can we help
+44(0)1983 296060
+1 757-788-8872
tell me moreJoin a rally

Menu

Entries

Current Entries

Please click a boat name to see further details about that entry.

Boat Name Design LOA(m) Display Name Flag Route Division
A Plus 2 Amel 54 17.20 Jean Metz GBR ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
a24e-N Hanse 508 15.55 Marco Avella USA ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Akoya Oyster 565 18.09 Hugh Mullens GBR ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Albicilla Najad 490 15.00 Marthe Faugstad NOR ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Amnesia Lagoon 420 12.80 Mark Green USA ARC+ 2020 St.Lucia IV MultiHulls
Anthos Bavaria Cruiser 42 12.99 Vera Huehn DEU ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Aqualina Contest 48CS 14.86 Kurt Hunziker CHE ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Ara Neel 51 15.54 Carl Kafarowski CAN ARC+ 2020 St.Lucia IV MultiHulls
Bare Necessities Oyster 82 24.18 Dean Pettipher GBR ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Become OVNI 435 12.90 Koen Smedts BEL ARC+ 2020 St.Vincent I Cruising
Big Bubble Skimmer 39 (Dick Zaal) 12.00 Tillmann Coxhead AUS ARC+ 2020 St.Lucia V Open
Blonde Moment Hallberg-Rassy 48 MK 2 14.99 Paul Wade GBR ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Blue Baloo Sunbeam 44 13.40 Guido & Sarah Bauer DEU ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Bolero Swan 47 (S&S) 14.58 Nick & Maz White GBR ARC+ 2020 St.Vincent I Cruising
Boru Lagoon 450s 13.98 Brendan Cahill IRL ARC+ 2020 St.Lucia IV MultiHulls
Chiscos Warrior 40 12.00 Helen King GBR ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Cloudy Bay Jeanneau Sun Odyssey 440 13.00 Kristian Rustan Torgersen NOR ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Coorabell Beneteau Oceanis 50 15.00 Ron Driver AUS ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
DamaSi II Dufour 460 Grand Large 13.50 Kjersti Marie Lauritzen NOR ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Delite Wauquiez 47PS 14.30 Derek Frame GBR ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Dragonfly of Dart Najad 460 13.95 David Coles GBR ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Dulcinea Hallberg Rassy 43 MKIII 13.49 Andreas Werner DEU ARC+ 2020 St.Vincent I Cruising
Dumia CNB Bordeaux 60 18.59 Hans-Peter Howaldt & Hendrik Haag DEU ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Eau-La-La Lagoon 52 15.84 Dirk Mertens BEL ARC+ 2020 St.Lucia IV MultiHulls
Escapade of London Oyster 47 15.39 Martin & Caron Wagstaff GBR ARC+ 2020 St.Vincent I Cruising
EXIT One Privilege Signature 510 17.09 Volker Braun JEY ARC+ 2020 St.Lucia IV MultiHulls
Fai-La van de Stadt Caribbean 40 12.00 Conny Dröge NLD ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Favorita of Hamble Bavaria 51 15.30 Barnaby Green GBR ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Flight of Time Bowman 45 14.56 John Richardson GBR ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Fly the Coop Fountaine Pajot Helia 44 13.41 Troy Cooper AUS ARC+ 2020 St.Lucia IV MultiHulls
Free Spirit Island Packet 485 15.70 Debra Zyborska GBR ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Free Spirit Jeanneau Sun Odyssey 42DS 12.93 James Bull GBR ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Griselda Hanse 370 11.35 Nicola Stamp GBR ARC+ 2020 St.Vincent I Cruising
Hibernian Moody 54 DS 17.00 Conor Haughey IRL ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
High Cotton Ted Hood 52 15.85 John Youngblood ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Ibex Sunbeam 42.1 12.90 Florian Grassl & Vicky Weichsler AUT ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
iCat Lagoon 380 11.55 Zoltan Doka CHE ARC+ 2020 St.Lucia IV MultiHulls
Luna Dufour 44 13.41 Richard Rous GBR ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Lyonesse Breehorn 41 12.50 Georg Janssen DEU ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Manuia Contest 46 14.30 Claus-Jürgen Farin & Albrecht Schmidt DEU ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Mary II Hallberg-Rassy 55 16.68 Michael Pierre Cadier SWE ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Mermaid Beneteau Oceanis 473 14.30 Kjell Backudd SWE ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Mystique Beneteau Oceanis 46 14.40 Mark Larrimore GBR ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Night&Day Malö 40H 09.55 Nick Adams GBR ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Ningyo Outremer 45 14.63 Hanneke Van Nistelrode FRA ARC+ 2020 St.Lucia IV MultiHulls
Northern Light II Hanse 505 15.30 Michael Loftus GBR ARC+ 2020 St.Vincent I Cruising
Nova Jeanneau Sun Odyssey 42DS 12.93 Stefan Poelkow DEU ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Orion Allures 39.9 12.65 Karl-Rudolf Stratmann DEU ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Penelope Hallberg-Rassy 43 13.57 Franz Xaver Mayer DEU ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Piano Bavaria 44 AC 13.93 Michael Hagring NOR ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Pika Grand Soleil 40 12.00 Lancelot Voute CHE ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Pivot Sunbeam 44 13.40 Tobias Groepper DEU ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Rob Roy 3 Catana 531 17.20 Stephan & Cosima Friedel DEU ARC+ 2020 St.Vincent IV MultiHulls
Sundance II Baltic 42 12.94 Hannu Hiilamo FIN ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Ticora III Jeanneau Sun Odyssey 469 14.05 Jorn Aalefjær ARC+ 2020 St.Lucia V Open
Tohuwabohu Parker 335 10.21 Holger Aulrich DEU ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Topaz Rival Rival 36 10.97 Dawn Kelly & Martin Whitfield GBR ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Trinity Neel 47 14.33 Stephan Domes DEU ARC+ 2020 St.Lucia IV MultiHulls
Valent Oyster 55 16.83 William Collins GBR ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Weyve Beneteau Cyclades 393 11.90 Janet Sherwood GBR ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Wubbels Bavaria 430 Caribic 13.38 Hendrik Lijesen NLD ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising
Zelda Breehorn 37 11.30 Heikki Mentula FIN ARC+ 2020 St.Lucia I Cruising