can we help
+44(0)1983 296060
+1 757-788-8872
tell me moreJoin a rally

Menu

Entries

Current Entries

Please click a boat name to see further details about that entry.

Boat Name Design LOA(m) Display Name State Flag Route Division
Aegira Beneteau Oceanis 44 Clipper 13.41 Vibeke Sjøkvist NOR ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Aliara Malo 36 Classic 11.78 Kent Haglund SWE ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Aluaka K&M - Stadtship 54AC 16.45 Davide Zerbinati CR ITA ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Amanda Beneteau Oceanis 430 12.96 Andreas Ellefsen Akershus NOR ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Amari Hylas 46 14.10 Dottie & Will Clower FL USA ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Amarys Pogo 36 10.86 Eric Vinay FRA ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Arantelle Amel Santorin 14.00 Marc Benoist FRA ARC+ 2019 St.Vincent I Cruising
Ariel Hallberg-Rassy 53 16.44 Paolo Casoni ITA ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Bamsen 4 Hallberg-Rassy 62 18.85 Christer Thane Västmanland SWE ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Belafonte Bavaria Vision 50 14.99 Samuel Weber CHE ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Boomerang Elan 340 09.99 Steve Stokes Kent GBR ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Cadences RM 1200 11.99 Christian Ide DEU ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Cape Town C-Yacht 10.40 10.40 Jan Hinderer DEU ARC+ 2019 St.Vincent I Cruising
Cara of Bute Contest 44CS 13.56 Richard Stanage Lancs GBR ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Caritas Contest 50CS 14.99 Ken Elman Suffolk GBR ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Caroline Southerly 42 RST 12.86 Jochen Schaefer Berlin DEU ARC+ 2019 St.Vincent I Cruising
Catweazle Allures 45 13.98 Harriet Whitehouse FRA ARC+ 2019 St.Vincent I Cruising
Cavatina Hallberg-Rassy 46 14.78 Anders Sundqvist SWE ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Charis Beneteau Oceanis 45 13.90 Brian Astbury Devon GBR ARC+ 2019 St.Vincent I Cruising
Circus of Southampton Grand Soleil 45 13.90 Robin Mackenzie North Yorkshire GBR ARC+ 2019 St.Vincent I Cruising
Cuvee Beneteau Oceanis 51.1 15.94 Rob Greenwell TAS AUS ARC+ 2019 St.Vincent I Cruising
Dalliance of Chichester Freebird 50 15.24 Ryan Brookes GBR ARC+ 2019 St.Lucia IV MultiHulls
Domini Catana 47 14.20 Julian Ronnie London GBR ARC+ 2019 St.Lucia IV MultiHulls
Dreamcatcher of the Oceans Hallberg-Rassy 48 14.99 Edward Walton Oxfordshire GBR ARC+ 2019 St.Vincent I Cruising
Escapade of Plymouth Hallberg-Rassy 41 12.48 Shaun Rowlatt Hampshire GBR ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
FatCat Leopard 48 14.75 Eric Gelinas QC MHL ARC+ 2019 St.Vincent IV MultiHulls
Fidelis Amel 54 17.20 Jeroen Jeltes NLD ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Flying Dolphin Mason 53 Ketch 16.31 Lane Jacobs VT USA ARC+ 2019 St.Vincent I Cruising
Free Spirit Island Packet 485 15.70 Debra Zyborska Mugla GBR ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Freedom Farrier 39 12.00 Matthias Hilpold Salzburg NLD ARC+ 2019 St.Lucia IV MultiHulls
Gigi Hallberg-Rassy 44 13.68 Peter Mathias SC USA ARC+ 2019 St.Vincent I Cruising
Hanna Hallberg-Rassy 57 17.44 Vasyl Senyuk DEU ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Hepzibah Moody 425 12.70 James Larmuth North Yorkshire GBR ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Hummingbird Clipper 60 18.26 Bruce Jacobs GBR ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Hurah Hallberg-Rassy 43 13.57 Joe Spina NY COK ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Irie Life Fountaine Pajot Saona 47 13.94 Michael Grote TX VGB ARC+ 2019 St.Lucia IV MultiHulls
Island Wanderer Island Packet 485 15.70 Alan Broadbridge Warwickshire GBR ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Jan Hallberg-Rassy 48 MK II 14.99 Giorgio & Jan Aru Mississippi USA ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Janus Oyster 575 17.89 Robert James Glamorgan GBR ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Joker Bavaria Cruiser 46 14.27 Leif Olsson SWE ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Kaimana Jeanneau 51 15.38 William Whidden Washington USA ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Kari of Lymington Oyster 46 14.27 Andy Wells GBR ARC+ 2019 St.Vincent I Cruising
La Linea Neel 51 15.60 Per Inge Haavik NOR ARC+ 2019 St.Lucia IV MultiHulls
La Rebeldia de Ulyses North Wind 68 ft 20.80 Juan Jose Garcia-Egocheaga Bizkaia ESP ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Layla Jeanneau 64 20.10 Malcolm Goater GBR ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
L'Entente Cordiale Amel 50 15.51 Arnaud Martin FRA ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Life of Reilly III Dufour 500 15.10 Peter Blunden Nova Scotia CAN ARC+ 2019 St.Vincent I Cruising
