can we help
+44(0)1983 296060
+1 757-788-8872
tell me moreJoin a rally

Menu

Entries

Current Entries

Please click a boat name to see further details about that entry.

Boat Name Design LOA(m) Display Name Flag Route Division
A Plus 2 Amel 54 17.20 Jean & Christiane Metz GBR Saint Lucia - Australia I Cruising
Allegria Southerly 480 14.98 Peter Lansdale GBR Saint Lucia - Australia I Cruising
Andrew Hanse 588 17.20 Piero Zucchelli FRA Saint Lucia - Australia I Cruising
Arrayan 2 Gilles Vaton 23.78 Marc Yreux FRA Saint Lucia - Australia I Cruising
Baybreeze Island Packet 380 12.06 Paul Duffy & Kirstie Haycock GBR Saint Lucia - Saint Lucia I Cruising
Breathless Maple Leaf 72 24.00 Roland Manarin USA Saint Lucia - Australia V Open
Bunny Moody 38 11.59 Luis Francescoli BEL Saint Lucia - Australia I Cruising
Cacique IV Frers 55 16.60 Alexander Wells ARG Saint Lucia - Australia I Cruising
Casamara Discovery 55 17.00 John & Susan Simpson GBR Saint Lucia - Australia I Cruising
Cavatina Hallberg-Rassy 46 14.78 Anders & Marie Sundqvist SWE Panama (Colon) to Australia I Cruising
Che Figata Hylas 56 17.07 Zack & Jill Hummel USA Saint Lucia - Saint Lucia I Cruising
Dessus Sunreef 60 18.29 Stephen Wright GBR Saint Lucia - Saint Lucia IV MultiHulls
Escape CNB 66 20.60 Annemarie & Karl Frank DEU Saint Lucia - Australia I Cruising
Fish Eagle II Jeanneau Sun Odyssey 509 15.38 Nigel Alexander Banks CAN Saint Lucia - Saint Lucia I Cruising
Gian Jeanneau Sun Odyssey 54DS 16.75 Wolfgang Hass MLT Saint Lucia - Saint Lucia I Cruising
Hera Catana 50 15.30 Paul Frew GBR Saint Lucia - Australia IV MultiHulls
Herceg-Novi Roberts 58 20.00 Nikola Kovilic USA Saint Lucia - Australia I Cruising
Hibernian Moody 54DS 17.10 Conor Haughey IRL Saint Lucia - Saint Lucia I Cruising
Hope Hylas 49 14.90 Patrick John Miller USA Panama (City) - Australia I Cruising
Inky Blue Outremer 51 15.65 Kingsley & Katharine Webb GBR Saint Lucia - Saint Lucia IV MultiHulls
Invictus 1 Beneteau 57 17.80 Robert Drew AUS Panama (Colon) to Australia I Cruising
Island Wanderer Island Packet 485 15.70 Alan Clive Broadbridge GBR Australia (NT) to Caribbean I Cruising
Jan Hallberg-Rassy 48 MkII 14.99 Giorgio Maria Aru USA Australia (QLD) to Caribbean I Cruising
Jubilate Mare Oyster 47 14.71 Paul Townsend GBR Australia (NT) to Caribbean I Cruising
Justina Amel 54 17.20 Marcia & John Lutostanski USA Saint Lucia - Saint Lucia I Cruising
KaliX X-Yachts X4-3 13.08 Jean-Louis Alixant FRA Saint Lucia - Saint Lucia I Cruising
Lir Lagoon 450S 13.96 Brendan Cahill IRL Saint Lucia - Saint Lucia IV MultiHulls
Lover Of The Light Island Packet 485 15.70 Ken & Cheryl Hilk USA Saint Lucia - Saint Lucia I Cruising
Maisie Dean 5000 15.24 Martin Müller-Duysing CHE Saint Lucia - Australia IV MultiHulls
Manuia Contest 46 14.30 Claus-Jürgen Farin & Albrecht Schmidt DEU Saint Lucia - Saint Lucia I Cruising
Mistral of Portsmouth Oyster 56 17.47 Karen & Chris Parker GBR Saint Lucia - Saint Lucia I Cruising
Moana Dufour 500GL 15.10 Gottfried & Sandra Kiefer CHE Saint Lucia - Australia I Cruising
Mood Magic Moody Carbineer 44 13.41 Mike & Sharon Lloyd JEY Saint Lucia - Saint Lucia I Cruising
Orion Allures 39.9 12.65 Karl-Rudolf Stratmann DEU Saint Lucia - Saint Lucia I Cruising
Our Time Nautitech 46 Open 13.79 Robin & Andrea Gimson GBR Saint Lucia - Australia IV MultiHulls
Petite Ourse Elan Impression 434 13.41 Jérôme & Anne Hours FRA Saint Lucia - Saint Lucia I Cruising
Rainbow Amel 55 17.30 Hans-Peter Neumayer DEU Australia (NT) to Caribbean I Cruising
Renegade Hylas 54 16.48 Jeff & Julie Taylor USA Saint Lucia - Saint Lucia I Cruising
Rob Roy III Catana 531 17.20 Stephan & Cosima Friedel DEU Saint Lucia - Saint Lucia IV MultiHulls
Rum Truffle Moody 49 14.05 Mark Thurlow GBR Saint Lucia - Australia I Cruising
Sapphire Jeanneau Sun Odyssey 54DS 16.36 Will McCammon Jr USA Saint Lucia - Saint Lucia I Cruising
Sea Monster Beneteau Oceanis 50 15.10 Jeremy Chase Australia (NT) to Caribbean I Cruising
Side Track Fountaine Pajot Astrea 42 12.58 Geoff St Clair AUS Saint Lucia - Australia IV MultiHulls
Szel Sundeer 64 19.81 James Abdy Collins GBR Saint Lucia - Australia I Cruising
Take Off Grand Soleil 54 16.26 Jorgen Wennberg SWE Saint Lucia - Saint Lucia I Cruising
Tam Lin Hallberg-Rassy 44 14.45 Tony & Katy Martin GBR Saint Lucia - Australia I Cruising
TBC Hallberg-Rassy 53 16.15 Janet Broadley & David Flack GBR Saint Lucia - Saint Lucia I Cruising
TBC Moser unknown 12.19 Hanna Moser & Samuel Weber CHE Saint Lucia - Australia IV MultiHulls
TBC Sanders Farr 60PH 18.36 Kirsteen Sanders GBR Saint Lucia - Saint Lucia I Cruising
Unknown Unknown 14.00 Brian O'Sullivan & Frances Clifford IRL Saint Lucia - Saint Lucia V Open
Valent Oyster 55 17.15 Will & Suzy Collins GBR Saint Lucia - Saint Lucia I Cruising