can we help
+44(0)1983 296060
+1 757-788-8872
tell me moreJoin a rally

Menu

Entries

Current Entries

Please click a boat name to see further details about that entry.

Boat Name Design LOA(m) Display Name Flag Route Division
Adelante Jeanneau Sun Odyssey 50DS 14.75 Kyrre Lind-Isaksen NOR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Alana Bavaria 46 13.99 Are Hauger NOR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Aleide Hallberg-Rassy 48 14.99 Maurizio Miele ITA ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Appa Outremer 52 15.85 Erik Larsson USA ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
Aria Legra Hallberg-Rassy 340 10.36 Carol Wu GBR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Arkyla Regina 43 13.80 James Kenning GBR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Asja Jeanneau Sun Odyssey 469 14.05 Daniel Tydecks DEU ARC+ 2024 Grenada I Cruising
AT C Excess 11 12.08 Maarten Coumans NLD ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
Athena Nautitech 44 13.30 Stephen Elnor GBR ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
Atlas Outremer 51 15.65 Atle Loge MHL ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
Avanti Bali 5.4 16.20 Mustafa Sabri Unluturk TUR ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
Blue Goose Moody 46 14.06 Pete Barlow GBR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Blue Marlin Dehler 41DS 12.45 Rune Forde NOR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Blue Passion Beneteau Oceanis 58 17.75 Helmut Rainalter FRA ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Bohemia Nautitech 46 Open 14.02 David Novotny ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
Bonvivent Garcia 14.88 Kris Mertens BEL ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Born to Run Xp 44 13.28 Carl Corneliussen ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Carina Oyster 595 19.05 Andy Heppel GBR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Carisma Jeanneau Sun Odyssey 54DS 16.75 Kristine Bukholm NOR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Christina Najad 520 15.85 Kristian Hægeland NOR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Coconut Jeanneau Sun Odyssey 49DS 14.98 Ewan Hind GBR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Dagmar Dufour 405 Grand Large 12.17 Arto Alnehall SWE ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Distraction Oyster 595 19.05 Simon Tysoe GBR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Drifter Cantiere del Pardo 15.00 Ton Van Gaalen NLD ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Duet Excess 14 13.97 John Hodgson GBR ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
Elixer X-46 14.00 Jan-Pieter Klaver NLD ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Endorfina Swan 54 16.48 Mario Morino ITA ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Frances Louise V Amel Santorin 14.00 Helen Harbour GBR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Frenesi Nauticat 43 13.01 Martin Hakansson SWE ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Geronimo Excess 14 15.99 Rainer Möller DEU ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
Geronimo of Orwell Jeanneau Sun Odyssey 37 11.40 Charles Arbuthnot GBR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Gertha 5 Swan 46 Mk I 14.35 Simon Ridley GBR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Gilli Allures 45.9 14.60 Lance Staughton USA ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Gloriana Malo 11.35 Petra Schinle JEY ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Grey Hippo Beneteau Oceanis 45 13.93 Theo Van Rijn NLD ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Helios Lagoon 380 S2 11.55 Christer Sjö SWE ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
Imi Ola Fountaine Pajot Saona 47 13.94 Jane Papasolomontos GBR ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
Inflagranti Oyster 575 17.88 Hans Rudolf Brunnhofer CHE ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Isabel Southerly 47 14.04 Paul Cooper ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Issa Excess 15 15.00 More Sailing Seglingsresor AB HRV ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
JPearl Finot 16.00 Amedeo Gambino FRA ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Kaia II of Vancouver Leopard 46 14.14 Will & Sarah Curry CAN ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
Kaimana Jeanneau Sun Odyssey 51 15.38 Bill Whidden USA ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Kolumbada II Graham Radford 16,75 16.75 Grzegorz Kozera POL ARC+ 2024 Grenada I Cruising
La Defiance Sweden Yachts 42 13.26 Michael Koch SWE ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Lady Five Najad 361 11.20 Bruno Quirion CAN ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Ladyshave II Hanse 430 e 13.11 Ajas Mellbye ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Les Papillons Beneteau 57 18.00 Phill Blundell GBR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Lua Carter 33 10.50 Maximilian Rüther DEU ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Lucid Dream Hanse 575 17.15 Ercan Cercioglu TUR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Lucky Enough Privilege 510 15.24 Ryan Hamilton MHL ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
