 IV MultiHulls
Miami 2 Ibiza Fountaine Pajot Ipanema 58 17.12 Peet Verreynne Western Cape VGB ARC 2015 IV MultiHulls
Milanto Swan 46 Mk II 14.63 Valerio Bardi GBR ARC 2015 II Racing
Mojeka Moody 54 DS 17.10 Klaus & Monique Lucke JAM ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Moonshine Franchini 45 13.72 Simon Handley GBR ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Mormor Alice Dufour 45 E Performance 13.95 Lars Berlin SWE ARC 2015 I Cruising
My Cherie Amour Fountaine Pajot Salina 48 14.30 Kenneth Frantz VA USA ARC 2015 IV MultiHulls
My Dream Bavaria 38 11.85 Claudio Regini Ancona ITA ARC 2015 I Cruising
My Elephant Delphia 46 CC 14.03 Alexander Shtefan Limassol USA ARC 2015 I Cruising
My Way Amel 55 16.72 Alfred Tesseron FRA ARC 2015 I Cruising
Nadja Leopard 44 13.67 Nikola Pavic USA ARC 2015 IV MultiHulls
Natalie 2 Jeanneau 40 12.13 Kjell Klangenberg TUR ARC 2015 I Cruising
Nelly II Malø 46 14.65 Sverre Johnsen NOR ARC 2015 I Cruising
Newfoundland Beneteau Oceanis 40 11.96 Werner Rothenstein DEU ARC 2015 I Cruising
Nikitoo II Oyster 54 16.43 Hugh Johnson GBR ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Nina Nordship 43 13.75 Stephen Cooke Devon GBR ARC 2015 I Cruising
Nix X-612 18.29 Nico Cortlever NLD ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
noLimit GibSea 35 10.55 Antonio Foerderreuther DEU ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Nomad OVNI 445 13.80 Slawomir Szulc Kent GBR ARC 2015 I Cruising
Nora Simrad Cigale 14 Levrier 14.67 Anders Jamne NOR ARC 2015 I Cruising
Northern Child Swan 51 15.62 Lucy Reynolds Hampshire GBR ARC 2015 II Racing
Obelix Baltic 38 DP 11.61 Jessica Shepherd ITA ARC 2015 I Cruising
Oberon Beneteau 44 13.41 Tom Jøntvedt NOR ARC 2015 I Cruising
Ocean Venture Ocean 60 17.43 Richard Ganly Isle of Wight GBR ARC 2015 II Racing
Ocean Wanderer Westerly Oceanlord 41 12.29 British Offshore Sailing School Hampshire GBR ARC 2015 I Cruising
Odyssey Dudley Dix 38 11.70 Liam Kavanagh & Liz Man Co Tipperary GBR ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Ohoi Beneteau Oceanis 14.07 Erik Bergrem Aust-Agder NOR ARC 2015 I Cruising
One & Only Jeanneau Sun Fast 3600 11.25 Dobre Jachty POL ARC 2015 II Racing
Orion Beneteau Oceanis 473 14.20 Jane & Greg Isaacs NSW AUS ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Overseas Express Rolf Eliassen 12.60 Jan Alexander Bjurgren & Kirsten Helene Ringvold NOR ARC 2015 I Cruising
Palpatine Pronavia 42 Sport 12.86 Stormforce Coaching Hampshire GBR ARC 2015 II Racing
Pantalaimon II Rustler 42 12.81 Alexander Mayor Devon GBR ARC 2015 I Cruising
PG Roshni Sirena Marine Azuree 46 13.99 Nicholas Keeler GBR ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Pisces Contessa 32 09.75 Paul Thompson Dorset GBR ARC 2015 I Cruising
Pitanga Oyster 745 22.74 Henrik Nyman GBR ARC 2015 I Cruising
Pogo Sea Bemol Pogo 1250 12.00 Philippe Lefebvre FRA ARC 2015 I Cruising
Porfavor Dufour 40 E Performance 12.35 Sailing Adventure Team POL ARC 2015 I Cruising
Proteus Hunter Passage 42 12.95 Noah & Lynn Darnell Alabama USA ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Pura Vida Bavaria 44 13.95 Birgit Walther Bavaria DEU ARC 2015 I Cruising
Pure Elegance Dufour 560 17.15 Lynda & Graham Ponsford West Sussex GBR ARC 2015 I Cruising
Qing Hylas 54 16.50 David Higgs Isle of Wight GBR ARC 2015 I Cruising
