can we help
+44(0)1983 296060
+1 757-788-8872
tell me moreJoin a rally

Menu

Entries

Current Entries

Please click a boat name to see further details about that entry.

Boat Name Design LOA(m) Display Name Flag Route Division
Adagio Moody 42 12.80 Thomas Clayton GBR ARC 2020 V Open
Addictive Sailing Marsaudon TS5 15.24 Alan Handley GBR ARC 2020 IV MultiHulls
Adrienne Gibsea 51 15.78 Thomas Volnhofer AUT ARC 2020 I Cruising
Aeolus Pogo 12.50 12.50 Mark Miner USA ARC 2020 II Racing
Agecanonix X-Yachts 4.3 12.50 Philippe Anglade ARC 2020 I Cruising
Albatros Oyster 825 25.15 Manfred Kerstan USA ARC 2020 I Cruising
Alize Jeanneau 57 17.37 Knut Pfeiffer USA ARC 2020 I Cruising
Amanzi Oyster 56 17.07 Marc Noordhoek NLD ARC 2020 I Cruising
Annathea Grand Soleil 52 16.30 Peter Motschiedler DEU ARC 2020 II Racing
Antonia Berckemeyer 43 13.11 Matthias Becke DEU ARC 2020 I Cruising
Aphrodite Swan 68 20.73 Christopher Otorowski USA ARC 2020 I Cruising
Arrayan 2 Gilles Vaton 23.78 Marc Yreux FRA ARC 2020 I Cruising
Astrea 520 DK Yachts 15.85 Sandro Moretti MLT ARC 2020 II Racing
Bee Wet Bavaria 49 14.95 Michal Kanonowicz POL ARC 2020 I Cruising
Bellariva Privilege 465 14.96 Tilmann Eing DEU ARC 2020 IV MultiHulls
Berenice Cube TBC 27.70 Marco Rodolfi GBR ARC 2020 II Racing
Binx Excess 15 14.76 Mack Storey COK ARC 2020 IV MultiHulls
Blown Away Nautitech Open 46 13.79 Natasha Lambert GBR ARC 2020 IV MultiHulls
Blue Bird Lagoon 50 14.70 Janusz Owczarek POL ARC 2020 IV MultiHulls
Blue Elixir X-Yachts X-412 12.55 Goran Alm SWE ARC 2020 I Cruising
Blue Magic Swan 65 19.65 Nicholas Rolander GBR ARC 2020 I Cruising
Blue Ocean Lagoon 560 17.07 Janusz Owczarek POL ARC 2020 IV MultiHulls
Bluejay Clipper 60 18.26 Rachael Sprot GBR ARC 2020 I Cruising
Bluemoona Jeanneau 54 16.16 Antonio Armas Mead ESP ARC 2020 I Cruising
Bora lá Oyster 53 16.10 Phillip Corey USA ARC 2020 I Cruising
Breathless Maple Leaf 72 24.00 Miguel Ángel González Flores USA ARC 2020 I Cruising
Caprice Hanse 445 13.41 Véronique Sulliger FRA ARC 2020 I Cruising
Carioca Farr 50 PH 15.30 Christopher Hart GBR ARC 2020 I Cruising
Carpe Diem Dufour 44 13.35 Klaus Al Usta NLD ARC 2020 I Cruising
Champagne Hippy Oyster 825 25.15 James Barke GBR ARC 2020 I Cruising
Charlotte Jane III Hanse 588 17.20 Paul Hutley GBR ARC 2020 I Cruising
Cher Helene Lagoon 440 13.61 Dean Patterson GGY ARC 2020 IV MultiHulls
Claudia II Beneteau Oceanis 48 14.60 Ola Karlander SWE ARC 2020 I Cruising
Clearlake II Dufour 455 GL 13.84 Ian Patience GBR ARC 2020 I Cruising
Coco Fountaine Pajot Lucia 40 11.73 Alfie Moore GBR ARC 2020 IV MultiHulls