Luce di Mare Hallberg-Rassy 412 12.65 Nicholas Hine London GBR ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Mabetica Noordkaper 43 14.00 Martin Rickert DEU ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Mary II Hallberg-Rassy 55 16.68 Michael Pierre Cadier SWE ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Mathilda av Lomma Hallberg-Rassy 46 14.78 Richard Munton SWE ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Meltemi Beneteau Oceanis 54 16.69 DHH e.V. DEU ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Nauplios OVNI 435 13.37 Elaine Sneddon Middlesex GBR ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Neverland Allied Princess 10.97 Mike & Monica Gould Virginia USA ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
New New 18.29 Aldo Fumagalli ITA ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Ngahue IV Hallberg-Rassy 53 16.44 Marco Thyssen & Laura Braive NLD ARC+ 2019 St.Vincent I Cruising
Nomad OVNI 445 13.80 Slawomir Szulc Kent GBR ARC+ 2019 St.Vincent I Cruising
North Wind Jeanneau Sun Odyssey 509 15.24 Kathy & Carlos Herrera Michigan USA ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
OCA Sunreef 60 19.22 Nicolas Blatt CYM ARC+ 2019 St.Lucia IV MultiHulls
Ocean Spirit Contest 48CS 14.75 Josef Kaemmerer NRW DEU ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Odysseus Jeanneau Sun Odyssey 42 12.80 Max Thomasius CHE ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Oktant Outremer 45 14.70 Wolfram Voelcker DEU ARC+ 2019 St.Vincent IV MultiHulls
Orama Beneteau Oceanis 473 14.30 Ingve Kjelsrud NOR ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Panther Grand Soleil 43 13.25 David Hall Surrey GBR ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Papageno Dufour Grand Large 525 15.31 Ed Britton GBR ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Paraty Grand Soleil 46 13.99 Andries Gerrit Versteeg NLD ARC+ 2019 St.Vincent I Cruising
Penelope Hallberg-Rassy 43 13.57 Franz X & Susanne Mayer Bayern DEU ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Pink Parrot Bavaria Cruiser 45 13.60 Randy Nielsen NOR ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Puckle Dix 43 Pilot 13.35 Ian Edwards Staffs GBR ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
San Neel 51 15.60 Mathias Wagner DEU ARC+ 2019 St.Lucia IV MultiHulls
Sana Hallberg-Rassy 64 19.85 Asle Helgheim NOR ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Santa Esmeralda Bavaria Cruiser 33 10.25 Andreas Germann Rheinland Pfalz DEU ARC+ 2019 St.Vincent V Open
Saoirse Hanse 455 13.95 Wolfgang Bee DEU ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Sapphire II of London Discovery 67 20.79 Simon Phillips GBR ARC+ 2019 St.Vincent I Cruising
Sarah Hanse 588 17.20 Thomas Nicolaisen NOR ARC+ 2019 St.Vincent I Cruising
SeaU Fountaine Pajot Saona 47 13.94 Lars Olav Habberstad NOR ARC+ 2019 St.Lucia IV MultiHulls
Serenity Beneteau Oceanis 40 12.15 Kevin Hirsch Hessen DEU ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Silent Progression Beneteau Oceanis 473 14.30 Mark Mcinnes WA JEY ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Sirena Fountaine Pajot Helia 44 13.30 Martin Hanspeter Lutz Zug CHE ARC+ 2019 St.Lucia IV MultiHulls
Song of the Sea Najad 460 13.95 Tore Janson SWE ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Songbird Najad 460 13.95 Tamsin Whalley & Matt Lang GBR ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Songster Oyster 39 12.03 Bob Phillips & Dr Eileen Wilson NSW GBR ARC+ 2019 St.Vincent I Cruising
Spindrift Oyster 53 16.41 Anthony Byrne NY USA ARC+ 2019 St.Vincent I Cruising
Spirella Bavaria Cruiser 42 12.99 Atle Mørch NOR ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Struan Beneteau First 345 10.52 Tina Louise Germaine Devon GBR ARC+ 2019 St.Vincent I Cruising
Sunbird CNB Bordeaux 60 18.38 John Maxted Surrey GBR ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Swiss Lady Sunbeam 44 13.40 Jean-Claude Gerber NLD ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
The Pink Pearl Beneteau First 50 14.98 Monica Lie Akershus NOR ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Tohuwabohu Parker 335 10.21 Holger Aulrich Mecklenburg-Vorpommern DEU ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Triton Privilege 37 11.13 Michael Truschka Sachsen DEU ARC+ 2019 St.Lucia IV MultiHulls
Tropicool Leopard 50 15.39 Aurore Leoger FRA ARC+ 2019 St.Vincent IV MultiHulls
Vida Bavaria Cruiser 37 11.30 Mads Lillelund DNK ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Viking Hallberg-Rassy 46 14.78 Andrew Ralph Isle Of Wight GBR ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Viva Hanse 495 15.40 Zeljko Turina CHE ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Wild Spirit II Jeanneau 51 15.38 Kevin Horne California USA ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Wilson Bavaria 49 14.95 Callberg Sportiskola Budapest NLD ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Wolo Reinke S11 11.90 Marco Hopfmann DEU ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Xerric North Wind 47 14.25 Harald Berge NOR ARC+ 2019 St.Vincent I Cruising
Yolo Oyster 625 19.37 Gottfried Boehringer Ontario JEY ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising
Zan Catana 50 16.00 Martin Beck Devon GBR ARC+ 2019 St.Lucia IV MultiHulls
Zappa Hallberg-Rassy 43 13.60 Tor Oiseth NOR ARC+ 2019 St.Lucia I Cruising