can we help
+44(0)1983 296060
+1 757-788-8872
tell me moreJoin a rally

Menu

Entries

Current Entries

Please click a boat name to see further details about that entry.

Boat Name Design LOA(m) Display Name Flag Route Division
A Plus 2 Amel 54 17.20 Jean & Christiane Metz GBR ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
a24e-N Hanse 508 15.55 Marco Avella USA ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Akoya Oyster 565 18.09 Hugh Mullens GBR ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Albicilla Najad 490 15.01 Marthe Faugstad & Anders Landro NOR ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Alize Jeanneau 57 17.37 Knut Pfeiffer USA ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Anthos Bavaria Cruiser 42 12.99 Vera Huehn DEU ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Aqualina Contest 48CS 14.86 Kurt Hunziker CHE ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Ara Neel 51 15.60 Carl Kafarowski CAN ARC+ 2021 St.Lucia IV MultiHulls
Arya Arcona 465 Carbon 14.09 Tor-Anders Puck NOR ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Avalon Sunbeam 42. 12.90 Karsten Müller DEU ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Bare Necessities Oyster 82 25.15 Bare Necessities Ltd GBR ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Beach View Lagoon 400 12.19 Bill Elenbaas USA ARC+ 2021 St.Vincent IV MultiHulls
Big Bubble Skimmer 39 (Dick Zaal) 12.00 Tillmann Coxhead AUS ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Bigbird Neel 47 14.33 Steve Oleary ARC+ 2021 St.Lucia IV MultiHulls
Blonde Moment Hallberg-Rassy 48 Mk II 14.99 Paul Wade GBR ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Blue Jeanneau Sun Kiss 47 14.40 Donald O'neill JEY ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Blue Baloo Sunbeam 44 13.40 Guido Andreas Bauer DEU ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Bolero Swan 47 (S&S) 14.58 Nick & Maz White GBR ARC+ 2021 St.Vincent I Cruising
Brainwave X-Yacht XC 50 15.24 Nicolas Rouge & George Gasser CHE ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Carinya II Taswell 49 14.88 Matthew Thomas GBR ARC+ 2021 St.Vincent I Cruising
Carpe Diem Lagoon 15.85 Dale Simonson ARC+ 2021 St.Vincent IV MultiHulls
Cesarina Swan 55 17.40 Dietmar & Emma Henke DEU ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Charlotte Sometimes Bavaria 42 Cruiser 12.99 Johan Christian Havstad NOR ARC+ 2021 St.Vincent I Cruising
Chiscos Warrior 40 12.00 Helen King GBR ARC+ 2021 St.Vincent I Cruising
Coco Fountaine Pajot Lucia 40 11.73 Alfie Moore & Ceylan Kioufi GBR ARC+ 2021 St.Lucia IV MultiHulls
Coorabell Beneteau Oceanis 50 15.10 Ron Driver AUS ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Daisy Beneteau First 45.6 13.87 Torben Lundgren DNK ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Delite Wauquiez 47PS 14.35 Derek Frame & Yvette Kresner GBR ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Desiree Hallberg-Rassy 44 14.45 William Wrinch GBR ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Dora Jeanneau Sun Legende 41 12.50 Kathrine Woie & Kenneth Ulevik NOR ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Dudley Docker Dufour 470 15.01 Tim Davies GBR ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Dulcinea Hallberg-Rassy 43 Mk II 13.57 Andreas & Ulrike Werner DEU ARC+ 2021 St.Vincent I Cruising
Dumia CNB Bordeaux 60 18.59 Hans-Peter Howaldt & Hendrik Haag DEU ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Escapade of London Oyster 47 14.30 Martin & Caron Wagstaff GBR ARC+ 2021 St.Vincent I Cruising
EXIT One Privilege Signature 510 17.09 Volker Braun JEY ARC+ 2021 St.Lucia IV MultiHulls
Fai-La van de Stadt Caribbean 40 12.00 Marc & Conny Dröge NLD ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Favorita of Hamble Bavaria 51 15.60 Barnaby Green GBR ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Flow Class 40 12.19 Luca Sabiu ITA ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Fly the Coop Fountaine Pajot Helia 44 13.41 Troy Cooper AUS ARC+ 2021 St.Lucia IV MultiHulls
Free Spirit Jeanneau Sun Odyssey 42DS 12.93 James Bull GBR ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Free Spirit Island Packet 485 15.70 Debra Zyborska GBR ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Griselda Hanse 370 11.35 Nicola Stamp & Gerry Baker GBR ARC+ 2021 St.Vincent I Cruising
Hibernian Moody 54DS 17.10 Conor Haughey IRL ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