Cormorant Grand Soleil 52 16.30 Patrick Maflin GBR ARC 2020 I Cruising
Diversion Technologie Marine MCAT52 15.83 Marc Maupas FRA ARC 2020 IV MultiHulls
Drifter Cube Swan 98 29.60 Giorgio Passarella ARC 2020 V Open
Eira Swan 51 15.54 Sebastian Gylling FIN ARC 2020 I Cruising
Eldon Rogger 48 14.85 Bernd Krois USA ARC 2020 I Cruising
EliXir X-Yachts XC45 13.86 Candace Lau-Hansen & Nash Strudwick USA ARC 2020 I Cruising
Ella Malö 39 12.20 Anders Hjort SWE ARC 2020 I Cruising
Emily Morgan Bowman 57 17.37 Anna & Bones Black GBR ARC 2020 I Cruising
Epico Lagoon 42-2 12.80 Alejandro Marcuschamer USA ARC 2020 IV MultiHulls
Femme Sauvage Swan 56 17.53 Ernst Jan Broer NLD ARC 2020 I Cruising
Fernweh Albin Vega 27 08.25 Valentin Marin GBR ARC 2020 I Cruising
Freedom Seawind 1600 15.74 Nikolay Yordanov COK ARC 2020 IV MultiHulls
Freedom Hallberg Rassy 42F 12.80 Graham Hoey USA ARC 2020 I Cruising
Gaivota Beneteau Oceanis 54 16.46 Jean-Jacques Merer FRA ARC 2020 I Cruising
Galatea Amel 50 16.50 Gary French USA ARC 2020 I Cruising
Geronimo X-Yachts Xc42 12.83 Rainer Moeller DEU ARC 2020 I Cruising
Ghost Breath unknown 16.76 Tim Upton GBR ARC 2020 I Cruising
Gigi Swan 48 15.00 Magnus Kopsch GBR ARC 2020 I Cruising
Go East Jeanneau Sun Odyssey 45.2 14.15 Edgar-Matthias Rummel DEU ARC 2020 I Cruising
Grace RM 1270 12.12 Christopher Lewns GBR ARC 2020 II Racing
Guyader Gastronomie / Mext Marsaudon TS5 15.24 Guyader Sailing Team FRA ARC 2020 IV MultiHulls
Habibi Nautitech Open 40 11.98 Faddy Sidaros CAN ARC 2020 IV MultiHulls
Helena Schooner 38.70 STAF FIN ARC 2020 V Open
High Five Bavaria Cruiser 45 13.59 Juriy Shirinskiy NLD ARC 2020 I Cruising
Hitch Hiker Westerly Storm 33 10.11 Douglas Williams GBR ARC 2020 I Cruising
Hoka Hey Hallberg-Rassy 64 19.85 Jan Lockner SWE ARC 2020 I Cruising
Hula Shack Amel 50 16.50 James Collier USA ARC 2020 I Cruising
J’Encore Amel 50 16.50 Johan Preuss PAN ARC 2020 I Cruising
JAMS Outremer 51 15.65 Jörg Rosbach DEU ARC 2020 IV MultiHulls
Jarina Oyster 53 16.41 Stephen Ingleton GBR ARC 2020 I Cruising
Jelani Fountaine Pajot Helia 44 13.41 Clive Daem USA ARC 2020 IV MultiHulls
Jubilate Mare Oyster 47 14.30 Pete Townsend & Barbara Bush GBR ARC 2020 I Cruising
Kai Pogo 12.50 12.50 Mayumi Knight JEY ARC 2020 I Cruising
Kairos Beneteau Oceanis 51.1 15.57 Konstantin Popov HRV ARC 2020 I Cruising
Kaizen Oyster 49 14.97 Kean Chung GBR ARC 2020 I Cruising
Kiwi Nautitech Open 40 11.98 Trevor Giles NZL ARC 2020 IV MultiHulls
Lady Ann Hallberg-Rassy 352 10.54 Lars Zandén SWE ARC 2020 I Cruising
Lereve Gib'Sea Master 48 14.50 Matthias Lehr DEU ARC 2020 I Cruising
Liberty Jeanneau 57 17.78 Niels Ammendrup DNK ARC 2020 I Cruising