Quokka 8 Grand Soleil 43 13.20 Christian Reynolds GBR ARC 2015 II Racing
Raw And Wriggling Gambler 38 11.58 Sean O'Donnell & Annika Haglund SWE ARC 2015 I Cruising
Raya Oyster 56 17.49 Rick & Roz Smith Surrey GBR ARC 2015 I Cruising
Raylah Island Packet 420 13.60 Jeremy Elsom Kent GBR ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Rhumb Starlight 39 12.19 David Barber Essex GBR ARC 2015 I Cruising
Robin Ted Hood Expedition 55 16.76 Scott Sullan CO USA ARC 2015 I Cruising
RubiconIV Discovery 55 17.00 Vladimir Kozousek NS CAN ARC 2015 I Cruising
Ruby Rose Southerly 38 11.99 Nicholas Fabbri South Carolina GBR ARC 2015 I Cruising
Rum Truffle Lagoon 560 17.07 Paul Kerr MLT ARC 2015 IV MultiHulls
Sandvita Beneteau First 47.7 14.80 Lars Hedman SWE ARC 2015 I Cruising
Santa Cruz Bavaria Cruiser 45 14.27 Severin Løvenskiold NOR ARC 2015 I Cruising
Sara Ulrikke Bavaria 36 (2011 mod) 11.30 Lars Magne Skulbru Nordland NOR ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Scarlet Oyster Oyster Lightwave 48 14.60 Ross Applebey Hampshire GBR ARC 2015 II Racing
Scorch of Wessex Catalina 42 12.75 Judith Batchelor Gozo GBR ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Sea Bear Leopard 44 12.98 Lauri & Ian Trites SYC ARC+ Cape Verde 2015 IV MultiHulls
Sea Fantasy Fountaine Pajot Lavezzi 40 11.92 Vasily Kozlobaev Krasnoadar COK ARC+ Cape Verde 2015 IV MultiHulls
Sea Quark Scanmar 33 10.06 Nowak Ljungberg Västrra Götaland SWE ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Sea Rose Lagoon 450 13.96 Bob Rose Texas VGB ARC 2015 IV MultiHulls
Sea Symphony Formosa 51 14.69 Michael Dye Herts GBR ARC 2015 I Cruising
SeaBee Jeanneau Sun Odyssey 50 DS 15.00 Stefan Linder Stockholm SWE ARC 2015 I Cruising
Seaside Hanse 575 17.15 Torsten Jonas DEU ARC 2015 I Cruising
Seraphina of Chichester Island Packet 440 13.94 Jonathan Paull Berks GBR ARC 2015 I Cruising
Shelena Oyster 545 16.45 Philip Scourfield Castries CYM ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Shiva Xc45 13.89 Herman Schaap NLD ARC 2015 I Cruising
Shoshana B Beneteau Oceanis 54 16.70 Leif Ingmar Bremnes NOR ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Sir Rudolf Bavaria 46 cruiser 14.40 Steffen Plauschin Brandenburg DEU ARC 2015 I Cruising
Sirens' Tigress Reflex 38 11.74 Susan Glenny Bucks GBR ARC 2015 II Racing
Sissi Hallberg Rassy 46 14.78 Hannu Hartman FIN ARC 2015 I Cruising
Skiathos Beneteau First 47.7 14.80 Skipperteam Schoenicke DEU ARC 2015 I Cruising
Skip Salona 37 11.29 Enno Schneider DEU ARC 2015 I Cruising
Skirion Bavaria 39 Cruiser 11.93 Jose Ramon Atorrasagasti Perez Bizkaia ESP ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Skyelark of London Skye 51 15.50 Dan & Em Bower Derbyshire GBR ARC 2015 I Cruising
Slipper 1 Bavaria 41 12.55 David Prothero & William Shaw Surrey GBR ARC 2015 I Cruising
Solid White More 55 16.42 Karls Olsson Västra Götaland HRV ARC 2015 I Cruising
Southern Child Beneteau First 40 12.25 Lucy Reynolds Hampshire GBR ARC 2015 II Racing
Spirit Oyster 575 17.88 Dick & Sue Hammill GA VGB ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Spirit of Adventure Lagoon 620 18.90 Tomasz Bogacki POL ARC 2015 V Open
Spirit V Baltic 56 17.17 Erik Lindgren SWE ARC 2015 I Cruising
Summer Star Jeanneau Sun Odyssey 54DS 16.42 Ingve Kjelsrud NOR ARC 2015 I Cruising
Sunrise Beneteau First 47.7 14.80 Walter Schmitt DEU ARC 2015 I Cruising