High Cotton Ted Hood 52 15.85 John Youngblood ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Invictus 1 Beneteau 57 17.80 Robert Stefan Drew AUS ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Ithaka Hallberg-Rassy 412 12.61 Kitty & David Bessey USA ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Just4Fun Jeanneau Sun Odyssey 49i 15.07 Thomas Henkelmann DEU ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Kaimana Jeanneau 51 15.38 William Whidden USA ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Karayato TRT 1200 12.00 Niels Pontoppidan NOR ARC+ 2021 St.Lucia IV MultiHulls
Katharsis Beneteau Oceanis 45 13.50 Jacek Marchlewski POL ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Khamsin Beneteau 51.1 15.43 Jerremy Norton GBR ARC+ 2021 St.Vincent I Cruising
Kirima Maxi 1300 13.10 Richard Hill GBR ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Lady Linda Oyster 625 19.37 Garry Swindell GBR ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Latobe Oyster 72 22.78 Peter Griffiths GBR ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Lir Lagoon 450S 13.96 Brendan Cahill IRL ARC+ 2021 St.Lucia IV MultiHulls
Luna Dufour 44 13.41 Richard & Annabell Rous GBR ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Manuia Contest 46 14.30 Claus-Jürgen Farin & Albrecht Schmidt DEU ARC+ 2021 St.Vincent I Cruising
Marco Polo Beneteau Oceanis 473 14.70 Tomas Sweijer SWE ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Mary II Hallberg-Rassy 55 16.68 Michael Cadier SWE ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Minerva Regina af Vindö 38 11.80 Per Stenberg SWE ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Mistral of Portsmouth Oyster 56 17.09 Karen & Chris Parker GBR ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Moana Dufour 500GL 15.10 Gottfried Kiefer CHE ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Morgane of Sark Hallberg Rassy 46 14.78 Herco Tibboel NLD ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Mystique Beneteau Oceanis 46 14.40 Mark Larrimore GBR ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Night&Day Malö 40H 09.55 Nick Adams GBR ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Northern Light II Hanse 505 15.30 Michael Loftus GBR ARC+ 2021 St.Vincent I Cruising
Nova Jeanneau Sun Odyssey 42DS 12.93 Stefan Poelkow DEU ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Obelix Baltic 38 DP 11.61 Alberto Rizzotti ITA ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Orion Allures 39.9 12.65 Karl-Rudolf Stratmann DEU ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Our Time Nautitech 46 Open 13.79 Robin & Andrea Gimson GBR ARC+ 2021 St.Vincent IV MultiHulls
OWA Saba 50 Fountain Pajot 15.24 Adriana Arenas USA ARC+ 2021 St.Lucia IV MultiHulls
Oxidiana X-Yachts X-442 13.48 Ignazio Cusumano ITA ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Papaki Bavaria Cruiser 46 14.05 Kai Robert & Monica Solheim NOR ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Pika Grand Soleil 40 12.00 Lancelot Voute CHE ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Pius Hallberg-Rassy 53 16.43 Alberto Pradella ITA ARC+ 2021 St.Vincent I Cruising
Quiviana Primero Beneteau 50 15.00 Javier Bereincua ESP ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Restless of Stornoway Rustler 36 10.77 Ann Macneill ARC+ 2021 St.Vincent I Cruising
Rob Roy III Catana 531 17.20 Stephan & Cosima Friedel DEU ARC+ 2021 St.Vincent IV MultiHulls
Sandy Cay Full Moon 49 16.00 Geert Jan Leest NLD ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Shaya Moya Oyster 56 17.50 James Snell GBR ARC+ 2021 St.Vincent I Cruising
Silver Lining of London Oyster 575 17.88 David Morriss GBR ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Songbird Najad 460 13.95 Tamsin Whalley GBR ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Stella Elan Impression 384 11.55 Pieter Pollet BEL ARC+ 2021 St.Lucia V Open
Sundance II Baltic 42 C&C 12.94 Hannu Hiilamo FIN ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Sweet Dreams Unique 13.40 Rosalind Preston GBR ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Topaz Rival Rival 36 10.97 Dawn Kelly & Martin Whitfield GBR ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Tortuga Lagoon 42 12.80 Nicholas Tengelin DEU ARC+ 2021 St.Lucia IV MultiHulls
Ubuntu Fontaine Pajot Astrea 42 12.57 Luis Enrique Avella Arenas USA ARC+ 2021 St.Lucia IV MultiHulls
unknown Lagoon 46 14.02 Kristopher Moller USA ARC+ 2021 St.Lucia IV MultiHulls
Valent Oyster 55 16.84 Will & Suzy Collins GBR ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Walkabout Beneteau Oceanis 45 13.70 Andrew & Traci Roantree GBR ARC+ 2021 St.Vincent I Cruising
Wethomi GibSea 126 13.20 Michael Pilar Von Pilchau DEU ARC+ 2021 St.Vincent I Cruising
Wubbels Bavaria 430 Caribic 13.38 Hendrik Lijesen NLD ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising
Zelda Breehorn 37 11.30 Heikki Mentula FIN ARC+ 2021 St.Lucia I Cruising