Lise Najad 440 AC 13.50 Jonny Blomvik NOR ARC 2020 I Cruising
Lotte Fantasia 35 10.52 Mark Scharpenack DEU ARC 2020 I Cruising
Lucky Girl Maxi 120 13.06 Charlie Pank GBR ARC 2020 I Cruising
Manawa Nautitech open 40 11.97 Frédéric Paré CAN ARC 2020 IV MultiHulls
Marthelsa Jeanneau Sun Odyssey 51 15.49 Sarah Paulsen DNK ARC 2020 I Cruising
Maui1 Pitturazzi 13.90 Patrizio Schifa ITA ARC 2020 IV MultiHulls
Maxian X-Yachts X-50 15.24 Tris Simmonds GBR ARC 2020 I Cruising
Minimole Neel 47 14.20 Aldo Fumagalli ITA ARC 2020 IV MultiHulls
Miss Sophie Hallberg-Rassy 39 12.22 Markus Fechler DEU ARC 2020 I Cruising
Mizar 3 Jeanneau Sun Odyssey 52.2 15.39 Francesco Da Rios ITA ARC 2020 I Cruising
Montana Swan 48 S&S 14.70 Markus Bernhard Bocks DEU ARC 2020 I Cruising
More Sailing 1 Dufour 530 16.35 Fredrik Olsson HRV ARC 2020 I Cruising
More Sailing 2 Dufour 530 16.35 Fredrik Olsson HRV ARC 2020 I Cruising
No Limit Outremer 5X Racing 18.29 Yann Marilley FRA ARC 2020 IV MultiHulls
Nonna Maria Levrier de Mer 14 14.25 Matteo Gervasoni GBR ARC 2020 I Cruising
Norm the Storm Outremer 45 14.62 Normand Jacques CAN ARC 2020 IV MultiHulls
Ossiana Moody 62 19.82 Marianne Vult Von Steijern ARC 2020 I Cruising
Oyster Belle Oyster 435 13.22 Stefan Hunger GBR ARC 2020 I Cruising
Papaya Dufour 425 12.90 Claus Hasle DNK ARC 2020 I Cruising
Paradox X-Yachts Xp55 17.23 Petrus Melssen NLD ARC 2020 I Cruising
Pastis Outremer 51 15.27 Patrick Klein DEU ARC 2020 IV MultiHulls
Peter von Seestermühe Henry Gruber 14.98 Christoph Von Reibnitz DEU ARC 2020 I Cruising
Pleasure Hallberg-Rassy 44 14.45 Sven Vallgren SWE ARC 2020 I Cruising
Rainmaker Oyster Lightwave 395 11.99 Donald Macdonald GBR ARC 2020 II Racing
Raven Sweden Yacht 390 11.85 Richard Foulkes GBR ARC 2020 I Cruising
Remax One Judel/Vrolijk 19.00 Dario Castiglia ITA ARC 2020 II Racing
Rubin Jeanneau Sun Odyssey 519 15.75 Andreas Reinecke DEU ARC 2020 I Cruising
Rush Pogo 12.50 12.18 Ian Baylis GBR ARC 2020 I Cruising
Salamander Nauticat 521 15.92 Chris White GBR ARC 2020 II Racing
Salpare Swan 66 20.12 Johan Comstedt JEY ARC 2020 I Cruising
Sanddancer Bavaria 46 14.27 Stephen Lovely GBR ARC 2020 I Cruising
Sandvita Beneteau First 47.7 14.80 Lars Hedman SWE ARC 2020 I Cruising
Saoirse Dufour 40e Performance 12.35 Tomas Fehrling SWE ARC 2020 I Cruising
Sapphire Privilege 510 15.24 Kenneth Reedel USA ARC 2020 IV MultiHulls
Sea Bird Hallberg-Rassy 39 12.22 Jason Antill GBR ARC 2020 I Cruising
Sea Gem Gulfstar Sailcruiser 16.46 Jody Drulard USA ARC 2020 I Cruising
SEACLUSION Sunreef 80 24.21 Matthew Crotty IMN ARC 2020 IV MultiHulls