Taistealai Wauquiez Centurion 40s 12.55 Chris & Helen Tibbs Devon GBR ARC 2015 I Cruising
Talanta Pogo 40 S2 12.18 Mikael Ryking SWE ARC 2015 II Racing
Tamango Jeanneau Sun Odyssey 45DS 13.75 Heunjong Bae Kyungki-do KOR ARC 2015 I Cruising
Tamara Jeanneau Sun Odyssey 439 13.34 Lars-Fredrik Moe-Helgesen & Gina Lillemork Nilsen NOR ARC 2015 I Cruising
Taniwha Lagoon 400 11.97 Shane Coakley Canterbury NZL ARC+ Cape Verde 2015 IV MultiHulls
Tantrum Jeanneau Sun Odyssey 45DS 13.75 Andy Gough Staffs GBR ARC 2015 I Cruising
Team Brunel VO65 20.37 Sailing Holland NLD ARC 2015 II Racing
Thaani Beneteau Oceanis 44 CC 13.59 Paul Kundert St. Gallen SWZ ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
The Lazy Linda Fountaine Pajot Bahia 46 14.05 Simon Jude Madden Suffolk GBR ARC 2015 IV MultiHulls
Thindra Swan 59 17.92 Hans Sundqvist GBR ARC 2015 I Cruising
Thursday´s Child Lagoon 450 13.96 Richard Golding GBR ARC 2015 IV MultiHulls
Timaios Catana 582 17.67 Anton Viljoen USA ARC+ Cape Verde 2015 IV MultiHulls
Timshel Westerly Oceanlord 41 12.34 Steven Hamilton GBR ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Toothless Beneteau Oceanis 45 13.94 Megan Reeves & Chris Nicholson NSW AUS ARC 2015 I Cruising
Toujours Belle Jeanneau Sun Odyssey 42 DS 12.93 Thomas Stein Brandenburg DEU ARC 2015 I Cruising
Trick Baltic 52 16.00 Joan Lozano Illes Balears ESP ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Trilogy Beneteau Oceanis 54 16.70 Rick Scott-Murphy, Garth Brice, John Rowling ACT AUS ARC 2015 I Cruising
Triumph Baltic 64 19.30 Börje Toresson Stockholm SWE ARC 2015 I Cruising
TWIXX Lagoon 39 11.73 Rob & Brigitte Oost Nederland NLD ARC 2015 IV MultiHulls
Vaares Lagoon 400 11.97 Kaare Jan Myrene NOR ARC+ Cape Verde 2015 IV MultiHulls
Vahine Swan 65 19.68 Ville Jussila FIN ARC 2015 I Cruising
Via Beneteau Cyclades 39.3 11.82 Jörg Grönitz DEU ARC 2015 I Cruising
Viktoria Vindö 11.60 Matthias Lindner & Sandy Müller Brandenburg DEU ARC 2015 I Cruising
Vitamina Lagoon 420 12.61 Ignacio Ortiz de Mendivil ESP ARC+ Cape Verde 2015 IV MultiHulls
Vitesse Beneteau Oceanis 54 16.70 Håkon Ingvaldsen NOR ARC 2015 I Cruising
Viva Hallberg Rassy 42F 13.22 Petra Lehmköster DEU ARC 2015 I Cruising
Wanderer Outremer 51 15.27 David Walsh California USA ARC 2015 IV MultiHulls
Waterman Jeanneau Sun Odyssey 54DS 16.75 TJM Amry BEL ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Weddel Grand Mistral 80 24.00 Afanasy Isaev USA ARC 2015 II Racing
Weohgi Jeanneau Sun Odyssey 45.2 14.15 Alan Broadbridge Warwickshire GBR ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Westwind Varianta 44 13.41 De Zeezeilers van Marken NH NLD ARC 2015 I Cruising
White Cliffs Jeanneau Sun Odyssey 45.2 14.15 Joost Van Riel Noord Brabant NLD ARC 2015 I Cruising
Why Not Jeanneau Sun Odyssey 45.2 14.15 Richard Anthony Cambridgeshire GBR ARC 2015 I Cruising
Why Not Swan 56 17.53 Fabio Scalzi ITA ARC 2015 I Cruising
Whyknot Jeanneau 57 17.78 Magnus Rydén & Carl Palm Stockholm SWE ARC 2015 I Cruising
Widago Leopard 48 14.75 Guyon & Ali Moseley Florida USA ARC+ Cape Verde 2015 IV MultiHulls
Working on a Dream Jeanneau Sun Odyssey 49 14.98 Hans Hansell SWE ARC+ Cape Verde 2015 I Cruising
Y2K Beneteau Oceanis 50 15.10 Massimiliano Terragni MI ITA ARC 2015 I Cruising
Zenaide Lagoon 52 15.85 Daniele Patania MLT ARC 2015 IV MultiHulls