can we help
+44(0)1983 296060
+1 757-788-8872
tell me moreJoin a rally

Menu

Entries

Current Entries

Please click a boat name to see further details about that entry.

Boat Name Design LOA(m) Display Name Flag Route Division
Adela Meta Dalu 47 14.80 Peter Shoosmith FRA St.Lucia - St.Lucia I Cruising
Alpheratz Swan 51 CB 15.54 Thomas Toohey USA St.Lucia - St.Lucia I Cruising
American Spirit II Beneteau 40 12.14 Brian Fox USA San Blas - St.Lucia I Cruising
Andromeda V Grand Soleil 50 14.92 Jorge Mitjavila ESP St.Lucia - St.Lucia I Cruising
Avocet Jeanneau Sun Odyssey 49 14.96 Derry Ryder IRL St.Lucia - St.Lucia I Cruising
Boingo alive Grand Soleil 50 14.92 Kurt Iseli SWZ St.Lucia - St.Lucia I Cruising
BriZo Discovery 55 17.00 Stuart Smith GBR St.Lucia-New Zealand I Cruising
C Kajak 01.88 Kai Möhrle DEU St.Lucia - Australia I Cruising
Caduceus of Burnham Amel 54 16.40 Martin & Elizabeth Bevan GBR St.Lucia-New Zealand V Open
Celebrate Taswell 58 AS 17.75 Charlie & Cathy Simon USA St.Lucia - St.Lucia V Open
Chez Nous Leopard 40 11.97 Jonathan & Donna Robinson USA St.Lucia-New Zealand IV MultiHulls
CHIKA-lu X Yachts X-612 18.29 Hubert Hirschfeld DEU St.Lucia - St.Lucia I Cruising
Circe Hallberg Rassy 48 15.17 Karl Heinz Virnich DEU St.Lucia-New Zealand I Cruising
Civetta II Janmor 45 14.30 Vladimir Porvaznik SVK St.Lucia - St.Lucia I Cruising
Dasha Way Fountaine Pajot Lipari 41 12.20 Darrell Williamson AUS San Blas - Australia IV MultiHulls
Dinghy Dehler 39 SQ 11.99 Lothar Vincentz DEU St.Lucia - St.Lucia I Cruising
Festina Lente Amel Super Maramu 2000 15.97 Silvano Sighinolfi & Vittorio Setti ITA St.Lucia - St.Lucia I Cruising
Firefly Humphries Yachting World 42 12.80 Paul Ellis GBR St.Lucia-New Zealand I Cruising
Flomaida II Amel 54 17.20 Christoph Hartung DEU St.Lucia-New Zealand I Cruising
Folie a Deux Lagoon 380 11.56 Tim Ramsey USA San Blas - St.Lucia IV MultiHulls
Free & BrEasy Manta 40 12.10 Roger Stokes CAN St.Lucia - St.Lucia IV MultiHulls
Ghost XC 45 13.86 Tim & Clare Hagon GBR St.Lucia - St.Lucia I Cruising
Hebe Discovery 55 16.75 Andrew & Jane Lax GBR St.Lucia - Australia I Cruising
II Audeacious Contest 48CS 14.75 Tommy Aude USA San Blas - Australia I Cruising
Kathea Swan 53 16.48 Heinrich Voelker DEU St.Lucia - Australia I Cruising
Ko-Ko Najad 570 17.50 Ellen Bjerknaes & Haakon Dyremyhr NOR St.Lucia - Australia I Cruising
Lluiton Hallberg Rassy 53 16.44 Xavier Badia ESP St.Lucia - St.Lucia I Cruising
Merlyn of Poole Oyster 45 13.60 Jenny & Jonathan Crowe GBR St.Lucia - St.Lucia I Cruising
NDS Darwin Lagoon 620 18.90 Alejandro Ivanissevich GGY St.Lucia - St.Lucia IV MultiHulls
Nexus Semi Custom Catamaran 17.90 Russ & Laurie Owen USA St.Lucia - St.Lucia IV MultiHulls
Polaris Hanse 47 H 14.19 Michael Haufe DEU St.Lucia - St.Lucia I Cruising
Saphir Jeanneau Sun Odyssey 39i 11.86 Erling & Gro Kleiberg NOR St.Lucia - St.Lucia I Cruising
Seaduced Discovery 55 16.50 John Craven GBR San Blas - Australia I Cruising
Shaya Moya Oyster 56 17.49 Don Smyth GBR Australia - St.Lucia I Cruising
Skyelark of London Skye 51 15.54 Dan Bower MLT St.Lucia - Australia I Cruising
Spirit of Alcides Challenger 39 13.04 Garry Pallot AUS ARC Panama V Open
Starblazer Hallberg Rassy 42F 12.96 John & Joyce Easteal GBR St.Lucia-New Zealand I Cruising
Sweet Pearl Outborn 44 13.40 Tom & Sandra Frank SWZ St.Lucia - St.Lucia I Cruising
Trillium Hallberg Rassy 46 14.78 Sherry & Dennis Day USA St.Lucia-New Zealand I Cruising
Tulasi Amel 64 19.60 Anneliese & Manfred Stoll GBR St.Lucia-New Zealand Invitation Cruising
Umineko St. Francis 43 13.11 Motoyuki Sato VGB ARC Panama V Open
ViVo Fountaine Pajot Eleuthera 60 18.29 Michael Roberts USA St.Lucia - Australia IV MultiHulls