Seashell Moody 54 DS 17.09 Thomas Schulte-Hillen DEU ARC 2020 I Cruising
Selkie Bavaria 37 11.30 David Stanley GBR ARC 2020 I Cruising
Seren Moody 419 12.73 Stefan Persson SWE ARC 2020 I Cruising
Seven YoutubeCaptain Bavaria Cruiser 46 14.27 Svein Roger Selle NOR ARC 2020 I Cruising
Shamwari Hallberg-Rassy 48 Mk II 14.99 Gordon Thornton HKG ARC 2020 I Cruising
Shangri-la Oyster 72 22.15 Nacho Mora ESP ARC 2020 I Cruising
Shelmalier of Anglesey Laurent Giles 17.80 Dietmar Schielke DEU ARC 2020 I Cruising
Sidney ll Grand Soleil 50 (JV) 14.96 Tanya Sullivan GBR ARC 2020 II Racing
Sissi Hallberg-Rassy 46 14.78 Mika Piiroinen FIN ARC 2020 I Cruising
Songbird Nordsee 88 26.94 Andrew Kinnaird GBR ARC 2020 II Racing
Suffisant Beneteau Oceanis Clipper 331 10.34 Marina Passet CHE ARC 2020 I Cruising
Sunrise Beneteau First 47.7 14.80 Andreas Reinecke DEU ARC 2020 I Cruising
Svanevit Privilege Serie 5 17.24 Karsten Niehus DEU ARC 2020 IV MultiHulls
Swallows and Amazons CNB 77 23.34 Chris Ellyatt GBR ARC 2020 I Cruising
Sylvia Discovery 55 17.00 Jan & Inge Gils BEL ARC 2020 I Cruising
Tam Lin Hallberg-Rassy 44 14.45 Tony & Katy Martin GBR ARC 2020 I Cruising
Tamatea VI Dufour 56 16.67 François Froment-Meurice FRA ARC 2020 I Cruising
Tapati Lagoon 450F 13.96 Nicole Hillebrand & Martin Pluta DEU ARC 2020 IV MultiHulls
Telefonica black Volvo Open 70 21.34 Claire Fulton GBR ARC 2020 II Racing
Tilda Southern Ocean 62 18.90 Fabrizio Mancini GBR ARC 2020 I Cruising
Toyjar Amel 50 16.50 Don Gray CAN ARC 2020 I Cruising
Trifecta Fountaine Pajot Saona 47 14.02 Matt Griswold CYM ARC 2020 IV MultiHulls
Trinité Moody 47CC 14.53 Ulrike Mickan DEU ARC 2020 I Cruising
Two Coconuts Outremer 51 15.65 John Strickland AUS ARC 2020 IV MultiHulls
unknown Lagoon 46 13.99 Mate Toth HUN ARC 2020 IV MultiHulls
Unknown Unknown 10.67 Oda Strand Mindrebø NOR ARC 2020 I Cruising
unknown unknown 14.02 Sven Schmieder DEU ARC 2020 I Cruising
Vahine Swan 65 19.68 STAF FIN ARC 2020 I Cruising
Ventura Scharping 14.99 Frank Hoffmann DEU ARC 2020 IV MultiHulls
WB7 X-Yachts Xp44 13.03 Alberto Leghissa ITA ARC 2020 II Racing
Weohgi Jeanneau Sun Odyssey 45.2 14.00 David Mcknight GBR ARC 2020 I Cruising
What’s next Jeanneau 54 16.16 Chris Line GBR ARC 2020 I Cruising
White Sound Beneteau Sense 50 15.20 Bent Jakobsen DNK ARC 2020 I Cruising
Windmusic Hanse 415 12.07 Tor Nistad NOR ARC 2020 I Cruising
Xanthippe Elan 43 13.11 Kristian Tandberg NOR ARC 2020 I Cruising
Xplorer of Hamble X-Yachts XC45 13.86 Peter Bamford GBR ARC 2020 I Cruising
Yuna Pogo 30 09.14 Andreas Lindlahr DEU ARC 2020 I Cruising
Zamia Sadler 34 SE 10.59 Alex Sansome GBR ARC 2020 II Racing