Luminous 3 Solaris 74RS 22.00 John Mcdonnell GBR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Mageia Hanse 460 14.60 Christopher Francis GBR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Mon Repos Contest 41 12.50 Waldemar Pizon POL ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Mor Toad Rustler 42 12.80 Eamonn Naughton GBR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Morgan's Moon Halberg Rassy 43 13.57 Pietro Francesco Toselli ITA ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Myrto Lagoon 400 S2 11.97 Ken Schwabenton USA ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
Nakula Dixon 69 21.03 Masahisa Saito MYS ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
NAR Jeanneau Yacht 65 20.20 Sukru Unluturk ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Narganá Fountaine Pajot Aura 51 15.54 Francisco Poyales ESP ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
New L’attitude Lagoon 450 F 14.45 Michael Buckley USA ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
Nimana Bavaria 46c 13.60 Georgi Rusev Nikolov BGR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Notorious Beneteau 424 Clipper 13.09 Rasmus Haurum Christensen DNK ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Ocean Crosser Lagoon 42 12.80 Eirik Lutnaes NOR ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
Oceanaire Grand Soleil 56 16.90 Christopher Fautley GBR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Onyva Mondiale Amel 55 17.30 Nicholas Lowe GBR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Oxane Outremer 49 14.99 Alexandra Marlier FRA ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
Pat Bon Bordeaux 60 18.60 Peter Bamford GBR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Perle III Leopard 38 11.58 Kim Hansen DNK ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
Piment Rouge Catana 50 15.01 Pierre De Saint-Vincent FRA ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
Qualia Lagoon 42-2 12.80 Fernando Samaniego USA ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
Questor Astra 42 13.00 Millard Farmer USA ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
Revelation Amel Super Maramu 2000 16.00 Neil Meyrick GBR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Salt Excess 14 15.99 Arnold Hofstra NLD ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
Salto Outremer 52 15.80 Henrik Vestnes NOR ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
Samba X-Yachts Xc 45 13.86 Michiel Toes NLD ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Samphire Spirit Oyster 53 16.15 Sean & Alison Hinde GBR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Santosa Bruce Roberts 532 16.05 Sophie Bax GBR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Scotch Mist Harman 60 18.00 Andrew Atkinson JEY ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Sea Rose Jeanneau Sun Odyssey 440 13.00 Tom Grimmett USA ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Seren Wen Hallberg-Rassy 43 13.57 Matthias Giessler & Corinne Wyss CHE ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Shanna X-Yachts XC 45 13.86 Peter Joachim Steinmann CHE ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Silver Moon Ovni 370 11.95 Alexandra Spiegel USA ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Sizzle Outremer 55 16.69 Simon Cook ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
Spindrift Sweden 42 13.60 Andrew Kimpton GBR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Stargazing Hanse 548 16.22 Thor Bendik Weider NOR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Sun Cloud Bavaria 46 C 13.99 Peter Borzucki DEU ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Supergirl Solaris one 48 14.90 Matthias Stalherm DEU ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Tally Ho Jeanneau Sun Odyssey 39i 12.00 Karen Dunn GBR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Tartuga Beneteau Oceanis 48 14.63 Charlie Arden ARC+ 2024 Grenada I Cruising
TBC Mork unknown 13.70 Odd Ivar Mork ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
TOMCAT Lagoon 46 13.99 Thomas Feldmann GBR ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
Tragaluz ICE 60 18.00 Paulo Ribero VGB ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Tunø Hallberg-Rassy Monsun 31 09.36 Philipp Guggenmoos DEU ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Twin Joy Lagoon 50 15.54 Ilves Invest Ou EST ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
unknown unknown 12.80 Juan Luis Simunovic GRC ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Vaihere Nautitech 44 Open 13.30 Tim Cooper SMR ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
Velocity Hallberg Rassy 40 12.40 Thomas Proctor JEY ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Watergaw Southerly 135 13.46 Alistair Todd GBR ARC+ 2024 Grenada I Cruising
Yggdrasil Nautitech Open 40 12.19 Espen Brandt-Kjelsen NOR ARC+ 2024 Grenada IV MultiHulls
Zia Amel Super Maramu 16.00 David Bruce ARC+ 2024 Grenada I Cruising